Kiedy pojawia się nowy bohater w Dota 2 Muerta


Vulkanbet @ 11:24 02.01.2023

Gracze DOTA 2 niebawem skorzystać będą mogli z całkiem nowego bohatera. Chodzi o Muerta 2. Kiedy się go spodziewać? Wyjaśniamy.

Przed rozpoczęciem wielkiego finału The International 2022, Valve przedstawiło nowego i wyczekiwanego bohatera Dota 2 - Muertę. Dla większości widzów było to prawdziwe zaskoczenie, bo głównym pretendentem do tej roli był Puppet Master. Na mistrzostwach Valve przedstawili tylko krótki teasera, a zatem oficjalne informacje o Muerta, nadal niewiele. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jakim jest bohaterem Muerta i dlaczego został wybrany przez Valve!

Kiedy pojawia się nowy bohater w Dota 2 Muerta


Słowo muerta w języku hiszpańskim tłumaczy się jako "martwy" lub "śmierć", ale nawet bez tego tłumaczenia samo spojrzenie na nowego bohatera od razu odsyła nas do kultury meksykańskiej, a konkretnie do Dnia Zmarłych (El Día de Muertos). Zaskakującym faktem jest również to, że zaraz po ogłoszeniu nowej postaci liczba widzów podwoiła się. Statystyki te przedstawił lider wśród europejskich bukmacherów reprezentujących zakłady esport Vulkanbet. I tak powinniśmy się spodziewać, że po jego dodaniu do gry, Dota 2 również będzie oczekiwać ogromnego napływu graczy.

Wygląd Muerta, jego strój, atrybuty i kreski dają do zrozumienia, że bohater również znajduje się pomiędzy dwoma światami. W tej kwestii symboliczne jest to, że postać została zapowiedziana dzień przed Halloween, a sam bohater zostanie wydany prawdopodobnie tuż po zakończeniu Diretide. Warto też dodać, że Valve przy tworzeniu nowych bohaterów zmieniło podejście do oprawy wizualnej, kładąc nacisk na jej szczegółowość i niejednoznaczność. Nowi bohaterowie coraz bardziej przypominają postaci z League of Legends. Muerta na przykład jest niezwykle podobna do Senny, która również posiada broń palną i włada mocą dusz zmarłych.

Według informacji od Valve, premiera nowej postaci ma nastąpić w pierwszej połowie 2023 roku. Twórcy prawdopodobnie odsłonią Muertę najpóźniej do końca stycznia.

Muerta jest nowym bohaterem w Dota 2


W ciągu ostatnich czterech lat Valve wydało osiem nowych postaci: Grimstroke, Mars, Snapfire, Void Spirit, Hoodwink, Dawnbreaker, Marci i Primal Beast. Warto zauważyć, że tylko jeden z tych bohaterów posiadał specjalne umiejętności zręcznościowe, podczas gdy pozostali bohaterowie posiadali umiejętności siłowe.

Warto też zauważyć, że deweloperzy z wyprzedzeniem przygotowali się do wydania takiej postaci jak Muerta. Według ekspertów od cyber-sportu, bohaterką będzie prawdopodobnie matka Asan - męska postać Phantom Assassin, którą Valve dodało do Battle Passa 2022. Okazało się, że Asan ma kilka linii związanych z Muertą, w których odnosi się do kobiety jako swojej matki. Nawiązania do nowej bohaterki znajdziemy również przy zakupie Broszy Revenanta, której opis brzmi: "Przeklęta broszka upadłego strażnika, wędrującego między zasłonami życia i śmierci." Taki opis idealnie pasuje do wizerunku nowej bohaterki Muerta, ale bardziej niezwykłe jest to, że w momencie zakupu tego artefaktu przez Asana, wypowiada on jedną z dwóch linijek: "Zostawię to... Dla niej" lub "Muszę to zabrać na miejsce jej pochówku". Tak więc Broszka Zemsty, która została dodana na początku tego roku, jest prawdopodobnie przedmiotem samej Muerta - biorąc pod uwagę opis i samą koncepcję takiego artefaktu.

Podsumowując, warto przyznać, że twórcy Dota 2 zamierzają skupić się na wprowadzeniu nowych, wariantowych bohaterów, których można wykorzystać w różnych rolach. Muerta powinna być nową - elastyczną postacią, którą gracze będą mogli skutecznie wykorzystać na kilku pozycjach. Tak czy inaczej, zapowiedź nowej postaci wywoła duży rezonans w sieci, a co za tym idzie zakłady na Dota 2, będą świetnym narzędziem dla osób przyzwyczajonych do zarabiania z ulubioną drużyną! 

Gracze Redit twierdzą, że nowy bohater raczej nie okaże się tylko kolejnym egzekutorem. Pistolet, jak i szereg innych atrybutów, podpowiada, że główną cechą bohatera będzie zręczność.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):