Premiery gier w grudniu 2022


Materdea @ 22:55 06.12.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Jesień dała do pieca - i to dosłownie! Grudzień co prawda wcale gorszy nie jest, jednak delikatnie zwolnił przed noworocznym rozpędem. A 2023 szykuje się nam naprawdę obficie, powiadam Wam!

Potężne październik i listopada rozbudziły apetyty graczy na samą końcówkę tego roku. Grudzień jednak tylko delikatnie zwalnia - w żadnym wypadku się nie zatrzymuje! Tylko jednego dnia mamy takie premiery jak Need for Speed: Unbound, Marvel's Midnight Suns oraz The Callisto Protocol!

Marvel's Midnight Suns - 2 grudnia

PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5


Marvel's Midnight Suns to najnowsza propozycja studia Firaxis Games, znanego m.in. za sprawą takich marek jak Sid Meier's Civilization czy też nowożytnego XCOM-a. Jednak nie powinniście spodziewać się prostego przełożenia Marvelowego uniwersum w buty turowej strategii! Twórcy bowiem postarali się o ciekawe urozmaicenia.

Midnight Suns to cRPG z dużą dozą taktyki i turowym modelem walki, gdzie nasze ataki i umiejętności reprezentowane są przez losowane karty. Poruszamy się głównie w czteroosobowym zespole, a kompanów dobieramy z sojuszników pozyskanych w trakcie przygody - dołączyć może do nas kilkadziesiąt postaci z komiksów i filmów Marvela. Fabuła zaś prezentuje historię Huntera - zapomnianego dziecka Lilyth, matki demonów. Bóstwo zostało ożywione przez Hydrę w celu wypełnienia starożytnej przepowiedni Północnego Słońca. Główny bohater jest postacią wykreowaną przez gracza która dołącza do zespołu złożonego m.in. z Avengersów, mających zatrzymać Lilyth przed jej demonicznymi zakusami.

Need for Speed: Unbound - 2 grudnia

PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5


Po blisko trzech latach marka Need for Speed powraca na salony. Ostatnią częścią była odsłona z podtytułem Heat - ukazała się w 2019 roku. Tym razem postanowiono nieco zmienić ton, z innej strony podejść do swojej utartej konwencji.

Need for Speed: Unbound to produkcja autorstwa studia Criterion. Fabuła wrzuca gracza do fikcyjnego miasta Lakeshore, gdzie rządzą uliczne wyścigi - i to nie do końca legalne. Naszym zadaniem jest branie udział w kolejnych zawodach, zdobywanie "street creditu", modyfikacja zdobywanych i kupowanych aut, a także ucieczka przed organami ścigania - im więcej bowiem zdobywamy podziemnej reputacji, tym bardziej gliniarze chcą nas dorwać.

Unbound to klasyczne zręcznościowe (arcade'owe) wyścigi z akcją w otwartym świecie, gdzie od fizyki, realizmu i odwzorowania prawdziwych realiów ważna jest dynamika oraz zabawa. Ścigamy się, tuningujemy auta oraz walczy z innymi podziemnym zawodnikami o tytuł króla Lakeshore. Główną nowością jest przebudowany względem poprzedniczek system ucieczki przed policją, który teraz jest o wiele bardziej złożony i po części realistyczny - gracz może uciekać nie tylko ulicami, ale także gęstą siecią kanałów rozciągających się pod miastem. Nietrudno też nie zwrócić uwagę na charakterystyczne grafitowe/komiksowe wstawki w poszczególne elementy otoczenia - stanowią one chyba najbardziej rozpoznawalny element nowego NFS-a.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:54, 07.12.2022
Jedynie CC FF VII R by mnie zainteresował w tym miesiącu. Sprawdzę jeszcze update do Wiedźmina 3.
0 kudosBarbarella.   @   10:26, 07.12.2022
Marvel's Midnight Suns i Callisto Protocol mam na swojej liście życzeń ale oczywiście teraz nie kupię , poczekam. Jeśli chodzi o Marvela to może być pierwsza gra z tego uniwersum w którą zagram . Nie przepadam za marvelowskimi filmami i grami ale ta zapowiada się nad wyraz interesująco. Seria Need For Speed też jak do tej pory mnie nie interesowała a paradoksalnie zwróciła moją uwagę odsłona na której raczej psy wieszają.
1 kudosshuwar   @   15:44, 07.12.2022
Święta... a tu nic... padaka (Wieśka nie liczę, bo ograny już daaaawno).
0 kudosBarbarella.   @   16:05, 07.12.2022
Cytat: shuwar
Święta... a tu nic... padaka

No nie ma symulatora choinki , symulatora porodu Mesjasza i gry RPG z Trzema Królami . Poirytowany