Premiery gier w lipcu 2022


Materdea @ 00:29 04.07.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Przygotowaliśmy kolejne zestawienie premier miesiąca. Tym razem chodzi o lipiec 2022 roku. Jeśli szukacie czegoś nowego, jest szansa, że znajdziecie coś dla siebie. Sezon ogórkowy jednak trwa.

Lipiec pozwoli graczom nadrobić nieco "kupkę wstydu" - oczywiście, jeśli nie jesteście fanami Formuły 1, marki Xenoblade Chronicles lub tenisa ziemnego.

F1 22 - 1 lipca


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Choć Codemasters i Electronic Arts zadecydowali, że tegoroczna tegoroczna odsłona symulacyjnych wyścigów F1 to nie jest jeszcze czas na pełną przesiadkę na konsole nowej generacji, to mimo wszystko widać powoli wiatr zmian nadciągający do tej serii.

F1 22 nadal na starym silniku grafiki, lecz z nowymi funkcjonalnościami oraz poprawkami do tych już istniejących. W tej edycji dodano tor w Miami (Miami International Autodrome), jak i poprawiono oraz zmodyfikowano przebieg dnia wyścigowego, wprowadzając poprawki do dziania samochodu bezpieczeństwa, dodając interaktywne pit-stopy, a także dodając zupełnie nowe sprintowe formaty. Poza trybem kariery dostępny jest również wariant związany z zarządzania ze zbudowanym od zera zespołem, a także możliwość przejechania sezonu 2021/2022 za kierownicą pojazdów z niższej klasy, Formuły 2.

Co ciekawe, "dwudziestka dwójka" w wersji na komputery osobiste posiada także specjalny tryb dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Matchpoint: Tennis Championships - 7 lipca


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4; Switch - 20 października

Matchpoint: Tennis Championships to propozycja dla fanów tenisa, którzy do tej pory cierpieli (albo tylko narzekali) z powodu braku (dobrej) gry poświęconej ich ulubionemu sportowi. Teraz prawdopodobnie odetchną z ulgą.

Dzieło studia Torus Games stawia na mieszaninę zręczności i elementów symulacyjnych. Tytuł oferuje kampanię fabularną związaną z klasyczną historią "od zera do bohatera", ponadto znajdziemy w nim licencjonowane firmy tworzące m.in. rakiety. Same turnieje jednak są fikcyjne.

Rozgrywka Matchpoint: Tennis Championships stawia nacisk na symulacyjne aspekty: rotacja piłki, sposób uderzenia, realistyczna fizyka - to wszystko wpływa na to, jak zachowuje się zarówno sama piłka, ale również gracz. Stworzoną postać determinuje kilka statystyk, które rosną w miarę jak pniemy się w górę w tenisowej hierarchii oraz wygrywamy kolejne mecze.

As Dusk Falls - 19 lipca


PC, Xbox Series X|S, Xbox One

As Dusk Falls to jedna z niewielu (co mnie osobiście bardzo smuci) ekskluzywnych gier Microsoftu - niemniej jednak tworzona przez zewnętrzne studio (Interior Night). O co tu jednak chodzi?

As Dusk Falls to dość intrygujące doświadczenie z pogranicza gry wideo i filmu. Z jednej strony to klasyczna przygodówka oparta na wyborach moralnych i doświadczaniu rozmaitych konsekwencji naszych decyzji, jednak forma, w której została osadzona jest bardzo nietypowa (mowa o oprawie wizualnej).

Akcja tego tytułu została osadzona w stanie Arizona w USA. Gracz przenosi się do roku 1999 i przeżywa historię dwóch powiązanych ze sobą rodzin. Wydarzeń nie poznajemy w normalnej kolejności, bowiem mamy do czynienia z ciągłymi przeskokami między liniami czasowymi, a historia asynchronicznie prezentuje wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości. Jednym z zadań grającego jest tym samym dopasowanie historii i ułożenie z tych poszczególnych klocków konkretnego obrazu wydarzeń tamtych lat.

Sprawdź także:

Stray

Premiera: 19 lipca 2022
PC, PS5, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S

Stray to przygodowa gra akcji, której akcja osadzona została w futurystycznym mieście, gdzie nie ma już ludzkości - są tylko roboty. Za projekt odpowiada debiutanckie Blu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudoszubal22   @   00:46, 04.07.2022
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray, bo F1 zdecydowanie wolę obejrzeć w telewizji niż grać w nią, natomiast reszta to nie moje klimaty (na czele z XC3, głównie przez to jak głupkowata była poprzednia część oraz ze względu na fakt, że ja sam i tak nie mam Switcha na własność i prędko ten stan rzeczy się raczej nie zmieni). Tyle dobrze, że przyszły miesiąc zapowiada się już znacznie lepiej - na czele z Soul Hackers 2, Thymesią oraz Saint's Row Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   10:45, 04.07.2022
Cytat: zubal22
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray

No pozycja obowiązkowa . Szczęśliwy Moja kicia też będzie chciała grać a jak nie dam kompa to mnie podrapie. Konsternacja
0 kudosmrPack   @   16:25, 04.07.2022
Cytat: zubal22
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray.
W lipcu Koteł rządzi Dumny

Cytat: zubal22
Tyle dobrze, że przyszły miesiąc zapowiada się już znacznie lepiej - na czele z Soul Hackers 2, Thymesią oraz Saint's Row Szczęśliwy
W sierpniu czekam najbardziej na Soul Hackers 2 Puszcza oko
0 kudosDirian   @   16:07, 06.07.2022
As Dusk Falls wygląda ciekawie, lubię takie klimaty w stylu amerykańskich lat 80-90, jakieś miasteczko gdzieś tam w Arizonie, itp.