Premiery gier w czerwcu 2022


Materdea @ 20:07 05.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - 20 czerwca

PC


Uncharted: Legacy of Thieves Collection to debiut jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek znajdujących się w portfolio PlayStation poza ekosystemem konsol Sony. Posiadacze komputerów osobistych otrzymają możliwość zagrania w dwie ostatnie części: Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Legacy of Thieves Collection to de facto pakiet właśnie tych dwóch przygodowych gier akcji, które dostały podbitą rozdzielczość oraz kilka lepiej funkcjonujących detali graficznych. Pierwotnie zestaw zadebiutował na PlayStation 5.

Fabuła Uncharted: Legacy of Thieves Collection prezentuje finał opowieści podróżnika Nathana Drake'a z Uncharted 4. Zaginione Dziedzictwo zaś to dodatek, w którym wydarzenia rozgrywają się po napisach końcowych z Kresu Złodzieja. Główną bohaterką jest tam znana z poprzednich gier z serii Uncharted Chloe Farazer - a towarzyszy jej Nadine Ross. Rozgrywka z kolei odzwierciedla to, co posiadacze PlayStation 4 mogli przetestować w momencie, gdy obie gry z tego pakietu ukazywały się na rynku - to rasowa przygodówka akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera.

Cuphead: The Delicious Last Course - 30 czerwca

PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch


The Delicious Last Course to długo wyczekiwane DLC do niezwykle charakterystycznej i przesympatycznej zręcznościówko-platformówki Cuphead. Produkcja studia MDHR wyróżnia się na tle pozostałych gier z tego gatunku przede wszystkim oprawą wizualną: całość stylizowana jest na oryginalne kreskówki Disneya z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Cuphead: The Delicious Last Course opowiada o wydarzeniach po zakończeniu podstawowej wersji gry. Mugman i Cuphead - dwaj bracia, którzy po wizycie w diabelskim (dosłownie) kasynie musieli wykupić swoje długi i finalnie pokonać samego gospodarza piekła, odwiedzają nową wyspę - D.L.C. - gdzie poznają Miss Chalice, nową bohaterkę. Rozgrywka nie odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć w “podstawce” - najistotniejszymi zmianami są nowe lokacje oraz sama Miss Chalice, posiadająca unikalne umiejętności, dodatkowo rozwijane w trakcie przygody.

Outriders: Worldslayer - 30 czerwca

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Outriders: Worldslayer stanowi pierwsze pełnoprawne rozszerzenie do jednej z głośniejszych premier 2021 roku (a przynajmniej jego pierwszej połowy). Rodzima strzelanka trzecioosobowa utrzymana w formule live-service i z silnym kooperacyjnym modułem długo kazała sobie czekać na jakieś dodatki; jednak jak już jakiś dostajemy, to naprawdę obszerny!

Jeśli chodzi o fabułę, w Outriders: Worldslayer planeta Enoch ponownie zagrożona jest przez tzw. Anomalię. Na czele całego zajścia stoi postać o imieniu Ereshkigal - ponoć najpotężniejsza ze znanych Alterdek.

Pod względem rozgrywki Worldslayer umieszczony został jako rozbudowa end-game’u. Gracze mogą dołączyć do boju albo przechodząc główny wątek podstawki albo po prostu tworząc postać od razu na 30. poziomie doświadczenia. Oprócz nowego scenariusza dostajemy jeszcze poziom trudności (Apokalipsa), a także zawartość dostępną po ukończeniu DLC - swoistego triala o nazwie Tarya Gratar.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:47, 06.06.2022
No Uncharted, jak dla mnie przedostatni bastion exclusiwów Sony padł { ostatni to Last of Us } .Trzeba więc śledzić na gg.deals jak tam z ceną .