Najtrudniejsze platformówki, które sprawdzą Twoją zręczność


bigboy177 @ 20:21 31.05.2023
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najtrudniejszych platformówek (naszym zdaniem). Jeśli szukacie wyzwania, koniecznie zerknijcie na tytuły widniejące na naszej liście. Jesteśmy przekonani, że wiele z nich przetestuje do granic możliwości Waszą cierpliwość.

W świecie gier mnóstwo jest gatunków. Niektóre przeznaczone są dla wszystkich, inne – jak survival horrory - dla osób wyłącznie o mocnych nerwach. Gdzieś w środku skali znajdują się gry platformowe, które mogą zapewnić nam zarówno mnóstwo frajdy, jak i być źródłem frustracji. Jeśli lubicie wyzwania, przygotowaliśmy dla Was listę najtrudniejszych naszym zdaniem gier platformowych, z którymi powinien się zapoznać każdy fan wyzwań. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do lektury!

Super Meat Boy


Zaczynamy od wysoko postawionego progu trudności, albowiem od Super Meat Boy. Wielu graczy, po sprawdzeniu projektu studia Team Meat uważa, że nadaje się ono wyłącznie dla masochistów. Ja sądzę, że to przedsięwzięcie, przy którym trzeba się wykazać nadludzką zręcznością oraz równie nadludzką cierpliwością. Da się jednak przedrzeć przez przygotowane przez deweloperów poziomy.

Super Meat Boy to doświadczenie, z którym koniecznie musicie się zapoznać, jeśli chcecie czegoś, co naprawdę sprawdzi Wasze umiejętności. Świat w grze wypełniony jest piekielnie niebezpiecznymi pułapkami, ale jeśli wykażecie się odpowiednimi zdolnościami, będziecie w stanie przez nie przebrnąć. Sterowanie jest niebywale precyzyjne, a zabawa szybka i dynamiczna. Gameplay wygląda świetnie, jeśli obserwujemy go w wykonaniu doświadczonego gracza.

Pamiętajcie jednak, że cierpliwość to podstawa!

Ghostrunner


Ghostrunner to projekt studia One More Level, którego kontynuację zapowiedziano w trakcie niedawnego PlayStation Showcase. Jeśli chodzi o założenia gry, nie jest to typowa platformówka, albowiem akcji nie obserwujemy z boku. Widzimy ją z perspektywy pierwszoosobowej, a naszym celem jest unikanie śmierci.

W Ghostrunner wcielamy się w buntownika, który po śmierci postaci zwanej Architektem stara się odbić swoje rodzinne miasto z rąk niejakiego Klucznika. Nie będzie to jednak łatwe, albowiem deweloperzy czerpali inspirację z serii Dark Souls, mocno podkręcając poziom trudności i nie tolerując praktycznie żądnych błędów. Jeden wystarczy do tego, byśmy musieli zaczynać od początku.

Ghostrunner to gra akcji, a w związku z tym jesteśmy w stanie się bronić. Robimy to wymachując mieczem, co jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać, ze względu na to, iż przeciwnicy dysponują karabinami. Wygrać się oczywiście da, ale na pewno łatwe to nie będzie.

Crash Bandicoot 4: It’s about time


Kolejna gra w naszym zestawieniu, to czwarta część kultowej serii Crash Bandicoot. Marka powróciła po latach nieobecności, oferując nam szansę wcielenia się w sympatycznego jamraja o imieniu Crash. Wspólnie będziemy oczywiście przemierzać pełne niebezpieczeństw lokacje, rozwiązywać łamigłówki i unikać śmierci.

Crash Bandicoot 4: It's About Time rozgrywa się zaraz po wydarzeniach, które obserwowaliśmy w Crash Bandicoot 3: Warped. Nasi najwięksi złoczyńcy od lat uwięzieni ze względu na swoje występki, jakimś cudem zdołali uciec przez kontinuum czasoprzestrzenne, a nasz zwinny i waleczny Crash musi sobie z nimi ponownie poradzić.

Crash Bandicoot 4: It's About Time to platformówka przez duże P. Aby przejść przez sprytnie zaprojektowane poziomy, musimy się wykazać niesamowitym timingiem, anielską cierpliwością oraz diabelską zręcznością. Gra będzie karać wszystkie wasze błędy, ale jednocześnie zapewni Wam mnóstwo satysfakcji. Wystarczy, że poświęcicie odpowiednio dużo czasu na jej opanowanie.

Super Mario Bros: The Lost Levels


Super Mario Bros: The Lost Levels to gra, której nie mogło zabraknąć na naszej liście. Mimo że cykl Super Mario Bros. nie słynie ze szczególnie wyśrubowanego poziomu trudności, w tym przypadku łatwo nie będzie.

Super Mario Bros. The Lost Levels (ewentualnie Super Mario Bros. 2) zostało zaprojektowane tak, by wymagać od gracza zręczności oraz umiejętności. Od samego początku lokacje są znacznie sprytniej zaprojektowanie i trudniejsze. Pojawiają się też wyzwania, których wcześniej nie było, wymagające lepszego wyczucia oraz precyzji.

Super Mario Bros.: The Lost Levels to jedna z najtrudniejszych gier, jakie wyszły i jeśli szukacie wyzwania, zdecydowanie warto się jej przyjrzeć.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?