Premiery gier w lipcu 2024 - chwila wytchnienia


Materdea @ 14:16 04.07.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Zbierajcie siły przed jesienią. Tegoroczny lipiec bowiem rozpoczyna dawno niewidziany "sezon ogórkowy"!

W tym roku wakacje startują w stylu typowego sezonu ogórkowego - mimo iż praktycznie od 2020 roku trudno było nazwać tym określeniem którykolwiek z miesięcy. Mimo wszystko "giereczkowo" daje nam chwilę wytchnienia przed jesienią. I bardzo dobrze!

The First Descendant - 2 lipca


  • PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

The First Descendant to darmowy looter-shoter, którego akcja rozgrywa się w uniwersum stanowiącym połączenie futurystycznej przyszłości z fantasy.Gra autorstwa koreańskiej firmy Nexon pozwala graczowi wcielić się w tytułowego Potomka, którego misją jest pokonanie kosmicznych najeźdźców oraz uratowanie ludzkości i kontynentu Ingris.

Rozgrywka The First Descendant to trzecioosobowa strzelanka, gdzie to gracz wybiera jednego z kilku dostępnych żołnierzy różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wyposażeniem i umiejętnościami specjalnymi, a następnie, wcielając się w członka czteroosobowego zespołu, rusza na różnorakie misje związane przede wszystkim z pacyfikacją celów oraz walką z bossami. Rozwój bohatera w odróżnieniu od np. gier cRPG polega nie na zdobywaniu poziomów i rozdysponowywaniu punktów doświadczenia pomiędzy różnymi drzewkami, a w zdobywaniu coraz to lepszego uzbrojenia (dzięki zarobionym funduszom lub pokonując konkretnych, często bardzo potężnych, oponentów).

Nobody Wants to Die - 17 lipca


  • PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Nobody Wants to Die to przygodowa gra akcji od wrocławskiego studia Critical Hit Games, której akcja osadzona została w klimacie mrocznego, futurystycznego noir, gdzie fabuła pozwala graczowi wcielić się w rolę kierowanego rządzą zemsty detektywa Jamesa Karra. Wydarzenia mają miejsce w Nowym Jorku, w odległym 2329 roku. Protagonista poświęca się wytropieniu brutalnego seryjnego zabójcy, likwidującego po kolei miejskie elity. W naszym dochodzeniu wspiera nas młoda policjantka, Sara Kai. Podobnie jak w rzeczywistości: nic tutaj nie jest do końca czarno-białe. Poza wątkiem kryminalnym, dzieło porusza wiele innych trudnych tematów: takich jak wątek transhumanizmu czy nieśmiertelności

Rozgrywka to połączenie gry akcji z perspektywy pierwszej osoby (FPP) z elementami przygodówki, gdzie naszym głównym zadaniem jest prowadzenie śledztwa: rozmowa z podejrzanymi, zdobywanie dowodów i kreowanie poszlak oraz ich późniejsze sprawdzanie. Jednak nie brakuje tu także eksploracji półotwoartch lokacji, pozwalających nieco szerzej zajrzeć do niektórych miejsc. Twórcy przygotowali rozbudowane mechanizmy pomagające nam w skutecznym dochodzeniu prawdy na miejscu zbrodni.

Sprawdź także:

7 Days to Die

Premiera: 25 lipca 2024
PC, PS4, XBOX ONE

7 Days to Die to projekt sfinansowany dzięki serwisowi Kickstarter. Jest to pierwsza produkcja stworzona w studiu The Fun Pimps Entertainment.Fabuła gry osadzona została ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudoszubal22   @   15:05, 04.07.2024
Świetny czas żeby rozgrzebać kupkę wstydu Dumny
0 kudosmrPack   @   15:24, 04.07.2024
Cytat: zubal22
Świetny czas żeby rozgrzebać kupkę wstydu Dumny
Popieram Puszcza oko
1 kudosBarbarella.   @   15:33, 04.07.2024
Nobody Wants To Die mam na liście życzeń no ale po premierze się okaże czy wyszło tak fajnie jak się zapowiadało.
2 kudosfebra1976   @   20:55, 04.07.2024
Heh, kupka wstydu? Miałem to dawno, dawno temu.
Teraz już na to tak nie patrzę, a j kupka zmieniła się w Mount Everest gier zakupinych, czy tam otrzymanych vide epic. To już będzie ze trzy setki tytułów nigdy nie zainstalowanych.
0 kudospetrucci109   @   23:40, 04.07.2024
Cytat: febra1976
Heh, kupka wstydu? Miałem to dawno, dawno temu.
Teraz już na to tak nie patrzę, a j kupka zmieniła się w Mount Everest gier zakupinych, czy tam otrzymanych vide epic. To już będzie ze trzy setki tytułów nigdy nie zainstalowanych.
Też tak mam... Ja już podzieliłem swoją listę gier do ogrania na te najbardziej priorytetowe i te mniej czyli te na które pewnie nie starczy mi życia patrząc zupełnie realistycznie.
0 kudosRonaldo_   @   07:49, 06.07.2024
Również z tej listy jestem ciekawy Nobody Wants To Die. Poczyta się, zobaczy i wtedy się zdecyduje, czy kupić. Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź