Nieograniczona przyjemność!


bigboy177 @ 23:48 24.04.2007
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Unlimited znaczy nieograniczone… Czy faktycznie najnowsza ścigałka ze studia Eden Games powinna być zatytułowana Test Drive Unlimited…? No cóż, myślę że program w pełni zasługuje na swoją nazwę, jest to bowiem jeden z najbardziej rozbudowanych i wciągających symulatorów wyścigowych przeznaczonych dla komputerów PC.

Unlimited znaczy nieograniczone… Czy faktycznie najnowsza ścigałka ze studia Eden Games powinna być zatytułowana Test Drive Unlimited…? No cóż, myślę że program w pełni zasługuje na swoją nazwę, jest to bowiem jeden z najbardziej rozbudowanych i wciągających symulatorów wyścigowych przeznaczonych dla komputerów PC.

Po pierwsze nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni kolejnością wyścigów, czy też jakiegoś rodzaju wydarzeń sportowych. Pędzimy po prostu ulicami pięknie opracowanej wyspy Oahu i kiedy dotrzemy do interesującego nas przejazdu po prostu deklarujemy chęć wzięcia w nim udziału. Podczas podróży do miejsca docelowego możemy także napotkać innych kierowców, których do pojedynku zapraszamy przy pomocy prostego mrugnięcia światłami. W tym momencie nasz oraz oponenta samochód stają do wyścigu, w którym nagrodą są oczywiście lśniące monety, dzięki którym mamy możliwość kupowania nowych samochodów, posiadłości itd.Drugim elementem zupełnie nie ograniczającym gracza jest wybór samochodów. W większości gier sportowych mamy do dyspozycji jedynie określoną grupę aut, które producent uznał za interesujące, a co za tym idzie zdecydował się udostępnić je graczom. Deweloper Test Drive Unlimited obiecuje, że dość często udostępniał będzie nowe modele najróżniejszych samochodów z całego świata, które uzupełnią i tak bogaty, bo złożony ze 125 maszyn garaż. Wszystkie fury zostały podzielone według producentów, a salony w których dokonujemy zakupów rozrzucono w różnych miejscach wyspy. Oczywiście do każdego z nich należy dotrzeć, co dość mocno wzmaga uczucie realizmu i braku granic.

Kolejnym krokiem w stronę braku granic i ograniczeń jest połączenie w Test Drive Unlimited dwóch trybów rozgrywki. Program nie ma bowiem osobnej zabawy wieloosobowej oraz dla pojedynczego gracza. Wszystko toczy się w tym samym momencie i na jednej mapie. Widzimy innych graczy pędzących ulicami miasta, możemy zapisać do przeróżnych klubów sportowych i brać udział w wyścigach, w których startują jedynie żywi zawodnicy. Wyścigi takie przedstawione są na mapie nieco innym kolorem w porównaniu do pozostałych, a co za tym idzie łatwiej odróżnić tryby zabawy. Na najbardziej morderczych kierowców czeka światowa sława, piękne kobiety oraz niezliczone bogactwa. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż pokazać kumplowi nowy 400 metrowy dom i garaż pełen najdroższych cacuszek na świecie… satysfakcja gwarantowana!Na koniec pozostał jeszcze jeden element, który sprawia że Test Drive Unlimited jest dla osób pragnących żyć na krawędzi i bez żadnych granic - model jazdy. Autorzy gry poświęcili mu naprawdę mnóstwo czasu i trzeba przyznać, że jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Pędząc ulicami miasta lub alejką pełną drzew czujemy, że pod nogą mamy kilkuset konnego potwora, który tylko czeka by się uwolnić. Uczucie prędkości jest niesamowite, a wrażenia z zabawy wręcz nie do opisania. Przez cały czas wiedziałem, że pędzę na granicy rozsądku i wytrzymałości samochodu, nie mogłem się jednak powstrzymać, Test Drive Unlimited totalnie pochłonął moją uwagę i sprawił że poczułem się wolny… Już dawno nie było ścigałki o tak niezwykłym i wciągającym modelu zabawy.

Finiszując pragnę jeszcze raz podkreślić, że Test Drive Unlimited całkowicie zasługuje na swoją nazwę. Program obdarza gracza całkowitą wolnością i swobodą w podróżowaniu najlepszymi samochodami świata… dzięki Test Drive Unlimited rzeczywistość nabiera zupełnie nowych barw!

Sprawdź także:

Test Drive Unlimited

Premiera: 16 marca 2007
PC, PS2, PSP, XBOX 360

Test Drive to jedna z najstarszych serii gier wyścigowych. Swój debiut miała jeszcze w latach osiemdziesiątych. Od czasów pierwszej edycji gry oczywiście mnóstwo rzeczy u...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):