Test Razer Hammerhead True Wireless - prawdziwie bezprzewodowych słuchawek z ANC od Razera


bigboy177 @ 13:58 14.09.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

W nasze ręce wpadły nowe słuchawki od firmy Razem. Hammerhead True Wireless to bezprzewodowa konstrukcja korzystająca z technologii aktywnej redukcji szumów. Chcecie wiedzieć jak się sprawuje? Koniecznie przeczytajcie nasz test.

Niedawno na rynku zadebiutowała nowa wersja – druga generacja – słuchawek bezprzewodowych firmy Razer, Hammerhead True Wireless, wzbogaconych w stosunku do poprzednika między innymi o aktywną redukcję szumów. Konstrukcja trafiła do naszych redakcyjnych progów, a w efekcie przygotowaliśmy dla Was niniejszy test. Hammerhead sprawdzałem na dwóch urządzeniach: iPhonie 12 Pro oraz Xiami Mi 10 Pro. W obu przypadkach sprawowały się one równie dobrze, choć trzeba przyznać, że pod kontrolą Androida radzą sobie lepiej. Dlaczego? Więcej informacji znajdziecie oczywiście w artykule.

Razer Hammerhead True Wireless dostarczane są w niewielkim opakowaniu. Otwarcie go stanowić ma doświadczenie samo w sobie, jak w przypadku innych ekskluzywnych akcesoriów i faktycznie tak jest. Po chwili mamy już dostęp do słuchawek i możemy rozpocząć proces łączenia ich ze źródłem dźwięku. W przypadku Androida proces jest banalnie prosty i szybki, a wszystko to za sprawą technologii Google Fast Pair – wzorowanej na tym, co opracowało Apple dla swoich urządzeń. Wystarczy więc otworzyć etui słuchawek w pobliżu kompatybilnego urządzenia, a niejako automatycznie uruchamia się ich konfigurowanie. Na iPhonie 12 Pro połączenie słuchawek przebiega tak, jak w przypadku zwykłych urządzeń Blue Tooth. Musimy wejść w ustawienia, tam wybrać konkretne urządzenie i rozpocząć pairowanie. Oczywiście całość też przebiegła sprawnie i bez żadnych komplikacji, tyle że staroszkolnie.

Wracając do budowy, w przypadku Razer Hammerhead True Wireless pierwsze co rzuca się w oczy to stosunkowo smukły case. Rozmiarem przypomina on ten, w którym dostarczane są AirPodsy, więc jest odrobinę większy od tego, w którym transportujemy i ładujemy AirPodsy Pro. Ogólnie etui jest na szczęście wygodne i dobrze leży w dłoni. Wykonano je z matowego czarnego plastiku, dzięki czemu jest odporne na smugi i zarysowania. Na spodzie opakowania jest port USB-C, a w górnej części umieszczono oczywiście klapkę z niewielkim nacięciem, ułatwiającym jej otwieranie.

Po uchyleniu klapki – co przebiega sprawnie i bez niepotrzebnego chybotania – widzimy oczywiście słuchawki. Umieszczono je pod błyszczącym sklepieniem, którego zadaniem jest dociskanie ich do umieszczonych na spodzie styków ładujących. Dostarczanie prądu do słuchawek odbywa się oczywiście wyłącznie za pomocą tychże styków. Razer nie przewidział niestety opcji ładowania case’a przy pomocy indukcji. Kabel to jedyne rozwiązanie – choć nie do końca praktyczne, do mnie osobiście przemawiające. Wiem, że czeka nas bezprzewodowa przyszłość, ale wolę ładować swoje urządzenia - póki mogę - kablem. Głównie ze względu na to, że proces ten jest wydajniejszy i szybszy. Dużo mniej energii idzie m.in. na straty cieplne.

Skoro o ładowaniu mowa, warto wspomnieć o tym, jak długo słuchawki Hammerhead będą nam służyć bez konieczności ładowania. Sytuacja w tym przypadku jest dość skomplikowana, albowiem zmienia się w zależności od tego, z jakich opcji korzystamy. Włączenie ANC (aktywnej redukcji szumów) oraz podświetlenia w dość znacznym stopniu zmniejsza wytrzymałość baterii. Bez ANC oraz bez podświetlenia słuchawki wytrzymały ponad 6 godzin, a etui pozwoliło je naładować 4 krotnie, co dało ostateczny wynik na poziomie 30 godzin. Przy włączonym ANC oraz podświetleniu wynik ten spada do 18 godzin z etui oraz około 4,5 godzin z każdego z czterech naładowań. Jest więc całkiem nieźle, choć bez szaleństw. Trzeba jednak pamiętać, że wystarczy kilka minut, aby podładować słuchawki i korzystać z nich przez około godzinę.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?