UEFA EURO 2024 - darmowy dodatek do EA Sports FC 24 podsyca turniejowe emocje!


Dirian @ 22:38 19.06.2024
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Miłe urozmaicenie do trwającego właśnie EURO 2024. Jak na darmowy dodatek, EA Sports odwaliło kawał dobrej roboty!

Turniej UEFA EURO 2024 trwa w najlepsze, a fani piłki nożnej nie mogą póki co narzekać na poziom widowiska - choć za nami dopiero kilka spotkań fazy grupowej, już teraz padła co najmniej solidna garść pięknych goli. Nie obyło się także bez niespodzianek!

Abstrahując od piłkarskiego widowiska, miłą niespodziankę przygotowało także EA Sports dla posiadaczy gry EA Sports FC 24. Mowa tutaj o dodatku UEFA Euro 2024, który - jak na rozszerzenie w formie darmowej aktualizacji - pozytywnie zaskakuje!

DLC ściąga się automatycznie, jeśli tylko posiadacie zainstalowaną kopię gry na posiadanej platformie. Prawdopodobnie jest więc u Was na dysku i jeśli nie gracie w FC24, to możecie nawet nie być tego świadomi. To jednak świetna okazja na powrót do gry, bo dodatek przynosi całkiem sporo świeżej zawartości.

Przede wszystkim otrzymujemy wszystkie drużyny narodowe, grające w UEFA EURO 2024. Pełne aktualne składy, stroje, formacje i taktyki. Nie mogło zabraknąć także stadionów, na których rozgrywane są turniejowe zmagania - brakuje jedynie Allianz Areny, albowiem na obiekt ten EA nie posiada licencji. Pojawiają się również nowe animacje i wstępy do spotkań.

Co jeszcze z nowości? Otrzymujemy świeży polski komentarz, dotyczący rzecz jasna turniejowych rozgrywek. Panowie Smokowski i Laskowski zostali ponownie zaproszeni do studia i dograli co najmniej kilkadziesiąt nowych kwestii do EA Sports FC 24. Jasne, szybko zaczynają się one powtarzać, ale to i tak przyjemny powiew świeżości.

Cały tryb UEFA EURO 2024 otrzymał osobną zakładkę w menu gry, z fajnie stylizowanymi menusami - zgodnie z turniejową grafiką. Tam możemy wybrać spośród trzech trybów rozgrywki - szybki mecz, cały turniej EURO 2024, a także rozgrywka jako piłkarz. W tym ostatnim tworzymy własnego kopacza, albo wybieramy któregoś reprezentanta i w jego skórze prowadzimy naszą drużynę do mistrzostwa. Jest też opcja gry online, ale tylko w ramach spotkań towarzyskich - czyli przeciwko znajomemu. Trochę szkoda, że nie możemy tutaj rozegrać chociażby Sezonów Online.

Rozpoczynając piłkarskie zmagania w turnieju, możemy wybrać czy chcemy rozegrać klasyczne spotkanie, dokonać symulacji (jeśli np. któreś spotkanie wolimy pominąć) czy też wziąć udział jedynie w najlepszych akcjach. Wówczas gra sama symuluje spotkanie, a my wkraczamy do rozgrywki jedynie w kluczowych momentach - np. gdy trzeba wykonać rzut wolny czy przeprowadzić akcję sam na sam z bramkarzem. Całkiem fajnie to rozwiązano.

W menu na bieżąco możemy śledzić też tabelki i postępy innych zespołów. Grając, warto wziąć udział w trybie Wyzwań, w ramach którego odblokowujemy nagrody m.in. do trybu FUT. Zadania są tutaj różne, czasami wystarczy np. strzelić gola z rzutu karnego, albo zostać gwiazdą meczu gdy gramy konkretnym piłkarzem. Część z wyzwań dostępnych na planszy odblokuje się dopiero pod koniec czerwca / w lipcu, gdy realny turniej UEFA EURO 2024 wkroczy w fazę Pucharową.

Dodatek UEFA EURO 2024 zapewnia garść przyjemnych turniejowych zmagań, i tego nie można mu odmówić. Licencjonowane stadiony, wszystkie drużyny z turnieju, otoczka idąca w parze z grafikami jakie widzimy w telewizji. Choć samej zawartości nie ma tu przesadnie dużo, bo udostępniono jedynie kilka prostych trybów i Wyzwania, to biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z darmową aktualizacją - nie można mieć powodów do narzekań. To pozytywne zwieńczenie przygody z EA Sports FC 24 i jednocześnie podsycenie piłkarskich emocji towarzyszących trwającemu turniejowi!

Sprawdź także:

EA Sports FC 24

Premiera: 29 września 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

EA Sports FC 24 to, mimo nowego tytułu, sukcesorka serii FIFA od firmy Electronic Arts. Podobnie jak poprzedniczka, tutaj również pierwsze skrzypce gra wirtualna piłka no...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:11, 20.06.2024
Dobrze. W tym roku kompletnie nie chce mi się oglądać turnieju. Nie wiem, zawsze tego typu imprezy oglądałam a teraz mnie nie ciągnie. To trochę paradoksalne bo tę EA Sports 24 mam chociaż nigdy w nic takiego nie grałam i mogę nadrobić to że nie oglądam tych meczów.