Premiery gier w maju 2023


Materdea @ 11:35 01.05.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Maj nie zwalnia tempa! Już kwiecień brodził w premiery, więc i tym razem nie jest gorzej. Co na radarze? Age of Wonders 4, Redfall, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom czy LEGO 2K Drive. A to tylko pierwsza połowa miesiąca!

Teoretycznie nic nie powinno się dziać - wszakże maj to taki nijaki miesiąc. Zimowy rzut głośnych tytułów już za nami, teraz czekamy na jesienny. I tak długo cykl wydawniczy wyglądał. Produkcji jednak jest tyle (zwłaszcza średnio- i wysokobudżetowych), że każdy miesiąc jest wypełniony niemal po brzegi!

Age of Wonders 4 - 2 maja

PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5


Seria Age of Wonders powraca; marka wskrzeszona przez Triumph Studios w 2014 roku miała chwilę przerwy, ale oto powraca w glorii i chwale pod postacią pełnoprawnej "czwórki" - tym razem też na konsolach!

Age of Wonders 4 ponownie wrzuca gracza do znanej krainy fantasy Evermore, w której to rozmaite królestwa reprezentujące różne klasy oraz rasy walczą o dominację. Tym razem jednak sprawa jest o wiele większa, ponieważ chodzi o odesłanie Królów-Czarnoksiężników tam, gdzie ich miejsce - ponieważ wrócili do królestwa i sieją spustoszenie.

Rozgrywka nie zmienia swoich pryncypiów: utrzymana jest w znanej dla fanów tej marki konwencji turowej strategii 4X i elementami RPG. Głównym celem gracza jest rozwój wybranej nacji tak, by mogła ona walczyć o dominację z pozostałymi na mapie. Kierujemy wojskami, przeprowadzając walki w systemie turowym, choć sama eksploracja mapy odbywa się w czasie rzeczywistym. Zbieramy wtedy surowce i dbamy o rozwój posiadanej infrastruktury. Nowością jest możliwość stworzenia własnej frakcji - nie tylko zaprojektowania wyglądu jednostkom, generałom oraz samej głównej postaci, ale również nakreślenia tła historycznego, będącego kanonicznym na przestrzeni całej kampanii.

Redfall - 2 maja

PC, Xbox Series X|S


Microsoft wspólnie z Bethesdą wspólnie w końcu doprowadzili do premiery jednej z długo promowanych i wyczekiwanych gier - Redfall. W grze trafiamy do tytułowego wyspiarskiego miasteczka, które jest oblegane przez legion wampirów. Ich sprawką jest doprowadzenie do zaćmienia słońca i odcięcia wyspy od świata zewnętrznego, a gracze (lub gracz, bowiem można bawić się zarówno solo jak i w kooperacji z maksymalnie trzema znajomymi), którzy zostali uwięzieni z garstką ocalałych, muszą zmierzyć się z hordą łaknących krwi potworów.

Rozgrywka to połączenie charakterystycznych dla Arkane motywów - można powiedzieć o strzelance (z naleciałościami looter-shootera) z elementami RPG. Na początku wybieramy jedną z kilku predefiniowanych postaci (każda z nich ma inne umiejętności i rolę w drużynie), a następnie ruszamy w bój, wykonując kolejno zlecane zadania, zdobywając coraz to lepsze wyposażenie i rozwijając kierowaną postać.

Sprawdź także:

System Shock Remake

Premiera: 30 maja 2023
PC, XBOX ONE, PS4, PS5, XBOX X/S

System Shock Reboot to w pełni odświeżona wersja oryginalnego System Shocka z 1994 roku. Tytuł otrzymał zupełnie nowy silnik grafiki - Unity - a także w pełni przerobione...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:59, 01.05.2023
Redfall, System Shock i Golluma mam na liście życzeń. No ale jak to zwykle ja czekam na obniżkę ceny i patche.
0 kudosMaterdea   @   11:08, 02.05.2023
Cytat: Barbarella.
Redfall, System Shock i Golluma mam na liście życzeń. No ale jak to zwykle ja czekam na obniżkę ceny i patche.
Z tym Gollumem to trochę bym uważał. Z Redfallem podobnie. Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   11:28, 02.05.2023
No faktem jest że tak najbardziej mnie interesuje System Shock. Chciałabym liznąć unowocześnionej klasyki. Uśmiech Na takie remaki czekam.
0 kudosmrPack   @   12:07, 02.05.2023
Jak maj to tylko The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Dumny
0 kudosroxa175   @   12:47, 02.05.2023
Aż jestem zaskoczona, że w wiele gier z tej listy z chęcią bym zagrała. Dumny
0 kudosDirian   @   13:56, 02.05.2023
W tym miesiącu wystarczy sama Zelda, reszta gier mogłaby w ogóle nie wychodzić.
0 kudosMaterdea   @   14:19, 02.05.2023
Cytat: Dirian
W tym miesiącu wystarczy sama Zelda, reszta gier mogłaby w ogóle nie wychodzić.
Oho, nintendziarze w natarciu!
1 kudosBarbarella.   @   14:24, 02.05.2023
Cytat: Materdea
Oho, nintendziarze w natarciu!

No niech mają te swoje 5 minut. Szczęśliwy
0 kudosDirian   @   14:57, 02.05.2023
Cytat: Materdea
Cytat: Dirian
W tym miesiącu wystarczy sama Zelda, reszta gier mogłaby w ogóle nie wychodzić.
Oho, nintendziarze w natarciu!


Nintendo > Xboksik.
1 kudosGuilder   @   19:41, 03.05.2023
MiastoGier: Civil War!

Ale tak po prawdzie, to gdybym miał coś zmienić albo dołożyć do swojego PC-towego grania (które jest moim jedynym, odkąd PSX poszedł w odstawkę), to byłby to Switch.
1 kudosMaterdea   @   11:17, 04.05.2023
Cytat: Dirian
Nintendo > Xboksik.
Zawsze i wszędzie... wiadomo co i komu robione będzie!
0 kudosBarbarella.   @   15:21, 04.05.2023
Cytat: Materdea
Zawsze i wszędzie... wiadomo co i komu robione będzie!

Oho. Jakaś ustawka się szykuje Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź