Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci w 2022 roku?


bigboy177 @ 15:19 23.12.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

W nadchodzących latach bezpieczeństwo w sieci będzie coraz ważniejsze. Dlatego warto o nim pomyśleć zawczasu, a dobrym sposobem na zabezpieczenie swojej obecności w Internecie jest VPN.

Zbliża się nowy rok, a wraz z nim nowe wyzwania. Jedno z nich to zadbanie o to, by korzystanie z Internetu, niezależnie od tego, czym się posługujecie było przyjemne i – przede wszystkim – bezpieczne. Z tego względu ponownie chcielibyśmy Wam polecić spożytkowanie VPN, które ostatnio staje się naprawdę popularne, a ze względu na sporą konkurencję w tym sektorze, przystępne cenowo.

Z VPN warto korzystać w każdym możliwym miejscu (w domu, u rodziny, u znajomych, na dworcu, w pociągu), a jego zalety zawsze będą takie same. Chodzi głównie o bezpieczeństwo oraz anonimowość, ale jednocześnie o nieograniczony dostęp do zasobów sieci, które czasem potrafią być blokowane regionalnie, tudzież cenzurowane. W naszym kraju z tym ostatnim problemem nie mamy jeszcze do czynienia, ale pozostałe zalety VPN są niezaprzeczalne, o czym przekonał się już niejeden użytkownik sieci.

Dwie najważniejsze zalety VPN to anonimowość oraz bezpieczeństwo. Technologia ta działa w taki sposób, że cały ruch pomiędzy naszym komputerem i siecią odbywa się z wykorzystaniem specjalnych serwerów. Pakiety danych są szyfrowane, gdy schodzą z naszego komputera, a następnie w takiej samej postaci trafiają na serwery VPN oraz potem do finalnego odbiorcy. Dane wracają do nas również w zaszyfrowanej postaci, a to oznacza, że jesteśmy w pełni zabezpieczeni. Nikt nie jest w stanie sprawdzić naszego ruchu, co przekłada się nie tylko na anonimowość, ale również spokój podczas logowania się na stronach i korzystania z serwisów bankowych, tudzież płatniczych.

Co warte podkreślenia, obsługa serwerów VPN także nie wie co przesyłamy i pobieramy, bo połączenie jest szyfrowane. Wszelkie dane przekazywane są za pomocą bezpiecznego połączenia i nie ma mowy o tym, by ktokolwiek był w stanie je przejąć. Dodatkową zaletą korzystania z VPN jest to, że zyskujemy zabezpieczenie przed hakerami. Włamania z roku na rok stanowią coraz większy problem, a w związku z tym wypada się odpowiednio przygotować na wścibskich i nieprzestrzegających zasad użytkowników sieci. Nieważne czy mówimy o hakerach, rządzie czy dostawcy usług internetowych – nikt nie będzie w stanie nas „podsłuchiwać”!

VPN to jednak nie tylko bezpieczeństwo i anonimowość, to również możliwość korzystania z zasobów, które z jakiś powodów zostały zablokowane dla wybranej grupy użytkowników. Na pewno zdarzyło Wam się szukać czegoś w sieci i natrafić na ekran informujący o tym, że wybrane treści są niedostępne dla użytkowników z Waszej lokalizacji. Zachowanie takie jest całkowicie bezsensowne, bo jeśli mówimy o treściach darmowych, nic nie przemawia za tym, by były blokowane, a jeżeli dany materiał wymaga uiszczenia opłaty, to przecież każdy powinien mieć taką możliwość, prawda?

Tak czy inaczej, dzięki VPN jesteście w stanie odblokować dostęp do cenzurowanych, tudzież zablokowanych materiałów. Wystarczy, że wybierzecie dowolną lokalizację w sieci, zmieniając odpowiednio swoje IP i po sprawie. Nie należy oczywiście z rozwiązania tego korzystać, jeśli mamy komukolwiek zaszkodzić, ale jeśli wszystko przebiega w należytym porządku i w zgodzie z literą prawa, to nie ma żadnych przeciwskazań. Swobodny dostęp do informacji to – jak dla mnie – największe zaleta czasów, w których żyjemy, a VPN pozwala nam w pełni wykorzystać tryliony trylionów bitów informacji, krążących na łączach.

VPN działa nie tylko z komputerem, ale z każdym urządzeniem, jakie wpięte jest do sieci. Chodzi tu oczywiście również o smartphony, na których przechowujemy coraz większe ilości informacji. Powoli stają się one ważniejsze niż dowód osobisty, a niebawem najpewniej go zastąpią. Także warto je w związku z tym zabezpieczyć, a najłatwiej zrobić to np. za sprawą platformy ExpressVPN, która ma aplikacje przeznaczone dla urządzeń działających pod kontrolą systemów iOS oraz Android. Zabezpieczenie tego typu niesie mnóstwo korzyści niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy, ale bez wątpienia konieczne jest gdy korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, dostępnych np. na rynkach, dworcach czy lotniskach. W każdym z tych miejsc grasować mogą hakerzy, a w związku z tym trzeba zachować tu wyjątkową ostrożność.

Jak widać, VPN to w zasadzie same korzyści, a jeśli poczuliście się zaintrygowani, koniecznie kliknijcie na powyższy link, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa ExpressVPN (patronem niniejszego tekstu) oraz tego, co wyróżnia je na tle konkurencji. Spójrzcie też na materiał filmowy na początku niniejszego artykułu, aby w ekspresowym tempie poznać sposób działania VPN.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   17:24, 16.01.2022
Nie ściągać guana, nie wchodzić w linki wysyłana od no name'ów i będzie cacy. Ogólnie nie być idiotą i pomyśleć od czasu do czasu że na świecie nikt nie da nam nic za darmo i przemyślać czy np faktycznie coś zamawialiśmy itp bzdetki.
0 kudosBarbarella.   @   20:24, 16.01.2022
Mam ten VPN . Wykupiłam 2 - letnią subskrypcję. W sumie to nie wiem czy mnie chroni i czy przedłużę tę subskrypcję. Ale zauważyłam że logując się na moje Internetowe Konto Pacjenta i Moje UPC musiałam go wyłączyć bo wyskakiwał mi error - brak połączenia. Zdziwiony