Teufel Ultima 20 Concept Surround Power Edition 5.1 - test. Ostateczny zestaw gamingowy?!


bigboy177 @ 18:10 13.05.2024
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Ultima 20 Concept Surround Power Edition 5.1 to prawdziwy overkill, jeśli chodzi o zestaw do komputera… w żadnym razie nie jest to jednak wadą. Po podłączeniu konfiguracji do blaszaka, konsoli, czy telewizora, uzyskujemy naprawdę przestrzenny, potężny, sugestywny i wypełniający pomieszczenie dźwięk. Każda gra (film, serial) brzmi wybornie. Wystrzały są głębokie i realistyczne, wybuchy wręcz trzęsą porcelaną, a muzyka uzupełnia fantastycznie to, co dzieje się dookoła. Co ważne, nie tracimy wówczas nic ze słyszalności dialogów, albowiem docierają one do nas z głośnika centralnego, który dodatkowo możemy w dowolny sposób skonfigurować.

Każda gra uruchomiona z wykorzystaniem Ultima 20 Concept Surround Power Edition 5.1 brzmi, jak nigdy wcześniej, więc poznajecie ją autentycznie od nowa. Podczas testów bawiłem się we wszystkich możliwych gatunkach, począwszy od zręcznościówek, przez shootery, a kończąc na survival horrorach. Dead Space czy Resident Evil 4 Remake zrobiły na mnie zdecydowanie największe wrażenie. Brnąc wąskimi korytarzami statku USG Ishimura naprawdę czułem grozę, ciągłą obawę o swoje życie oraz słyszałem potwory czyhające za zakrętem. Wspaniała sprawa, nieosiągalna w przypadku głośników stereo oraz słuchawek. Pełnoprawny surround to pełnoprawny surround, a nie jakieś udawanie (symulowanie) przy pomocy oprogramowania.

Żeby nie było, Ultima 20 Concept Surround Power Edition 5.1 to nie tylko wyśmienite doznania z gier, filmów i seriali, ale także podczas słuchania muzyki. Wiadomo, że zestaw firmy Teufel nie jest w stanie konkurować z głośnikami Hi-Fi dedykowanymi do muzyki, a tym bardziej zestawami audiofilskimi, ale dla większości słuchaczy, nawet tych bardziej wybrednych, będzie wystarczający. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na upmixing, czy nie, wszystko brzmi bardzo dobrze. Bas jest mocny i głęboki, ale nie dudni, średnie tony słyszalne i przejrzyste, a góra stosunkowo czysta i pozbawiona artefaktów. Szeroka jest też scena, albowiem głośniki można dość swobodnie konfigurować, dopasowując ich położenie. Naprawdę byłem zaskoczony, jak świetnie to wszystko brzmiało. Nie spodziewałem się takiego dźwięku z zestawu dedykowanego przecież gamingowi.

Podsumowując, Ultima 20 Concept Surround Power Edition 5.1 to gamingowy zestaw głośników, który naprawdę jest w tym momencie bezkonkurencyjny. Wiadomo, że można skusić się na jakieś kino domowe 5.1 i do niego podłączyć głośniki, ale cenowo prawdopodobnie wyjdzie to więcej, przy jednocześnie niższej ostatecznej jakości. Propozycja firmy Teufel oferuje świetną cenę, bardzo dobrą jakość dźwięku, wysoką jakość wykonania oraz sporą elastyczność, jeśli chodzi o użytkowanie. Dlatego jeśli szukacie czegoś dla siebie, to polecam… szczególnie że cenę zestawu możecie obniżyć wybierając np. mniejszy i tańszy subwoofer (oraz mniejsze głośniki surround). Tak czy tak, będzie on na pewno dawał radę, nada się do mniejszego pokoju, a przy okazji wydacie mniej.

Plusy:Minusy:
  • Świetna jakość dźwięku;
  • Duża i dobrze wykorzystana moc;
  • Bardzo dobra jakość wykonania;
  • Wyśmienite pozycjonowanie w grach;
  • Szerokie możliwości przyłączeniowe;
  • Kompatybilność z wieloma urządzeniami;
  • Funkcjonalny pilot.
  • Panel na subwooferze mógłby być wykonany lepiej.

Sprzęt na testy dostarczyła firma Teufel.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosthiefi   @   19:10, 13.05.2024
Im jestem starszy tym bardziej doceniam ciszę i spokój, a jak chce grac czy sluchac muzyki to zakładam dobre słuchawki i nie przeszkadzam innym.
0 kudosBarbarella.   @   19:13, 13.05.2024
Ja nawet nie mam żadnych głośników podłączonych do kompa, tylko słuchawki ale bezprzewodowe muszą być. Dumny