Premiery gier w sierpniu 2021


Materdea @ 15:55 05.08.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Sierpień to już prosta droga do jesieni, a stamtąd czuć zapach wysokobudżetowych premier. Choć w tym miesiącu nie jest tak źle jak w poprzednim, to mimo wszystko okres zwiastujący nadejście świąt Bożego Narodzenia jest w branży oczekiwany chyba najbardziej. W sierpniu 2021 roku na rynku pojawią się m.in. długo oczekiwane 12 Minutes, nowy dodatek do Assassin’s Creed: Valhalla oraz King’s Bounty II.

Sierpień to już przedsionek do jesiennego zatrzęsienia dużych premier. I tej myśli powinniśmy się trzymać! Choć w tym roku nie jest ona jakiś przesadnie biedny, to wyraźnie czuć deszcz po lipcowej posusze.

Assassin's Creed: Valhalla - Oblężenie Paryża - 12 sierpnia

PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5


Assassin’s Creed: Valhalla jest na rynku od 2020 roku i na razie pozostanie najnowszą część tej marki. Firma Ubisoft w 2021 nie ma zamiaru wypuszczać nowej, pełnoprawnej odsłony, a zamiast tego Francuzi zdążyli już zapowiedzieć, że Valhalla ma być najdłużej i ponoć najlepiej wspieraną częścią w historii cyklu. Na razie na rynek trafiają zaplanowane wcześniej dodatki - zobaczymy, co przyniesie przyszłości.

Oblężenie Paryża jest drugim z fabularnych rozszerzeń zapowiedzianych przed premierą podstawowej wersji gry. Po przygodach w Irlandii, Eivor wraz ze swoim klanem wyruszają na podbój tytułowej osady ulokowanej w państwie Franków. Wydarzenie to jest inspirowane prawdziwym podbojem stolicy Francji z roku 885.

W poprzednim dodatku, Gniew Druidów, pierwsze skrzypce grał element handlu i ekonomii (Irlandia była wówczas hubem przeładunkowym), a także elementy fantastyczne związane z pewnym kultem. W Oblężeniu Paryża dostaniemy coś na poły skradankowego i na poły taktycznego. Jedną z pobocznych aktywności będzie proces przygotowywania się do szturmu na ufortyfikowaną mieścinę. Eivor wraz z pomocnikami weźmie udział w szeregu pomniejszych zadań i mających przygotować zespół do ataku.

Humankind - 17 sierpnia

PC


Humankind to najnowsza propozycja dla fanów gier 4X - explore, expand, exploit, exterminate. Autorami są ludzie, którzy dali się poznać dzięki nie najgorszym dziełom tego rodzaju - Amplitude Studios. Na ich koncie znajdziemy m.in. serię Endless Space.

W Humankind gracz trafia, podobnie jak w serii Cywilizacja, do absolutnej piaskownicy cywilizacyjnej. W grze możemy pokierować daną nacją na przestrzeni tysiącleci! Zgodnie z tytułem, okres rozgrywki jest odpowiednio duży - zaczyna się od momentu na blisko 70 tysięcy lat przed naszą erą.

Rozgrywka w Humankind nie nagina zasad gatunku strategii 4X wypracowanych przez lata. Produkcja oferuje akcję z perspektywy rzutu izometrycznego, a zadaniem gracza jest przesuwanie posiadanych jednostek i po prostu rozwój - tak ekonomiczny, jak i militarny. Ekspansja zwarta w członie 4X tyczy się przejmowania już zajętych (bądź wolnych jeszcze) terytoriów - jak wiemy z historii, ziemie zasiedlone przez kogoś nie dają się łatwo podporządkować.

Sprawdź także:

Psychonauts 2

Premiera: 25 sierpnia 2021
PC, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S

Psychonauts 2 to produkcja z gatunku platformówek, stworzona przez studio Double Fine Productions.Gracz ponownie wciela się w rolę Razputina. W końcu spełnia on swoje mar...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   16:51, 05.08.2021
Jak dla mnie Psychonauts 2 jest najciekawszym tytułem tego miesiąca. Dodatkowo dla wielbicieli gier autorstwa Sudy51 na Switcha 27 sierpnia wjeżdża No More Heroes 3 Puszcza oko
0 kudoswojteklog   @   10:41, 06.08.2021
Ghost of Tshsisyouhuima...., ale poczekam az stanieje Szczęśliwy
0 kudosMgła   @   10:10, 08.08.2021
Nie widzę za wiele ciekawego dla siebie w tym miesiącu. Jedynie King's Bounty II, które wygląda kiepskawo, ale kiedyś się ogra jak stanieje.