Najciekawsze gry soulslike nadchodzących miesięcy


bigboy177 @ 23:41 17.05.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych gier soulslike, mających zadebiutować w nadchodzących miesiącach i latach. Jeśli o czymś zapomnieliśmy, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Elden Ring pokazało, że gry soulslike cieszą się naprawdę ogromną popularnością, choć muszą też oferować odpowiednią jakość. Nie jest tak, że każdy przedstawiciel tego gatunku sprzedaje się równie dobrze – co to, to nie. Fanów niełatwo przekonać, ale deweloperzy z całego świata regularnie starają się to robić. Z tego względu w najbliższych miesiącach i latach na rynku pojawi się sporo interesujących tytułów nawiązujących do dzieł From Software. Przygotowaliśmy w związku z tym listę naszym zdaniem najciekawszych. Mamy nadzieję, że choć część z nich wzbudzi Wasze zainteresowanie.

Black Myth: Wukong


Black Myth: Wukong to jedna z najciekawiej zapowiadających się gier soulslike, mających zadebiutować w najbliższych latach. Projekt ten powstaje w niezależnym studiu Game Science, a jeśli chodzi o założenia, oparto go na chińskiej powieści pod tytułem Wędrówka na Zachód.

W Black Myth: Wukong wcielasz się w małpiego wojownika, który rusza do walki z wieloma fantastycznymi bestiami. Pojedynki są dynamiczne i zajadłe, a jednym z najważniejszych elementów każdego starcia jest parrowanie. Odpowiednie blokowanie ciosów pozwala nam wyprowadzać własne uderzenia i zadawać obrażenia. Ma to przypominać nieco Sekiro: Shadows Die Twice.

Wszystko wskazuje na to, Black Myth: Wukong będzie bardzo porządnie zrealizowanym tytułem. Zaoferuje ono świetną oprawę wizualną oraz nietypowe podejście stylistyczne. Do boju staniemy niestety dopiero w 2023 roku. Konkretnego terminu nie znamy.

Star Wars Jedi: Survivor


Star Wars Jedi: Survivor to kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Mimo że tytuł nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, tajemnicą poliszynela jest jej istnienie. Za przedsięwzięcie odpowiada studio, które dało nam oryginał, czyli Respawn Entertainment.

Jeśli chodzi o wątek fabularny Star Wars Jedi: Survivor, nie jesteśmy w stanie nic na jego temat napisać. Mechanika rozgrywki będzie najprawdopodobniej mocno inspirowana „jedynką”. Na wyższych poziomach trudności będzie ona wymagała zręczności i spostrzegawczości, a przeciwnicy będą zadawać spore ilości obrażeń.

Star Wars Jedi: Survivor to nie tylko walka, ale również eksploracja. Podczas zwiedzania wirtualnego świata korzystać będziemy z rozmaitych umiejętności głównego bohatera, w tym oczywiście mocy Jedi. Zawsze będziemy mieć ją na podorędziu, podobnie zresztą jak miecz świetlny.

Thymesia


Thymesia czerpie inspiracje z Bloodborne. Wcielamy się w niej w 17-wiecznego doktora, specjalizującego się w leczeniu dżumy. Protagonista budzi się pewnego dnia w wyniszczonym królestwie i za nic nie może sobie przypomnieć swojej przeszłości.

Zadaniem gracza jest przemierzanie pełnych niebezpieczeństw lokacji oraz odkrywanie sekretów, które skrzętnie skrywają. Żeby nie było zbyt łatwo, na drodze natrafiamy na rozlicznych oponentów, a kluczowym aspektem każdego pojedynku jest umiejętne korzystanie z uników, a następnie wyprowadzanie własnych ataków.

Żeby było ciekawiej, w trakcie zabawy możemy się przemieniać w kruka, który zadaje naprawdę solidne obrażenia oponentom. Wybijać pokraki mamy na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji jeszcze w tym roku.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   14:43, 20.05.2022
Ooo !
Nie wiedziałem że powstaje aż tyle nowych gier soulslike.
Jedna lepsza od drugiej !

Moi faworyci to Black Myth: Wukong oraz Wuchang: Fallen Feathers.
0 kudoszubal22   @   16:34, 17.07.2022
A gdzie Steelrising Szczęśliwy
Black Myth, Lies of P i Wuchang wygląda całkiem ciekawie
Lords of the Fallen 2 również może wypali