Premiery gier w lipcu 2021 roku


Materdea @ 12:20 05.07.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Cóż, tendencja raczej pozostała niezmieniona - ta pora roku nie sprzyja dużym premierom. I choć takie dzieła jak The Ascent czy Microsoft Flight Simulator nieco wyłamują się z tego schematu, to koniec końców lipiec nie jest tak bogaty w premiery jak czerwiec.

Tegoroczny czerwiec był niemal po brzegi wypełniony ciekawymi i nietuzinkowymi premierami. W trakcie ostatniego przeglądu premier miesiąca byłem przekonany, że powoli możemy odchodzić od terminu “okres ogórkowy”. Cóż, najwyraźniej muszę wycofać się rakiem, ponieważ ten lipiec trzyma poziom z poprzednich lat, kiedy raczej nic specjalnego nie dzieje się w branży, a wszyscy wyczekują wczesnej jesieni.

Watch Dogs: Legion - Bloodline (PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4) - 6 lipca


Wypuszczone na rynek w 2020 roku Watch Dogs: Legion w lipcu dostanie swoje pierwsze (i prawdopodobnie jedyne) fabularne rozszerzenie - Bloodline (albo, w polskiej wersji językowej, Więzy krwi). Nie będzie to kontynuacja przygód Dedsec po zakończeniu podstawowej wersji gry, ponieważ w dodatku dostaniemy zupełnie nowego bohatera, a wydarzenia będą rozgrywały się równolegle do naszych działań jako londyński ruch oporu.

W Watch Dogs: Legion - Bloodline ponownie wcielimy się w postać Aidena Pearce, głównego protagonistę z pierwszej części serii z 2014 roku. Poznajemy go jako człowieka wiele lat starszego, jednak nadal pracującego w swoim fachu. Udaje się do Londynu, by wykonać zlecenie zaproponowane mu przez jego kontakt w Chicago - musi ukraść z siedziby firmy Broca Tech pewne urządzenie. 

Rozgrywka w Więzach krwi nie zmienia się ani na jotę. Tracimy naturalnie możliwość przełączania się między innymi, zrekrutowanymi już bohaterami i kontrolujemy, jak to drzewiej bywało, wyłącznie jednego głównego protagonistę. W historię zamieszany jest również jeden z pierwszoplanowych postaci z Watch Dogs 2 - Wrench.

F1 2021 (PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4) - 16 lipca


Nowa Formuła 1 dzięki debiutowi na konsolach dziewiątej generacji zyska całkiem sporo świeżości oraz nowych elementów. Oprócz tego F1 2021 jest pierwszą grą od studia Codemasters, które ma nad sobą już inną, dużo większą firmę - Electronic Arts. Deweloperzy bowiem zostali wykupieni przez EA na początku tego roku (wtedy właściwie sfinalizowano transakcję).

F1 2021 zaoferuje kilka zmian względem edycji z zeszłego roku. Nowością są dwa tryby: Break Point, który pozwoli graczowi na przeżycie historii "od zera do bohatera", czyli zacząć przygodę od Formuły 2 i zakończyć na szczytach rankingów w Formule 1. W Break Point jesteśmy uczestnikami wydarzeń rozgrywających się również poza torem. Drugim jest kooperacyjna kampania, gdzie razem z kompanem przechodzimy fabułę w jednej drużynie, jako partnerzy, lub wręcz odwrotnie - jako rywale w konkurujących ze sobą teamach.

Poza tym rozgrywka z nowego F1 nie różni się za bardzo od tego, co proponowało wydanie z 2020 roku. To nadal symulacyjna gra wyścigowa, która jak najwierniej próbuje odtworzyć przebieg wyścigów tego najbardziej prestiżowego cyklu międzynarodowych wyścigów samochodowych. Do gry trafi zestaw licencjonowanych i odwzorowanych zawodników z sezonu 2020/2021, zespołów, a także torów. W tym ostatnim pojawią się trzy nowe trasy: Portimão, Imola i Jeddah.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:44, 05.07.2021
Ascent wygląda całkiem fajnie.
1 kudosmrPack   @   09:26, 06.07.2021
Grą z lipcowych premier, na którą czekam jest... The Legend of Zelda: Skyward Sword HD (Switch, 16 lipca) Puszcza oko Jako, że ominęło mnie trochę tytułów Nintendo, to taki remaster z Wii na pstryczka biorę w ciemno Dumny
0 kudosluki505   @   16:09, 06.07.2021
Jeszcze YS IX wychodzi na PC. Swoją drogą jestem ciekaw jak XSX poradzi sobie z MFS.