Najciekawsze nowe i nadchodzące strzelanki w 2023 roku


bigboy177 @ 14:09 17.03.2023
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy krótkie zastawienie ciekawie zapowiadających się strzelanek, których premiera odbyła się lub odbędzie w 2023 roku.

Początek bieżącego roku obfituje w interesujące gry, zarówno z gatunku strzelanek, jak i z innych. Nie jest to na szczęście tylko chwilowa tendencja, albowiem nadchodzące miesiące będą równie ekscytujące dla fanów dynamicznej akcji oraz strzelania. Aby Wam to udowodnić, przygotowaliśmy zestawienie nowych i nadchodzących shooterów, których premiera odbyła się lub dopiero odbędzie w 2023 roku. Jako że mamy marzec, wzięliśmy oczywiście pod uwagę to, co dotychczas „wyszło”. Jeśli coś pominęliście, będziecie w stanie nadrobić zaległości.

Atomic Heart


Zaczynamy od Atomic Heart, czyli debiutanckiego dzieła studia Mundfish, z którym ostatnio sporo było kontrowersji. Pomijając je, mamy do czynienia z naprawdę porządną strzelanką pierwszoosobową, czerpiącą inspirację z takich tytułów, jak BioShock, System Shock, Prey 2 czy Dishonored.

Akcja Atomic Heart przenosi nas do Rosji. Mamy tu jednak do czynienia z rzeczywistością alternatywną, w której ZSRR nadal istnieje, a jego naukowcy poczynili naprawdę istotne postępy, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. Radzieckie roboty są wszędzie i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że pewnym momencie SI zaczyna wariować. Pokojowe roboty rozpoczynają zabijać ludzi, a my – czyt. protagonista – musimy spróbować przywrócić wszystko na odpowiednie tory.

Atomic Heart oferuje całkiem interesujący wątek fabularny oraz bardzo dobrą oprawę audio-wizualną. Mimo że technicznego arcydzieła nie dostaliśmy, stylistycznie jest naprawdę wyśmienicie. Jako że Atomic Heart jest dostępne na rynku od jakiegoś czasu, możecie je już nabyć. Najpierw jednak zerknijcie na naszą recenzję.

Resident Evil 4 Remake


Druga gra w naszym zestawieniu, Resident Evil 4, niebawem zadebiutuje w odświeżonej formie. Capcom przygotowuje się do wielkiej premiery remake’u RE4, którą zaplanowano na 24 marca. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Jeśli chodzi o założenia gry, pozostały one niezmienione w stosunku do pierwowzoru. Wcielamy się tu więc w Leona S. Kennedy'ego, bohatera m.in. Resident Evil 2. Tym razem mężczyzna wyrusza w poszukiwania córki prezydenta, Ashley Graham. Misja ratunkowa łatwa jednak nie będzie, bo sytuację skomplikują tubylcy, którzy nie do końca władają swoimi umysłami.

Resident Evil 4, jak na remake przystało, oferuje nam wszystko to, co najlepsze było w pierwowzorze, a ponadto dostajemy nowoczesną oprawę audio-wizualną oraz rozliczne usprawnienia w mechanice rozgrywki. Dzięki temu produkcja Capcomu jest współczesna dzisiejszym odbiorcom.

Premiera, jak wspomniałem, 24 marca. Jeśli rozważacie zakup wersji przeznaczonej dla blaszaków, zerknijcie na jej wymagania sprzętowe.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:54, 18.03.2023
Sześć z nich mam na liście życzeń ale trudno mi wskazać która z nich najciekawsza. Może Resident, ciekawa jestem czym może zaskoczyć Atomic Heart. Ale tak czy owak w gry z tej listy będę grała za 2-4 lata.
0 kudoswojteklog   @   07:43, 22.03.2023
Cytat: Barbarella.
Sześć z nich mam na liście życzeń ale trudno mi wskazać która z nich najciekawsza. Może Resident, ciekawa jestem czym może zaskoczyć Atomic Heart. Ale tak czy owak w gry z tej listy będę grała za 2-4 lata.


Kazdy ma chyba spora liste gier, ja jeszcze na ps4 Szczęśliwy
0 kudosbalic87   @   12:26, 01.04.2023
Dla mnie z tej listy jedynie Redfall i Stalker 2... No nic aby przyszły rok był ciekawszy pod tym względem ;) Dumny
0 kudosDirian   @   18:50, 01.04.2023
Ja powoli przymierzam się do Atomic Heart, jak tylko przejdę to w co aktualnie gram to od razu się zabieram. Gra wygląda świetnie i w końcu to coś innego. Muszę przejść to jeszcze przed nową Zeldą, bo ona na pewno pochłonie mnie co najmniej na 2 miesiące.

Z listy na pewno też do odhaczenia Stalker, ale tutaj nie będę się spieszył bo pewnie na premierę to będzie festiwal błędów. Ciekawi mnie też Redfall, ale to zobaczymy po premierze. Bardzo lubię gry od Arcane, więc na pewno przynajmniej sprawdzę.

No i cały czas wracam sobie dośc regularnie do Modern Warfare 2, które odpowiednio dawkowane nadal daje sporo frajdy.