Zmiany w FIFA Ultimate Team sprawią, że znikną kontrowersje związane z hazardem?


bigboy177 @ 10:03 21.09.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Electronic Arts znalazło prawdopodobnie sposób na to, by FIFA Ultimate Team wzbudzało mniej kontrowersji. Loot boxy nie znikną, ale nie będziemy ich kupować całkiem w ciemno.

Już niedługo premiera FIFA 22, a wraz z nią gracze otrzymają kolejną odsłonę jednego z najpopularniejszych trybów zabawy na rynku. Chodzi oczywiście o FIFA Ultimate Team, dzięki któremu Electronic Arts zarabia niemałe pieniądze, stosując między innymi tzw. lootboxy, czyli paczki, które możemy nabyć za realne pieniądze, a dzięki którym jesteśmy w stanie wejść w posiadanie np. nowych zawodników.

Przeciwnicy twierdzą, że to swoisty hazard, o czym świadczą też decyzje niektórych rządów, ograniczające funkcjonalność FUT w swoich krajach. Z drugiej strony, nie ma tu przecież zakładów, ani innych rozwiązań wykorzystywanych w przypadku zakładów bukmacherskich, dostępnych między innymi na https://sportbonusowy.pl/betclic. Electronic Arts, pod ostrzałem graczy oraz w związku z kontrowersjami, postanowiło jednak delikatnie FUT zmodyfikować. Jedna ze zmian zapowiada się szczególnie ciekawie.

Najpierw słów kilka na temat tego, czym w ogóle jest FIFA Ultimate Team. To specjalny tryb zabawy, w którym mamy możliwość budowania własnych drużyn, wykorzystując do tego celu zawodników z dowolnej ligi i drużyny z całego świata. Tryb dostępny jest zarówno w sieci, jak i offline. Zaczynając zabawę w nim decydujemy się na jedną z narodowości, a dzięki temu wyborowi otrzymujemy pełen zestaw zawodników, których następnie możemy wymieniać, ustawiać na boisku itd. Dbamy nawet o to, by pomiędzy graczami były odpowiednie nastroje. Po wybraniu parametrów drużyny, możemy przystąpić do rozgrywek.

FIFA Ultimate Team sprawia graczom mnóstwo przyjemności, ale wzbudza też niemało kontrowersji. Chodzi o to, że nowych zawodników kupujemy tu za sprawą specjalnych punktów oraz monet. Te pierwsze możemy pozyskiwać za realne pieniądze, a następnie wirtualną walutę wymienić na tzw. loot boxy. Dotychczas była z tym związana całkowita losowość, ale w FIFA 22 ma się to zmienić i to – co najważniejsze – na lepsze.

Przymierzając się do modyfikacji, EA Sports wprowadziło w FIFA 21 tymczasowo możliwość podglądania zawartości wszystkich paczek. Raz na 24 godziny byliśmy w stanie podejrzeć zawartość paczek, które są dostępne w sprzedaży, a następnie zdecydować czy chcemy dokonać zakupu, czy nie. Pierwotnie opcję tę dodano z okazji EURO 2020 i nie było pewne czy zostanie przeniesiona do FIFA 22. Na szczęście tak właśnie będzie. Mimo że loot boxy nadal będą się wiązać z jakimś ryzykiem, trzeba przyznać, że będzie ono znacznie mniejsze, a w efekcie tryb na pewno będzie budził mniej kontrowersji i sprawi więcej przyjemności.

Premierę FIFA 22 zaplanowano na 1 października. Grać będziemy wówczas na wszystkich kluczowych platformach. Wtedy też okaże się na ile dobrze działać będą nowe rozwiązania. Jak wszystko pójdzie po myśli EA Sports, narzekania graczy związanych z lootboxami będzie mniej, bo na to, że całkiem znikną, bym nie liczył.

Sprawdź także:

FIFA 22

Premiera: 01 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 22 to kolejna odsłona odsłona popularnej serii gier sportowych od studia EA Sports i firmy Electronic Arts poświęcona piłce nożnej.FIFA 22 podobnie jak poprzednie cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?