Premiery gier w maju 2022


Materdea @ 16:57 05.05.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Kwiecień 2022 był rozczarowujący, ale za to maj wraca z premierami na odpowiednie tory! W tym miesiącu dostaniemy m.in. Sniper Elite 5, Trek to Yomi, czy też nową - po blisko dwudziestu latach! - część Kangurka Kao.

O ile kwiecień był raczej rozczarowaniem, o tyle maj wreszcie przynosi powiew świeżości do kalendarza z premierami! Poza rodzimymi akcentami w postaci nowych części Kangurka Kao oraz Trek to Yomi,  w tym miesiącu na rynku pojawi się m.in. Sniper Elite 5.

Trek to Yomi - 5 maja

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Trek to Yomi to najnowsza propozycja studia Flying Wild Hog - twórców nowożytnej reinkarnacji serii Shadow Warrior, czy też futurystycznej strzelanki free to play Space Punks. Gra, w odróżnieniu do wymienionych przeze mnie pozycji, jest na zupełnie innym artystycznym biegunie niż dotychczasowe propozycje Polaków.

W Trek to Yomi historia osadzona jest w feudalnej Japonii. Gracz wciela się w postać młodego mieszkańca pewnej wioski, Hirokiego, którego zadaniem jest bronienie zamkniętej społeczności przed wszelkimi zagrożeniami płynącymi z zewnętrznego świata. Wyróżnikiem dzieła Flying Wild Hog jest czarno-biała oprawa wizualna i bardzo znamienny filtr ziarna imitujący stary film - klimat został umiejscowiony w japońskiej kinematografii lat 50. i 60. ubiegłego stulecia.

Rozgrywka Trek to Yomi, mimo swojej unikatowej stylistyki oldschoolowego japońskiego kina, utrzymana jest formacie hack & slasha z kamerą umieszczoną z boku ekranu. Bohater posiada na swoim podorędziu wyłącznie katanę, a same starcia wymagają od nas uwagi i zręczności.

Evil Dead: The Game - 13 maja

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch


Evil Dead: The Game to oparta na świecie popularnej serii filmów o tym samym tytule (w polskiej wersji znanej jako Martwe Zło) wieloosobowa przygodowa gra akcji z elementami strzelanki oraz RPG (m.in. crafting). Multiplayer w nowej produkcji studia BossTeamGames (współtworzonej z rosyjskimi deweloperami z Saber Interactive) działa w formule asynchroniczności - podobnie jak to ma miejsce w Day By Daylight. Oznacza to, że część graczy wciela się w ludzi, a reszta w potwory.

W Evil Dead: The Game obok siebie staje grupa czterech postaci - filmowych odpowiedników - walcząca z przywoływanymi na Ziemię poczwarami. Gracz może wcielić się w jednego z ocalałych (w tym Asha Williamsa dubbingowanego przez samego Bruce'a Campbella) lub próbującego ich wszystkich zabić demona Kandariana. Jako ludzie otrzymujemy łącznie ponad 25 różnych broni, a jako bestia mamy możliwość opętania elementów środowiska, nieumarłych, a nawet samych postaci z drużyny przeciwnej.

Sprawdź także:

Vampire: The Masquerade - Swansong

Premiera: 19 maja 2022
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Vampire: The Masquerade - Swansong to kolejna produkcja, której akcja rozgrywa się w uniwersum Świata Mroku (World of Darkness). W tym tytule autorstwa studia Big Bad Wol...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   19:48, 05.05.2022
Wszystkie 5 propozycji interesujące. Japońska fajna , kojarzy się z "Siedmioma samurajami " ale zapewne za trudna dla mnie .Evil Dead to niestety tylko co-op , W Snajpera żadnego jeszcze nie gralam ale wiem że to zacna seria dla kamperów. Kangurek Kao wiadomo , może siostrzeńcom kupię .Najbardziej interesująca dla mnie Vampire , też jeszcze w żadną część nie grałam a od filmu "Zmierzch" mnie odrzuca. Tu jednak nie ma Pattinsonów czy innych Bellów i wygląda to na grę faktycznie o wampirach.
0 kudospetrucci109   @   21:48, 05.05.2022
Dla mnie nic ciekawego w tym miesiącu. Szkoda, że Evil Dead nie jest singlowe...
0 kudosMaterdea   @   00:03, 06.05.2022
Cytat: Barbarella.
Kangurek Kao wiadomo , może siostrzeńcom kupię
LOL, w Kangurka to sam mam zamiar grać jak szalony.
0 kudosMicMus123456789   @   12:02, 06.05.2022
Kangurek Kao, brakuje takich gier Szczęśliwy Sama cena za grę jest wręcz symboliczna xD
Dodaj Odpowiedź