Najnowsze monitory AOC dla graczy prosto ze słonecznej Portugalii

W miniony weekend mieliśmy przyjemność odwiedzić Portugalię, by wziąć udział w specjalnej prezentacji monitorów firmy MMD, do której należą marki Philips oraz AOC. Jeśli chodzi o Philipsa oraz serię Evnia, wszystko opisaliśmy w osobnym artykule. W niniejszym skupimy się natomiast na monitorach AOC.
Więcej informacji na temat tego, jak radzi sobie ogólnie spółka MMD oraz o tym, jak w ostatnim czasie wzrosła sprzedaż monitorów Philipsa i AOC pisaliśmy także w poprzednim materiale, nie będę się w związku z tym powtarzał i napiszę jedynie, że MMD zyskuje na sile, sprzedaje coraz więcej monitorów i ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Gaming jest dla niej bardzo ważny, a w przyszłości skupi się ona na tworzeniu przystępnych cenowo monitorów OLED i Mini-LED, monitorów o wysokich częstotliwościach odświeżania oraz monitorów Dual Frame, dzięki którym możemy mieć niejako dwa monitory w jednej obudowie. Plany firmy są naprawdę ambitne, a po prezentacji, która miała miejsce w Cascais jestem przekonany, że uda się je wprowadzić w życie.
MMD to dwie marki monitorów, o czym wspomniałem wcześniej. Philips to sprzęt o względnie minimalistycznym designie, skierowany do osób, które cenią sobie najwyższą jakość w grach, świetną funkcjonalność, dodatkowe rozwiązania ułatwiające pracę oraz Ambiglow – podświetlenie montowane z tyłu monitora, potrafiące rozszerzyć scenę i nadać pokojowi gamingowemu charakteru. AOC to natomiast sprzęt skierowany do prawdziwych entuzjastów gamingu. Agresywna stylistyka, czerwone akcenty, najnowsze rozwiązania technologiczne – wszystko to znajdziecie w monitora AOC Gaming, AGON oraz AGON PRO. Na minionej imprezie kilka wyjątkowych konstrukcji AOC mieliśmy okazję zobaczyć, a poniżej znajdziecie ich zestawienie oraz najważniejsze informacje na temat każdej z nich.
Monitory AOC dla graczy podzielone zostały na trzy segmenty, różniące się od siebie parametrami, funkcjami oraz oczywiście ceną. Najtańsze i najprostsze są monitory AOC Gaming. Droższe, bardziej rozbudowane są monitory AGON (w segmencie tym dostępny będzie niebawem atrakcyjnie wyceniony monitor OLED), a najbardziej kosztowne i jednocześnie najbardziej rozbudowane są monitory AGON PRO. W ostatniej kategorii znajdziecie najwyższą wydajność, najwyższą jakość obrazu, wyjątkowy design często z efektownym podświetleniem, a także sprzęt dla prawdziwych maniaków, którym 240, ani 360 Hz odświeżania nie wystarcza. Dla nich AOC przygotowało monitor o częstotliwości odświeżania matrycy równej 600 Hz – znajdował się on wśród pokazanych nam urządzeń.
Skoro o konkretnym sprzęcie mowa, AOC do Portugalii przybyło z całkiem imponującą listą urządzeń, a wśród nich były monitory:
- AOC AGON PRO AG276UZD
- AOC AGON PRO AG246FK6
- AOC AGON U27G4R
- AOC Gaming CU34G4Z
- AOC Gaming Q27G4ZR
- AOC Gaming 25G4SXU
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat każdego z wymienionych modeli, koniecznie przejrzyjcie kolejne podstrony artykułu. Na każdej zawarliśmy bardziej szczegółowe opisy.
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler