Test Cooler Master CK 352 - stylistyka i funkcjonalność


bigboy177 @ 16:01 20.06.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Obsługa Cooler Master CK 352 jest banalnie prosta. Wszystkie możliwości klawiatury da się wykorzystać bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania, bo – zasadniczo – takowego nie przewidziano. CK 352 nie obsługuje żadnego softu, co z jednej strony może być plusem, a z drugiej wadą. Z tego względu nie da się tu niestety komponować makr, a ponadto nie ma opcji przygotowania kilku odmiennych profilów. Jest jeden i tyle. Klawisz funkcyjny (FN) oraz klawisze go wspomagające (F1-F12) służą do ustawiania kolorystyki (i efektów), a także kontrolowania multimediów. Niby trochę to grającego ogranicza, ale znowu nie wszyscy potrzebują makr i profilów. Decydując się na zakup, wiedzcie, że akurat tego nie ma.

Co jeszcze mógłbym napisać na temat Cooler Master CK 352? Ano to, że występuje ona z trzema zastawami mechanicznych switchy (można je swobodnie wymieniać dzięki technologii On-the-fly). Model, który testowałem, wyposażony jest w switche brązowe, które mi osobiście "leżą" wyśmienicie. Przede wszystkim, nie są przesadnie głośne. Stuknięcia są raczej delikatne, ale jednocześnie dobrze wyczuwalne. Z tego względu niezależnie od tego, czym się akurat zajmowałem, sprawiało mi to przyjemność. Mówię tu głównie o graniu oraz pisaniu. Obu zadaniom klawiatura podołała bezbłędnie, choć zasadniczo nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem – wszak mówimy o produkcie markowym.

Podsumowując, Cooler Master CK 352 to bardzo dobra klawiatura mechaniczna, którą wyposażono w ciekawą kolorystykę przycisków oraz nietypowe podświetlenie. Wykonanie konstrukcji – ani jej użytkowanie – nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. Trzeba natomiast pamiętać, że nie obsługuje ona żadnego oprogramowania, a w rezultacie nie pozwala na rejestrowanie makr oraz zapisywanie profilów. Jeśli przełkniecie te braki, myślę, że będziecie zadowoleni! Cena urządzenia oscyluje obecnie w okolicy 300 zł.

Plusy:Minusy:MiastoGier.pl Poleca
  • Wysoka jakość wykonania;
  • Bardzo dobre switche;
  • Technologia on-the-fly;
  • Ciekawe podświetlenie RGB.
  • Brak oprogramowania;
  • Brak możliwości rejestrowania makr.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?