Sea of Thieves: A Pirate's Life - najważniejszy dodatek od lat


Materdea @ 10:21 02.07.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Do Sea of Thieves, ostatniego dzieła studia Rare, trafiło właśnie nowe rozszerzenie - A Pirate's Life. Dodatek przynosi dużo nowej zawartości, w tym kampanię fabularną, ale, co ważniejsze, oferuje chyba najbardziej znane pirackie uniwersum, jakie zostało wymyślone - Piratów z Karaibów!

Szkoda, że prezentacja Sea of Thieves podczas Xbox & Bethesda Games Showcase na tegorocznych targach E3 nie zyskała tyle uwagi co np. ujawnienie Forza Horizon 5. Rozumiem doskonale, że dzieło studia Rare jest na rynku już blisko trzy lata i kolejne aktualizacje raczej na nikim (poza fanami) nie robią większego wrażenia, tym razem jednak powinno być inaczej, bowiem Morze Piratów zyskało właśnie solidny faktor do tego, by odżyć i przyciągnąć nowych graczy - kooperację z Disneyem!

Studio Rare nigdy nie kryło faktu, że Sea of Thieves to dzieło do cna inspirowana przygodami Piratów z Karaibów. Ale nie tymi filmowymi, czyli perypetiami Johnnego Deppa jako Jacka Sparrowa, tylko oryginalną sekcją (lub też wystawą) zainstalowaną w Disneylandzie, która wystartowała w latach latach 60. ubiegłego stulecia. I te inspiracje czuć na każdym kroku, a od teraz zaś doznania będą jeszcze silniejsze, bowiem zadebiutował dodatek A Pirate's Life.

Sea of Thieves: A Pirate's Life to wyczekiwany niemal od samej premiery gry efekt wspólnej pracy projektantów z Rare z firmą Disney. Dzięki temu udało się zaimplementować do tego wirtualnego świata piratów inną ikoniczną ekipę związaną z grabieżami, wyprawami po złoto i pływaniem ogromnymi galerami - Piratów z Karaibów.

22 czerwca oprócz startu trzeciego sezonu, wśród których znalazły się mniejsze i większe aktywności oraz poprawki, do Sea of Thieves trafiło darmowe rozszerzenie A Pirate's Life. Tym samym uniwersum wzbogaciło się o ikoniczne dla Piratów z Karaibów postacie, sceny i wydarzenia. Główną rolę w tym całym przedsięwzięciu gra tutaj wspomniany kapitan Jack Sparrow.

Rozszerzenie oferuje pięć zupełnie nowych misji fabularnych, czyli Tall Tales, gdzie przeżywamy razem ze Sparrowem perypetie związane z jego ucieczką przed największym wrogiem - Davym Jonesem. Jack bowiem ukradł najbardziej piracki skarb wszech czasów - Złoty Klucz umożliwiający podróż przez różne wymiary. Tym samym przekroczył horyzont i w ten sposób znalazł się na tytułowym Morzu Złodziei, gdzie jako gracz poznajemy go wraz z naszą załogą.

Za Sparrowem do świata Sea of Thieves dostał się również jego nemezis Davis Jones. Okazuje się jednak, że nie ma tu kontroli nad pirackim życiem, nad morzem, ani nie może zawrócić do swojej Krainy Umarłych, zatem zaczyna urządzać ten świat po swojemu. Wraz z Jackiem Sparrowem musimy zatem ocalić zastany porządek i życie piratów na Morzu Złodziei przed zagrożeniem ze strony Davy’ego Jonesa.

Sprawdź także:

Sea of Thieves

Premiera: 20 marca 2018
XBOX ONE, PC

Sea of Thieves to przygodowa gra akcji od studia Rare - autorów m.in. Banjo-Kazooie oraz Viva Pinata. Produkcja skupia się na pirackich przygodach, które przeżywamy razem...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?