Najciekawsze zbliżające się gry ekskluzywne na PlayStation 5


zubal22 @ 17:45 18.09.2023
Filip "zubal22" Sudoł

Przy okazji ostatniego State of Play poznaliśmy daty premier wielu oczekiwanych produkcji zmierzających na PlayStation 5. Nie tylko na te tytuły warto jednak w najbliższym czasie czekać. Oto nasz ranking najciekawszych zbliżających się gier ekskluzywnych na PS5.

W ostatnim zestawieniu najciekawszych gier eksluzywnych zmierzających na Xbox Series X|S pokazałem gry, które mogą sugerować nam koniec posuchy jeśli chodzi o premiery na konsolach Xbox. Warto pamiętać jednak, że również Sony ma do zaoferowania kilka mocnych kart i również nie zawaha się ich użyć. O jakich tytułach mowa? Kiedy one wyjdą? Przekonacie się o tym w dzisiejszym zestawieniu. Zapraszam do lektury!

Marvel's Spider-Man 2


Tak jak Microsoft za miesiąc uderzy nową Forzą Motorsport, tak Sony szykuje dla nas na październik kolejnego Spider-Mana. Ukazany na nowym zwiastunie podczas State of Play projekt, prezentuje się rewelacyjnie.

Marvel's Spider-Man 2 to kontynuacja hitu firmy Sony z 2018 roku, za którego stworzenie odpowiada niezawodne Insomniac Games. Ponownie mamy tu do czynienia z grą akcji rozgrywającą się w otwartym świecie, a dokładnie na ulicach Nowego Jorku. Tym razem jednak przejmiemy stery nie tylko nad Peterem Parkerem, ale również nad Milesem Moralesem - bohaterem samodzielnego dodatku Marvel's Spider-Man Miles Morales. Fabuła ma skupiać się na walce dwójki protagonistów z zagrażającym miastu Venomem, który ma być głównym antagonistą tej produkcji. W trakcie zabawy mamy ponadto napotkać innych wrogów znanych fanom Marvela, jak chociażby Jaszczur czy Kraven Łowca.

Rozgrywka to rozwinięcie motywów znanych z poprzednich gier. Mamy więc trzecioosobową eksplorację otwartego świata i bujanie się po pajęczynach. Jest też zręcznościowa walka z wrogami z użyciem gadżetów specjalnych oraz skilli, które zdobywamy dzięki postępom fabularnym oraz umiejętnemu rozwojowi bohaterów.

Spider-Man 2 zadebiutuje na PlayStation 5 już 20 października 2023 roku.

Resident Evil 4 Remake VR


Wydany na początku tego roku Resident Evil 4 Remake stanowił odświeżenie oryginału wydanego w 2005 roku. Produkcja spotkała się ze znakomitym odbiorem i jeszcze w maju została zapowiedziana nowa wersja tego tytułu, tym razem przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej i wyłącznie z myślą o PlayStation VR 2 od Sony.

VR Mode dla Resident Evil 4 Remake to specjalny tryb przenoszący bardzo udany remake Capcomu do świata wirtualnej rzeczywistości. Cała rozgrywka została przygotowana tak, by straszyć nas w widoku pierwszoosobowym, w którym będziemy eksplorować znane z RE4 lokacje oraz walczyć z hordami wrogów przy użyciu własnych kończyn i znalezionego arsenału broni. Fabuła i mechaniki pozostaną bez większych zmian, a zostaną jedynie odpowiednio dopasowane, by umożliwić najlepszy poziom grywalności oraz immersji. Nie są to pierwsze podrygi japończyków jeśli chodzi o tego typu iteracje wspomnianej serii, więc nauczeni doświadczeniem, a tym razem także z możliwością pracy na mocniejszym technicznie sprzęcie, mogą dać nam coś naprawdę mocnego.

Resident Evil 4 Remake VR Mode ma zostać wydane zimą tego roku, jako darmowe DLC dla posiadaczy RE4 na PS5.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?