Test Genesis Holm 320 RGB - stylowego i funkcjonalnego gamingowego biurka


bigboy177 @ 11:17 14.06.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Firma Genesis bezustannie poszerza swoją ofertę. Niedawno do sprzedaży trafiło biurko Holm 320 RGB, a my mieliśmy okazję je sprawdzić.

Firma Genesis specjalizuje się w sprzęcie dla graczy. Jakiś czas temu na rynku pojawiło się jej nowe biurko gamingowe, a konkretnie Genesis Holm 320 RGB. Mieliśmy okazję je przetestować i przygotowaliśmy dla Was recenzję. Jeśli szukacie biurka dla siebie, być może właśnie je znaleźliście, a zatem zapraszamy do lektury.

Genesis Holm 320 RGB dociera do nas w całkiem estetycznym i zgrabnym pudle. Jego ciężar wskazuje, że w środku jest coś solidnego, a po otwarciu pudła ukazują nam się skrzętnie poukładane elementy. Co ważne, wszystko jest odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli kurier nie będzie z premedytacją rzucał pakunkiem, znikoma szansa jest na to, że cokolwiek ulegnie uszkodzeniu.

-Aby złożyć w całość Genesis Holm 320 RGB trzeba skorzystać z instrukcji. Nie jest ona tak dobra, jak te z pewnej szwedzkiej sieci meblowej, ale ogólnie nie sposób się do czegokolwiek przyczepić. Obrazki są przejrzyste, ewentualne opisy dość jasne, a w efekcie po kilkudziesięciu minutach mamy już złożone nowe biureczko – całkiem imponujących rozmiarów, trzeba dodać.

Genesis Holm 320 RGB jest białe, co nie do wszystkich będzie przemawiać. Płyta biurka jest w stylu „carbon”, tak samo podstawka na monitor, którą montuje się ponad blatem. Wszelkie metalowe podpórki zostały oczywiście także pomalowane na biało, dzięki czemu konstrukcja komponuje się w jedną spójną całość. Co ważne, po skręceniu wszystkiego, konstrukcja jest sztywna, nie chyboce się na boki – jest naprawdę porządna. Blat wykonano także bardzo dobrze. Krawędzie są zaokrąglone i wydaje mi się, że przez długi czas nie będzie się nic działo z laminatem. Po tych kilku tygodniach mojego użytkowania nie widać żadnych śladów zużycia, a przy biurku spędzam znaczną część dnia. Na plus zaliczyłbym też brak jakichkolwiek wzmocnień pod blatem. Dzięki temu nogi i kolana mogą czuć się swobodnie.

Na tym jednak zalety propozycji firmy Genesis się nie kończą. Nie można nie wspomnieć o specjalnym koszu na kable, w którym jesteśmy w stanie umieścić przedłużacz i wszystko ładnie poukładać, aby bez potrzeby się nie „walało” pod biurkiem. Z lewej strony mamy uchwyt na słuchawki, a także hub USB 3.0, do którego jesteśmy w stanie podłączyć aż 3 urządzenia. Z drugiej strony biurka mamy natomiast uchwyt na kubek (całkiem stabilny i spełniający swoje zadanie), subtelnie podświetlaną ładowarkę indukcyjną (aby było wiadomo nawet w ciemności gdzie jest) oraz uchwyt na dwa pady. Akurat on, w sensie uchwyt, mam wrażenie, jest niedopracowany, bo odstęp pomiędzy półkami jest zbyt mały. Z górnej półki korzysta się świetnie, ale z dolnej mocno przeciętnie i niezręcznie. Ten element wymaga niestety dopracowania.

Prócz wspomnianego mankamentu z półkami dla padów, nie jestem w stanie wymienić żadnych innych wad Genesis Holm 320 RGB. Podczas kilku tygodni korzystania z niego, nie znalazłem w sumie niczego, co by mnie irytowało. Brakuje mi natomiast jednej rzeczy: możliwości zmiany wysokości biurka oraz podstawki pod monitor. Wiadomo, że niby jest możliwość regulacji wysokości siedziska krzesła, ale to nie to samo. Fajnie byłoby choćby w dwóch lub trzech punktach móc ustalić wysokość blatu, a także monitora. Nie lubię, gdy na ekran muszę spoglądać w górę, a przez to musiałem monitor zjechać maksymalnie w dół. Gdyby dodano regulację, nie byłoby się do czego przyczepić.

Na koniec zostawiłem sobie jeszcze jeden element wyróżniający biurko Genesis Holm 320 RGB od wielu innych podobnych konstrukcji. Chodzi o diody LED, których pasek zamontowano pod blatem. Dzięki niemu możemy w unikatowy sposób zmienić wygląd naszego stanowiska gamingowego, a robimy to za sprawą prostego w obsłudze pilota. Możemy za jego pomocą włączać i wyłączać oświetlenia, zmieniać kolor, a także modyfikować efekty specjalne. W sumie jest tego dość sporo i każdy znajdzie coś, co spełni jego/jej oczekiwania.

Podsumowując, Genesis Holm 320 RGB to solidne, estetycznie wykonane biurko gamingowe. Jeśli miałbym wymienić największą zaletę, wspomniałbym o ładowarce indukcyjnej oraz hubie USB, choć myślę, że estetyka także jest tu na plus. Z wad? Przychodzi mi do głowy tylko jedna. Brak możliwości regulacji wysokości blatu. Szkoda, że takowej nie przewidziano. Gdyby było inaczej, mielibyśmy w zasadzie biurko idealne. Bez tego jest blisko, ale jednak odrobinę brakuje. Mimo wszystko polecam, szczególnie ze względu na to, że cena oscylująca w granicach około 900 złotych jest bardzo atrakcyjna.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:12, 17.06.2022
Jedynie ten hub USB mnie zainteresował , rozumiem że możemy go połączyć z kompem i mamy dodatkowe i wygodnie położone gniazdka ? Fajne. No i bajer z podświetleniem. Ale ogólnie to nie dla mnie .Muszę mieć dużo miejsca na biurku , półeczki pod biurkiem , klawiatura w wysuwanej szufladce więc nie skorzystam .No ale ładne to.