Prezentownik 2022, czyli poradnik zakupowy


bigboy177 @ 11:04 21.12.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy dla Was kolejny poradnik zakupowy. Tym razem mamy garść propozycji ze względu na zbliżające się święta.

Święta już za pasem, a to oznacza, że wielu z Was na pewno rozgląda się już za prezentami, ewentualnie zastanawia się nad tym, co kupić za otrzymane pod choinkę pieniądze. Postanowiliśmy Wam oczywiście pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Przygotowaliśmy w związku z tym prezentownik, swoisty poradnik zakupowy, w którym zawarliśmy – naszym zdaniem – najciekawsze z perspektywy gracza podarunki. Zestawienie podzieliliśmy na kilka grup, aby łatwiej Wam było znaleźć to, co Was interesuje.

Jako że tematyką naszego portalu są gry, pierwsza kategoria poświęcona jest właśnie im. Nie rozdrabniamy się tu na projekty przeznaczone dla blaszaków oraz te, w które zagramy na konsolach, bo większość obecnie wydawanych tytułów jest multiplatformowych. Gdy natomiast wspominamy coś o produkcji ekskluzywnej, damy Wam jasno znać, abyście wiedzieli na jaką konkretnie platformę szukać. Bez zbędnego przeciągania, lecimy!

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Tak, wiem, że to tytuł nie pierwszej młodości, ale właśnie zadebiutowała spora aktualizacja jemu dedykowana. CD Projekt RED postanowił zainwestować nieco grosza w swoje najznamienitsze dzieło i dostosować je do konsol obecnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S. Przy okazji na aktualizację liczyć mogą też posiadacze blaszaków.

Odświeżone przygody Geralta to znacznie poprawiona oprawa wizualna (m.in. dodano ray-tracing), rozmaite zmiany w interfejsie użytkownika i takie tam. Jest tego naprawdę sporo i jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie miał jeszcze okazji w Wiedźmin 3: Dziki Gon zagrać, to właśnie nadarza się ku temu wyśmienita okazja.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest na PC, PS4, Xboksie One, PS5 oraz Xboksach Series X|S. Jest też niby wersja dla Switcha, ale nie wiem czy ktoś przy zdrowych zmysłach chciałby się bawić w tak zacną grę na tak maleńkim ekranie. Zaraza!

Call of Duty: Modern Warfare II


Drugiej z wymienionych gier też raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To kolejna odsłona niebywale popularnego cyklu Call of Duty, będąca jednocześnie kontynuacją serii Modern Warfare, która przed kilkoma laty została zrestartowana.

Modern Warfare II dorwiecie na praktycznie wszystkich ważnych platformach sprzętowych, choć zdecydowanie najlepiej wygląda na PC oraz konsolach obecnej generacji. Deweloperzy wykorzystali tu całkiem nowy silnik graficzny, a dzięki temu możliwe było przygotowanie wielu zaawansowanych efektów specjalnych, charakterystycznych dla nowoczesnych gier. To zdecydowanie najlepiej wyglądający COD od lat.

Jeśli chodzi o zawartość, zabrakło trybu zombie, ale jest rozbudowana kampania dla jednego gracza, mnóstwo trybów przeznaczonych do rywalizacji oraz współpraca, w której bierzemy udział w niebywale niebezpiecznych misjach.

God of War: Ragnarok


Trzecia propozycja to gra przeznaczona wyłącznie dla PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Zdałem sobie też właśnie sprawę, że to kolejny projekt dedykowany dorosłym graczom.

God of War: Ragnarok to kontynuacja przygód Kratosa z 2018 roku. Deweloperzy nie kombinowali tu przesadnie i zaserwowali nam po prostu więcej tego samego, choć jednocześnie usprawnili opracowaną przez siebie formułę do granic możliwości.

Kratos i Atreus wyruszają w kolejną pełną niebezpieczeństw przygodę. Przemierzają oni wiele mitycznych krain, a ich cele są dwa. Po pierwsze musza w jakiś sposób powstrzymać nadchodzący Ragnarok, czyli koniec świata. Po drugie, muszą się dowiedzieć jaka jest rola Atreusa – tudzież Lokiego – w tym wszystkim.

God of War: Ragnarok to jedna z najlepszych gier ostatnich lat, a w związku z tym nie powinna nikogo dziwić jej obecność w naszym zestawieniu.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:01, 21.12.2022
Miałam przez chwilę fazę żeby kupić deklom { siostrzenicy i siostrzeńcowi} konsolę PS albo XBox i abonament na gry ale te cholerstwo droższe od mojego blaszaka . Może za rok , zresztą pozabijaliby się przy tym kto ma grać.
0 kudosshuwar   @   07:54, 24.12.2022
DL2 jak najbardziej godny polecenia.
Co do kart... na koniec roku właśnie zmieniłem swoją kartę... jednak "tylko" na serię RTX 20, a to dlatego, że ograniczała mnie płyta główna i slot PCI. do nowszych musiałbym wymienić sporo więcej, bo i płytę, i CPU, i RAM, a to już spore obciążenie portfela. Może za jakiś czas...