Elden Ring: Shadow of the Erdtree - jak zacząć rozgrywkę / odblokować dodatek?


Dirian @ 13:02 20.06.2024
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Dostęp do dodatku Shadow of the Erdtree chroniony jest przez dwóch bossów. Podpowiadamy jak się do nich dostać i co zrobić, aby odblokować nową lokację.

Dziś premiera Elden Ring: Shadow of the Erdtree, wyczekiwanego dodatku do bestsellerowej gry od From Software. Rozszerzenie przygotowano z myślą o osobach, które ukończyły już podstawową wersję gry - albo przynajmniej posiadają odpowiednio mocną postać.

Twórcy zalecają, by zabawę w DLC rozpoczynać z postacią na około 150 poziomie doświadczenia. Inaczej możemy mieć spore problemy z pokonywaniem przeciwników w Shadow of the Erdtree, choć jak zwykle - najwięcej zależy od naszych umiejętności.

Wiele osób zadaje sobie z pewnością pytanie, co należy zrobić aby dostać się do lokacji z dodatku Shadow of the Erdtree. Śpieszymy z odpowiedzią.

Przede wszystkim, musicie udać się do lokacji Caelid. Tam czeka na was wymagający boss, Radahn Gwiezdna Plaga. Jego pokonanie jest pierwszym z dwóch kroków w kierunku odblokowania dodatku. Jeśli Radahn został przez was pokonany, przejdźcie do następnej czynności.

Jest nią udanie się do kolejnej opcjonalnej (w podstawowej wersji gry) lokacji. Mowa u  Pałacu Mohgwyna. Znajduje się on w podziemiach Rzeki Siofry. Aby tam dotrzeć, konieczne jest przejście przez Uświęconą Śnieżną Równinę,  położoną w zachodniej części regionu Szczyty Gór Olbrzymów. Na końcu wspomnianej równiny odnajdziecie teleport, który przeniesie was do Pałacu Mohgwyna. Tam czeka na graczy kolejny boss, Mohg, Pan Krwi. Jego pokonanie to drugi z niezbędnych kroków do odblokowania dostępu do rozszerzenia Shadow of the Erdtree. Do Pałacu Mohgwyna można dostać się także w alternatywny sposób - wykonując zadanie poboczne dla postaci o imieniu Varre. NPC ten jest jedną z pierwszych postaci jakie napotkamy w grze, zaraz po wyjściu z początkowej jaskini. Znajdziecie go przy miejscu łaski o nazwie Pierwszy krok.

Po zabiciu Mohga odpocznijcie w miejscu łaski. Chwilę później na arenie pojawi się kobieta Leda, wyznawczyni Miquelli. Poprosi was o dotknięcie kokonu Miquelli, strzeżonego wcześniej przez bossa. Po wejściu w interakcję z ogoromnym kokonem, zostaniecie przeniesieni do The Land of Shadow - nowej lokacji z dodatku. Czas na kolejne wyzwania!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?