Świąteczne operacje 2022 w World of Tanks to wyśmienity moment, by dołączyć do gry


bigboy177 @ 10:21 23.12.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Rozważaliście zabawę w World of Tanks, ale nigdy nie mieliście na nią czasu? Koniecznie sprawdźcie projekt firmy Wargaming w trakcie nadchodzących świąt. To wyśmienita okazja, by dołączyć do rozgrywek!

World of Tanks zadebiutowało 12 kwietnia 2011 roku. Początkowo projekt oferował niewiele zawartości, a jego największą zaletą było przywiązanie do detali oraz wciągająca mechanika rozgrywki. W miarę upływu czasu wszystko w grze się zmieniało. Dodawane były nowe pojazdy, pojawiały się niedostępne wcześniej tryby zabawy oraz rozwiązania, a w połowie 2017 deweloperzy zdecydowali się też na całkowite przebudowanie silnika graficznego. Dostaliśmy wtedy znacznie poprawione modele pojazdów, sugestywniejsze efekty specjalne oraz jeszcze lepiej prezentujące się mapy. Zmiany i nowości wprowadzane są do dziś, a w związku z tym nie było lepszego momentu na to, by dołączyć do zabawy. Tym bardziej, że w World of Tanks trwa aktualnie kolejne wydarzenie: Operacje Świąteczne 2022!

Właśnie ze względu na Operacje Świąteczne 2022 chcielibyśmy Was zachęcić do zabawy i do sprawdzenia, ewentualnie powrotu do World of Tanks. W opublikowanym kilka dni temu poradniku zawarliśmy garść wskazówek, które powinny Wam ułatwić odnalezienie się w grze i rozpoczęcie dominacji na polach bitew, a w niniejszym artykule, chciałbym po krótce napisać co na Was czeka, jeśli zdecydujecie się na to, by sprawdzić już teraz najpopularniejsze dzieło firmy Wargaming. A wiedzieć musicie, że atrakcji czeka na Was mnóstwo. Wszystkie nagrody zdobędziecie ponadto pod patronatem legendarnego aktora Arnolda Schwarzeneggera.

Operacja Świąteczne 2022 już trwają i trwać będą do 10 stycznia 2022 roku. W czasie eventu, World of Tanks przechodzi całkowitą transformację. Wszędzie widać świąteczne ozdoby - także w garażu dominuje świąteczna atmosfera - a my, grając, mamy na nią wpływ. Biorąc udział w rozmaitych misjach, w tym także zlecanych przez Arniego, zdobywamy nagrody, które następnie możemy wykorzystać do tego, by udekorować posiadane wyposażenie. Liczba wykonanych misji bezpośrednio przekłada się na współczynnik świątecznej atmosfery, który widnieje na samej górze ekranu. Żeby było ciekawiej, posiadane nagrody (ukryte w małych pudełeczkach) możemy wysłać znajomym w grze, a jako że karma powraca, sami także wówczas dostajemy prezenty. Są nimi żetony przyjaźni, które możemy wykorzystać do pozyskiwania kolejnych nagród – stylizacji.

Jak wcześniej wspomniałem, w centrum Waszej uwagi powinny być specjalne misje udostępniane przez Arniego. Każdego dnia pojawia się jedna taka misja, a naszym zadaniem jest oczywiście jej wypełnienie (za co dostajemy aż 3 pudełka). W sumie Wargaming przewidział 32 misje specjalne, a każda to małe pudełka (da się je też zdobyć za zwykłe misje dzienne oraz te z kalendarza adwentowego) i świąteczne znaczki. W pudełkach są skorupki, które da się wykorzystać z Wielkim Zderzaczu Hadronów i zamienić je na właściwe dekoracje. Te natomiast spożytkujecie do tego, by uczynić grę bardziej świąteczną. Znaczki, o których wspomniałem, służą do tego, by pozyskane pudełka ze skorupkami przesyłać znajomym, szerząc dobro, radość i świąteczną atmosferę.

Misje zlecane przez Arnolda Schwarzeneggera prowadzą nas oczywiście do wielkiego finału. Za ukończenie konkretnej ich liczby dostajemy nagrody, a wśród nich jest unikalny medal, fajne napisy, naklejka, widowiskowy styl 2D oraz Arnold Schwarzenegger, jako dowódca czołgu. Co ważne, Arnie nie wpada nam za wykonanie wszystkich misji – kilka można pominąć, a i tak będziemy mogli się cieszyć ze swojej nagrody. Wystarczy wykonać 27 misji, co na pewno ucieszy osoby, które chciałby powalczyć o główną nagrodę, ale czas mają mocno limitowany.

Arnold, Arnoldem, ale wspomniałem też, że nagród jest więcej. Wypadałoby więc poświęcić moment, aby także o nich napisać co nieco. Na pierwszy plan wysuwają się tu oczywiście dekoracje. Pod nasze kreatywne ręce trafiają w sumie cztery strefy: choinka, jarmark, instalacja i duże dekoracje. W każdej możemy pokazać swój talent i stworzyć coś wyjątkowego. Co ważne, duże dekoracje to nie tylko ozdoby. Każda pozwala Wam zdobyć 2,5% więcej kredytów w bitwach losowych, więc zdecydowanie warto zgromadzić wszystkie. Bonus będzie wtedy znaczący i pozytywnie wpłynie na naszą progresję. Skompletowanie ozdób w danej strefie to również ekskluzywny styl 2D oraz unikatowa naklejka. Wszystko, co robimy podnosi współczynnik atmosfery świątecznej. Gdy uda Wam się osiągnąć poziom X (dziesiąty), będziecie mogli ukończyć kolekcje z poprzednich lat Operacji świątecznych (2018-2021).

Istotnym elementem Operacji świątecznych są oczywiście pojazdy. W dniu startu wydarzenia w Wasze ręce automatycznie wpadnie świąteczny prezent: nowiutki T3 Convertible, czyli amerykańska maszyna III poziomu. To wyjątkowa wersja słynnego czołgu Christie, wykorzystanego podczas prac rozwojowych radzieckiego T-34 oraz wielu innych jednostek. Szybki i zwinny średniak posiada wyszkoloną w 100% załogę i miejsce w garażu. Warto w tym momencie jeszcze podkreślić, że w miarę wykonywania kolejnych misji od Arniego, odblokowywać będziecie inne korzyści. Dostaniecie np. specjalne zniżki na kredyty, potrzebne do zakupu pojazdów z różnych poziomów.

Ponadto gałąź pojazdów Operacji świątecznych ma trzy miejsca. Dwa z nich dostaniecie po podniesieniu świątecznej atmosfery i osiągnięciu poziomów V i X. Trzecie, specjalne miejsce Arniego, będzie dostępne po tym, jak ukończycie pięć misji zleconych przez aktora. Co istotne, wszystkie miejsca działają na tych samych zasadach i możecie do nich wybrać dowolne premie: +50% PD bojowego, +100% PD załogi lub +200% do wolnych PD. Pojazdom z Operacji świątecznych będzie przysługiwać bonus od miejsca pomiędzy 10, a 24 stycznia. Prócz tego będą one otrzymywać najwyższą premię do kredytów, jaką dostaliście w trakcie wydarzenia.

Jak widać, atrakcji na uczestników Operacji świątecznych czeka naprawdę mnóstwo. Jeśli poczuliście się zaintrygowani, spójrzcie na materiał wideo, jaki zawarliśmy na samym początku niniejszego artykułu. Wyjaśni on Wam wszystkie szczegóły wydarzenia - także niuanse, które pominęliśmy - w przystępny do ogarnięcia sposób. Gdy uznacie, że jesteście gotowi do tego, by dominować na polach bitew, a przy okazji szerzyć świąteczną atmosferę, zerknijcie na tę stronę. Szybko i sprawnie założycie na niej nowe – w pełni darmowe - konto w World of Tanks. Naprawdę warto teraz dołączyć do zabawy. To dobry moment na szybką progresję i zdobywanie nagród!

Sprawdź także:

World of Tanks

Premiera: 12 kwietnia 2011
PC, XBOX 360, XBOX ONE, PS4

World of Tanks jest przedstawicielem gier sieciowych, który udowadnia, iż MMO wcale nie musi być od razu bezpośrednią konkurencją dla WoW czy GW. Tutaj wcielamy się kiero...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?