Najciekawsze gry działające na Unreal Engine 5


bigboy177 @ 13:55 17.06.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych naszym zdaniem gier, opracowywanych obecnie z użyciem silnika graficznego Unreal Engine 5. Każdy projekt powinien dzięki niemu wyglądać wyśmienicie!

Dużo się ostatnio mówi i pisze o nowej wersji silnika Unreal. Narzędzie opracowane przez Epic Games kilkakrotnie zostało już zaprezentowane na rozmaitych demach technologicznych, ale na razie nie zadebiutowała jeszcze żadna gra, mogąca pokazać jego faktyczne możliwości. Przygotowaliśmy dla Was jednak listę najciekawszych naszym zdaniem projektów, mających zadebiutować w najbliższych latach i wykorzystujących Unreal Engine 5.

Zacząć wypada od tego, że Unreal Engine 5 to silnik przygotowany z myślą o konsolach obecnej generacji, a także nowoczesnych komputerach osobistych. Zestaw narzędzi wykorzystuje wiele nowoczesnych technik generowania i dopieszczania obrazu, a dzięki temu wszystko to, co obserwujemy na ekranie może być zaskakująco realistyczne. Unreal Engine 5 radzi sobie też całkiem nieźle z ray-tracingiem i jest spora szansa, że technologia ta w najbliższym czasie będzie wreszcie wykorzystywana na poważnie. Rzućcie zresztą okiem na opublikowane na naszych łamach dema technologiczne, a potem wróćcie do niniejszej publikacji. Listę czas bowiem rozpocząć!

Senua’s Saga: Hellblade II


Hellblade: Senua’s Sacrifice było jedną z najciekawszych i najbardziej unikatowych gier akcji ostatnich lat. Nie powinno być więc dla nikogo zaskoczeniem, że studio Ninja Theory pracuje od jakiegoś czasu nad kontynuacją tego przedsięwzięcia, czyli Senua’s Saga: Hellblade II

Wiele na temat projektu nie ujawniono, ale pewne jest, że zaoferuje naprawdę świetną oprawę audio-wizualną, o czym przekonacie się oglądając pierwszy gameplay. Za prezencję odpowiada silnik graficzny Unreal Engine 5.

Dragon Quest XII: The Flames of Fate


Zapowiedziane pod koniec maja, Dragon Quest XII: The Flames of Fate, jest kolejną odsłoną w tej zacnej i od lat tworzonej serii. W tym momencie nie wiemy niestety na jego temat nic, ale z tego, co ujawniono wynika, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Dragon Quest XII: The Flames of Fate będzie oczywiście przedstawicielem gatunku RPG, a za jego wydanie odpowiada Square Enix. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia mamy otrzymać w kolejnych miesiącach.

Dreamhouse: The Game


Wielu graczy uwielbia serię The Sims nie za elementy symulacyjne, ale za to, że mogą wybudować w niej swój wymarzony dom. A co byście powiedzieli na prawdziwy symulator budowlańca i wykończeniowca? Wiedzcie, że takowy powstaje.

W Dreamhouse: The Game możemy przebrnąć przez cały proces budowania własnego domu. Zaczynamy oczywiście od fundamentów, potem ściany, stropy, dach itd. a finalnie zajmujemy się także dekoracją. Co ciekawe, nie musimy budować sami, bo dołączyć do nas mogą inni gracze – w trybie sieciowej współpracy. Jeszcze większą ciekawostką jest budowanie w goglach VR na głowie!

eFootball PES 2022


Konami ma ostatnio problemy z określeniem tożsamości oraz zawartości gry Pro Evolution Soccer. Najnowsza jego odsłona zatytułowana będzie eFootball PES 2022, a do jej opracowania wykorzystany zostanie silnik Unreal Engine 5. Ma to być całkowicie next-genowe doświadczenie, symulator piłki nożnej, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się jeszcze w tym roku. Na razie nie wiemy jednak kiedy dokładnie.

Echoes of the End


Uwielbiamy w redakcji gry nastawione na narracje. Z wielką niecierpliwością wyczekujemy więc na nowe informacje na temat Echoes of the End, gry action-adventure, opracowywanej przez islandzkie studio Myrkur Games.

Jeśli chodzi o to, co w tym momencie wiemy, w Echoes of the End wcielamy się w dziewczynę o imieniu Ryn. To doświadczona wojowniczka, potrafiąca manipulować materią. W trakcie przygotowanej przez deweloperów opowieści protagonistka poszukuje znaczenia i celu w swoim życiu.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:14, 23.06.2022
Komentarz powinien być o grach ale...
No nie uśmiecha mi się wyskakiwać z 2,5-3k na kartę.
0 kudosBarbarella.   @   07:40, 23.06.2022
Cytat: shuwar
No nie uśmiecha mi się wyskakiwać z 2,5-3k na kartę.

Mój cały zestaw kosztował mniej a jak na razie ciągnie wszystko co zainstaluję , fakt że to nie super nowości na Ultra ale sama grafa nie jest warta tej kasy.