Creative Pebble SE - test. Nie ma się co zastanawiać!
Firma Creative ma w swojej ofercie bardzo udaną serię głośników komputerowych. Chodzi oczywiście o głośniki Pebble, których cechą charakterystyczną jest nietypowy kształt kuli, a także przetworniki zwrócone do góry pod kątem 45 stopni. Na portalu sprawdziliśmy już dwa zestawy Pebble, ostatnim był wyśmienity Pebble X Plus, nie wszyscy jednak chcą na głośniki do komputera wydać 600 złotych. Wówczas atrakcyjną propozycją mogą okazać się głośniczki Pebble SE. Czy warte są one tych 130 złotych? O tym w niniejszym teście.
Pebble SE - specyfikacja techniczna:
- Kolory: Czarny i biały
- Wymiary (wys. x szer. x gł.): 116,86 mm x 115,70 mm x 112,55 mm;
- Waga: 0,33 kg (lewy satelita) oraz 0,35 kg (prawy satelita);
- Długość kabla:
- Kabel głośnikowy prawy do lewego: 1,5 m;
- Dołączony kabel zasilający USB-C: 1,2 m;
- Dołączony kabel stereo Aux in 3,5 mm: 1,2 m;
- Moc wyjściowa: 2 x 2,2 W;
- Przetworniki:
- Podwójne, 2-calowe, pełnozakresowe miedziano-mylarowe;
- Pasywne membrany basowe;
- Zakres częstotliwości: 80 - 20,000 Hz;
- Konfiguracja systemu: System 2.0;
- Stosunek sygnału do szumu (SNR): 85 dB;
- Typ połączenia:
- • USB-C plug;
- • 3,5 mm AUX-in;
- Zawartość opakowania:
- 1 x Creative Pebble SE;
- 1 x dołączony kabel zasilający USB-C (1,2 m);
- 1 x dołączony kabel AUX-in 3,5 mm (1,2 m);
- 1 x Długość kabla między lewym i prawym głośnikiem (1,5 m);
- 1 x broszura ze skróconą instrukcją obsługi.
Creative Pebble SE kupujemy w niewielkim i stosunkowo lekkim opakowaniu. W jego wnętrzu znajdują się w zasadzie tylko głośniki. Jest też co prawda instrukcja obsługi, ale nie ma tu za bardzo co studiować. Na zestaw składają się dwa prawie identyczne głośniki oraz wpięte na stałe okablowanie. Kable są dwa. Jeden to USB-C, a drugi to jack 3,5 mm. Pierwszy służy do tego, by zasilić głośniki (możemy to zrobić z portu komputera, ale może to być też dowolny powerbank czy kostka/ładowarka). Drugim przesyłamy natomiast sygnał dźwiękowy do głośników. W przypadku laptopa trzeba do tego celu wykorzystać wyjście słuchawkowe (ewentualne liniowe), a w komputerze np. wyjście liniowe z karty dźwiękowej.
Oba głośniczki są prawie identyczne. Wykonano je z matowego tworzywa sztucznego, które w okolicy skierowanych pod kątem 45 stopni przetworników zrobiono na wysoki połysk. Przetworniki mają złote kopułki, co sprawia że głośniczki prezentują się bardzo estetycznie. Na prawym głośniku jest ponadto pokrętło, którym włączamy i wyłączamy głośnik, a także zmieniamy głośność, dioda informująca o stanie pracy zestawu oraz przycisk pozwalający nam modyfikować podświetlenie. Przycisk jest jedynym sposobem na to, że Pebble SE nie korzystają z kompletnie żadnego oprogramowania. Z tyłu głośników jest ponadto pasywny radiator do bassów, a podświetlenie, o którym wspomniałem przed momentem jest w stopce.
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler