Czas na Platynę!


bigboy177 @ 14:28 18.07.2007
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Całkiem niedawno firma CD Projekt zrezygnowała z wydawania serii Fajna Cena. Na szczęście gracze nie mają się o co obawiać bowiem puste miejsce po Fajnej Cenie zajmie inna seria wydawnicza – Platynowa Kolekcja.

Całkiem niedawno firma CD Projekt zrezygnowała z wydawania serii Fajna Cena. Na szczęście gracze nie mają się o co obawiać bowiem puste miejsce po Fajnej Cenie zajmie inna seria wydawnicza – Platynowa Kolekcja.

Największym plusem Fajnej Ceny był fakt, że wydawane w niej tytuły wyglądały identycznie jak premierowe. Design pudełka nie posiadał żadnych dodatkowych ramek, podobnie sytuacja wyglądała w przypadku instrukcji obsługi itd. po prostu za znacznie niższą cenę otrzymywaliśmy premierową edycję gry. Niestety CD Projekt zdecydowało się porzucić tą metodę publikacji, a pozycję okupowaną dotychczas przez Fajną Cenę zajmie od tej pory Platynowa Kolekcja.

Na pierwszy rzut oka widać, że pudełka wydawanych w Platynowej Kolekcji tytułów nieco różnią się od premierowych. W opakowaniu przeważa kolor srebrny, na frontowej stronie widzimy ramkę zawierającą pierwotną okładkę gry, a ponad ramką z okładką znajduje się wypukły napis Platynowa Kolekcja. Ogólnie całe pudełko prezentuje się bardzo przyjemnie i na pewno nie zepsuje wyglądu leżącej na półce kolekcji gier. Tył pudełka również opracowano bardzo efektownie, a co za tym idzie ciężko jest narzekać.Po otworzeniu opakowania docieramy do najważniejszej jego części czyli płyt zawierających zakupioną grę, instrukcji obsługi oraz różnych dodatków dorzucanych przez polskiego dystrybutora. W przypadku wnętrza pudełka niestety nie ma żadnej reguły co do sposobu jego wykonania. Czasami mamy do czynienia z praktycznie identyczną w stosunku do premierowej realizacją, innym razem wydanie zupełnie nie przypomina pierwotnego. Niedawno wydane w Platynowej Kolekcji Company of Heroes: Kompania Braci jest praktycznie idealną kopią edycji premierowej, natomiast Spellforce 2 zostało opracowane odmiennie – w momencie premiery otrzymywaliśmy specjalnie opracowane pudełko natomiast w Platynowej Kolekcji dostajemy najzwyklejsze czarne, plastikowe opakowanie, które niczym nie wyróżnia się z tłumu. Oczywiście w żaden sposób nie umniejsza to wartości samego programu, piszę o tym jedynie w celach informacyjnych. Spellforce 2 jest świetnym tytułem niezależnie od tego w jakim pudle się znajduje.

Seria Platynowa Kolekcja to nie tylko pojedyncze tytuły. Firma CD Projekt stara się przyciągać uwagę graczy wydając mnóstwo ciekawych zestawów, antologii trylogii itd. Wśród największych hitów zawierających nieco więcej niż tylko jedną grę znaleźć można takie pozycje jak: Antologia Blizzard, Diablo II Złota Edycja, Elder Scrolls III - Złota Edycja, Neverwinter Nights: Diamentowa Edycja, Saga Gothic oraz WarCraft III Złota Edycja. Oczywiście podobnych zestawów jest znacznie więcej, nie będę się jednak wgłębiał bowiem zajęłoby to zdecydowanie zbyt wiele czasu.W przypadku pierwszej z wymienionych pozycji, za bardzo skromne pieniądze otrzymujemy trzy największe tytuły firmy Blizzard Entertainment. Są to Diablo, Starcraft wraz z dodatkiem Starcraft: Broodwar oraz WarCraft II: Battle.net Edition. Zestaw iście imponujący i zdecydowanie wartościowy dla wszystkich kolekcjonerów, ciężko bowiem przejść obojętnie obok tak wspaniałych tytułów. Drugi tytuł na powyższej liście to Diablo II Złota Edycja, w której skład wchodzi podstawowa część gry Diablo II oraz jedyne oficjalne rozszerzenie Diablo II: Pan Zniszczenia. Zestaw zapewnia mnóstwo dobrej zabawy i jest w stanie pochłonąć dziesiątki, a nawet setki godzin z życia gracza. Szczególnie dużo przyjemności sprawia tryb rozgrywki wieloosobowej, który do dnia dzisiejszego przyciąga tysiące graczy z całego świata. Trzy kolejne pozycje czyli Saga Gothic, Elder Scrolls II Złota Edycja oraz Neverwinter Nights: Diamentowa Edycja przeznaczone są dla fanów gier RPG. Tytuły te osobno wymagają po około 50 godzin aby je ukończyć, kiedy jednak złożymy je w całość dostajemy prawdziwie morderczą dawkę przyjemności. Każdy z wspomnianych programów jest już klasykiem i na zawsze zapisał się w historii komputerowej rozrywki, po prostu każdy fan RPG powinien posiadać je w swojej kolekcji. Elder Scrolls II Złota Edycja to podstawowe wydanie gry wraz z dwoma oficjalnymi dodatkami. Saga Gothic to zestaw zawierający gry Gothic, Gothic 2 oraz Gothic 2: Noc Kruka. Neverwinter Nights: Diamentowa Edycja zawiera grę Neverwinter Nights oraz trzy dodatki. Dwa z nich są oficjalne, trzeci natomiast składa się z dwóch najlepszych modów, stworzonych przez graczy.

Na sam koniec powyższego mini zestawienia wspomniałem o klasyku gier strategicznych, czyli WarCraft III. Zestaw przygotowany przez firmę CD Projekt zawiera podstawową edycję gry oraz oficjalny dodatek do niej. WarCraft III Złota Edycja jest jednym z najchętniej kupowanych tytułów i zapewnia amatorom i maniakom strategii mnóstwo godzin dobrej zabawy! Jak zresztą każdy inny tytuł w Platynowej Kolekcji, w jej skład wchodzą bowiem najlepiej sprzedające się programy, które zyskały sobie dobrą opinię u graczy oraz krytyków. Gnioty nie mają wstępu do platyny!Kończąc, jeszcze raz pragnę zaznaczyć, że Platynowa Kolekcja to w chwili obecnej jedna z najciekawszych serii wydawniczych na polskim rynku. Jakość każdej pozycji jest bardzo dobra, wydanie wzorowe i dodatkowo do każdego pudełka otrzymujemy wirtualne pieniądze, dzięki którym możliwe jest dokonywanie zakupów w sklepie giermg CD Projekt. Co kilka tygodni Platynową Kolekcję zasilają nowe pozycje, warto więc obserwować sekcję nowinek Miasta Gier oraz oficjalną stronę firmy CD Projekt. Przyszedł czas na platynę!

Sprawdź także:

Premiera: 1184761714

...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?