Premiery gier w lipcu 2022


Materdea @ 00:29 04.07.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Forza Horizon 5: Hot Wheels - 19 lipca


PC, Xbox Series X|S, Xbox One

Pierwsze duże rozszerzenie do wydanego w zeszłym roku Forza Horizon 5. Studio Playground Games powraca z pomysłem na zaimplementowanie motywu związanego z jedną z najpopularniejszych marek miniaturowych modeli samochodów - identyczny dodatek dostaliśmy w końcu w Forza Horizon 3.

Podobnie jak w 2017 roku, w Forza Horizon 5: Hot Wheels przenosimy się do tematycznego parku rozrywyki poświęconego właśnie miniaturowym modelom odjechanych samochodów. Nowa lokacja podzielona jest na cztery biomy, a sam dodatek oferuje również 10 nowy aut (w tym Hennessey Venom F5 z roku 2021 i kultowy Hot Wheels Deora II z roku 2000). Sporo dodatkowych elementów dostał też tryb Event Lab, w którym to gracze tworzą własne tory - w tym dodatku znajduje się 80 różnych, spinanych na zatrzaski elementów.

Stray - 19 lipca


PC, PlayStation 5, PlayStation 4

Stray to jedna z tych produkcji, których koncept na papierze wygląda niedorzecznie, aczkolwiek po wprowadzeniu tej wizji w życie całość nabiera kształtów i charakteru. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej nietuzinkowych gier ostatnich lat.

Stray to przygodowa gra akcji, której akcja osadzona została w futurystycznym mieście, gdzie nie ma już ludzkości - są tylko roboty. Za projekt odpowiada debiutanckie Blue Twelve Studio, a fabuła pozwala graczowi wcielić się w bezdomnego kota. Obserwując akcję z perspektywy trzecioosobowej przemierzamy metropolię przyszłości, wchodząc w interakcję z jego mieszkańcami - droidami oraz robotami, a także groźnymi stworzeniami. Wszystko po to, by realizować dla nich mniejsze i większe zlecenia, rozwiązywać zagadki środowiskowe, a także - i może najważniejsze - poznawać historię tego miejsca. Do pomocy mamy latającego drona znanego jako B12, który pomaga nam wyjść z największych kłopotów.

Xenoblade Chronicles 3 - 29 lipca


Switch

Xenoblade Chronicles 3 to kontynuacja japońskiego cRPG-a akcji z 2017 roku, za której produkcję odpowiada studio Monolith Software (nie mylić z autorami serii F.E.A.R.). Podobnie jak w poprzednicze, także i w "trójce" przejmujemy kontrolę nad zespołem wojowników zebranych we wspólnej sprawie.

Tym razem w fabule pierwsze skrzypce grają Noah oraz Mio - mimo pochodzenia z dwóch wrogich narodów (Keves i Agnus) stają razem naprzeciw zagrożeniu. Poza nimi gracz kontroluje zespół złożony z sześciu osób, w skład którego wchodzą również Eunie, Taion, Lanz i Sena. Zadaniem tej wesołej kompanii jest odkrycie spisku, mającego na zawsze pochłonąć znany im świat.

Rozgrywka w Xenoblade Chronicles 3 nie będzie specjalnie różna od tego, co mogliśmy zobaczyć w "dwójce". To nadal mieszkanka trzecioosobowej kamery, elementów RTS-a, ale przede wszystkim przygodowej gry akcji z klasycznymi, jRPG-owymi mechanizmami. Bohaterowie pełnią różne role, mają rozmaite skille, a walka jest strategiczna i wymaga różnego podejścia. Ponadto każdą z postaci możemy modyfikować oraz rozwijać.

Sprawdź także:

Stray

Premiera: 19 lipca 2022
PC, PS5, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S

Stray to przygodowa gra akcji, której akcja osadzona została w futurystycznym mieście, gdzie nie ma już ludzkości - są tylko roboty. Za projekt odpowiada debiutanckie Blu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudoszubal22   @   00:46, 04.07.2022
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray, bo F1 zdecydowanie wolę obejrzeć w telewizji niż grać w nią, natomiast reszta to nie moje klimaty (na czele z XC3, głównie przez to jak głupkowata była poprzednia część oraz ze względu na fakt, że ja sam i tak nie mam Switcha na własność i prędko ten stan rzeczy się raczej nie zmieni). Tyle dobrze, że przyszły miesiąc zapowiada się już znacznie lepiej - na czele z Soul Hackers 2, Thymesią oraz Saint's Row Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   10:45, 04.07.2022
Cytat: zubal22
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray

No pozycja obowiązkowa . Szczęśliwy Moja kicia też będzie chciała grać a jak nie dam kompa to mnie podrapie. Konsternacja
0 kudosmrPack   @   16:25, 04.07.2022
Cytat: zubal22
Osobiście w tym miesiącu interesuje mnie chyba tylko Stray.
W lipcu Koteł rządzi Dumny

Cytat: zubal22
Tyle dobrze, że przyszły miesiąc zapowiada się już znacznie lepiej - na czele z Soul Hackers 2, Thymesią oraz Saint's Row Szczęśliwy
W sierpniu czekam najbardziej na Soul Hackers 2 Puszcza oko
0 kudosDirian   @   16:07, 06.07.2022
As Dusk Falls wygląda ciekawie, lubię takie klimaty w stylu amerykańskich lat 80-90, jakieś miasteczko gdzieś tam w Arizonie, itp.