Prezentownik 2022, czyli poradnik zakupowy


bigboy177 @ 11:04 21.12.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Horizon II: Forbidden West


Zbliżając się do końca naszego zestawienia, chciałbym polecić Waszej uwadze jeszcze jedną grę ekskluzywnie dostępną dla konsol PlayStation. Chodzi o Horizon II: Forbidden West, za którego przygotowaniem stoi studio Guerrilla Games.

Horizon II: Forbidden West to kontynuacja przygód dzielnej i walecznej Aloy. Także i tym razem dziewczyna będzie musiała się wykazać zręcznością, odwagą i siłą woli, albowiem na swojej drodze natrafi na mnóstwo przeciwności, z ogromnymi maszynami na czele.

Aloy ponownie będzie starała się ocalić świat i sprawić, że nie będzie nim rządzić sztuczna inteligencja, ale ludzie. Czy jej się to uda? Czy będzie w stanie zwyciężyć? Wszystko w rękach gracza. Podróż czeka Was jednak niebywała, więc warto się w nią wybrać. Zabawa przednia, a przy okazji niebywałe doznania wizualne. Horizon II: Forbidden West to jedna z najładniejszych gier w historii.

Dying Light II: Stay Human


Na koniec najciekawszych - naszym zdaniem - gier, jakimi można obdarować kogoś na święta mamy jeszcze dwie propozycje. Pierwsza to ostatnie dzieło wrocławskiego studia Techland, Dying Light 2: Stay Human.

Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z kontynuacją. W rzeczy samej tak właśnie jest. Ponownie wcielamy się tu w Aidana Caldwella, a naszym zadaniem jest w zasadzie przetrwanie. Przy okazji staramy się też znaleźć siostrę, Mię. Robimy to wszystko w obliczu apokalipsy zombie oraz nieprzyjaźnie nastawionych bandziorów. Nie żebyśmy nie mieli sojuszników, bo oczywiście takowi się znajdą, ale jednak nie ma ich wielu.

Dying Light II: Stay Human oferuje rozbudowany wątek fabularny, zaawansowany system poruszania się oraz elementy charakterystyczne dla gier RPG. Mamy więc rozwój postaci, gromadzenie surowców, crafting itd. Mimo że nie wszystkie przedpremierowe obietnice deweloperzy byli w stanie spełnić, w ogólnym rozrachunku mamy do czynienia z naprawdę dobrą grą i dlatego warto komuś ją podarować.

Need for Speed: Unbound


Ostatni tytuł, na jaki chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę, to Need for Speed: Unbound. Najnowsza odsłona popularnego cyklu ścigałek opracowana została przez studio Criterion. Znajdujemy w niej mnóstwo samochodów, zręcznościowy model prowadzenia oraz rozgrywki wieloosobowe.

Need for Speed: Unbound jest dość nietypowe stylistycznie. Chodzi o to, że deweloperzy postanowili połączyć w miarę realistyczną oprawę wizualną z mocno podrasowanymi i przerysowanymi efektami specjalnymi, charakterystycznymi np. dla anime. Wygląda to unikatowo, ale jeśli weźmiemy pod uwagę czysta rozgrywkę, nie sposób na cokolwiek narzekać.

Need for Speed: Unbound to tytuł, który znajdziecie na wszystkich kluczowych platformach sprzętowych. Nadaje się on w zasadzie dla każdego fana wirtualnych wyścigów. Jeśli kogoś takiego znacie, nie dumajcie zbyt długo nad ewentualnym zakupem.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:01, 21.12.2022
Miałam przez chwilę fazę żeby kupić deklom { siostrzenicy i siostrzeńcowi} konsolę PS albo XBox i abonament na gry ale te cholerstwo droższe od mojego blaszaka . Może za rok , zresztą pozabijaliby się przy tym kto ma grać.
0 kudosshuwar   @   07:54, 24.12.2022
DL2 jak najbardziej godny polecenia.
Co do kart... na koniec roku właśnie zmieniłem swoją kartę... jednak "tylko" na serię RTX 20, a to dlatego, że ograniczała mnie płyta główna i slot PCI. do nowszych musiałbym wymienić sporo więcej, bo i płytę, i CPU, i RAM, a to już spore obciążenie portfela. Może za jakiś czas...