Premiery gier w czerwcu 2021 roku


Materdea @ 17:28 03.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Ratchet & Clank: Rift Apart (PlayStation 5) - 11 czerwca


Ratchet i Clank powracają po odświeżającym markę reboocie z 2016. Ratchet & Clank: Rift Apart ma zamiar pokazać, jaka moc drzemie w PlayStation 5 - nie tylko poprzez oprawę wizualną, ale również inne techniczne aspekty.

W Rift Apart oprócz doskonale znanego, tytułowego duetu dostajemy nową postać. Do gry wkracza bowiem żeńska reprezentantka gatunku Lombaksów przybyła z innego wymiaru - Rivet. Historia nowego Ratcheta osadza wydarzenia po części Into the Nexus, gdzie główny bohater przez przypadek niszczy urządzenie odpowiadające za tworzenie przejść pomiędzy wymiarami. W efekcie czego powstają przedziwne anomalie oraz otwierają się portale do innych rzeczywistości. W jeden z takich portali wpadają Ratchet z Clankiem, spotykając Rivet i wspólnie walcząc z Doktorem Nefariousem.

Najistotniejszym “ficzerem” Ratchet & Clank: Rift Apart wydaje się być specyfika gry: produkcja oferuje płynne, niemal niezauważalne ekrany wczytywania pomiędzy wymiarami, a podróżować po nich będziemy bez przerwy. Kolejne lokacje zakotwiczone w różnych uniwersach oferują zupełnie nowe typy przeszkód, rozmaite klimaty oraz wystroje. Pod względem rozgrywki nadal mamy do czynienia z czymś na kształt strzelanki trzecioosobowej platformówki i zręcznościówki. Wśród nowości w tym aspekcie wymienić warto podwójny skok i specjalny "hak z kotwicą", przyciągający Ratcheta i Rivet do odległych punktów.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 22 czerwca


Dungeons & Dragons: Dark Alliance to duchowy spadkobierca Baldur's Gate: Dark Alliance - tytułu wydanego oryginalnie w 2001 roku na konsoli PlayStation 2. Produkcja utrzymana była w typowym dla tego uniwersum cRPG-owym sznycie, jednak z nieco bardziej konsolowym gameplayem w gatunku hack & slash. Co prawda współczesne Dark Alliance będzie zgoła inne, to podwaliny pozostały te same.

W grze studia Tuque Games mamy do czynienia z kooperacyjną nawalanką, gdzie czteroosobowa drużyna mierzy się z siłami zła, które rozpoczęły atak na Dolinę Lodowego Wichru. W teamie do dyspozycji graczy oddanych zostało dokładnie czterech ikonicznych bohaterów: mroczny elf Drizzt, elfia łuczniczka Catti-brie, krasnolud Bruenor oraz barbarzyńca Wulfgar. Rozgrywka opiera się na mechanizmach typowo slasherowych, gdzie dynamizm starć często przytłacza; a także umiejętnym wykorzystywaniu unikalnych skilli każdej z postaci.

Scarlet Nexus (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 25 czerwca


Scarlet Nexus reprezentuje gatunek jRPG. Produkcja od firmy Bandai Namco, które stoi zarówno za wizją artystyczną, jak i wydawniczą, osadza akcję w odległej przyszłości, gdzie Ziemia została zdewastowana, a ostatnie enklawy ludzkości walczą o przetrwanie. W tym czasie w ludzkim mózgu odkryto psioniczny hormon, który dał ludziom dodatkowe moce i na zawsze odmienił rzeczywistość. Gdyby tego było mało na świecie pojawiły się zdegenerowane mutanty zwane Others, których pokonanie możliwe jest wyłącznie dzięki sile umysłu.

W grze śledzimy losy dwójki bohaterów, wojowników OSF - Other Suppression Force, organizacji będącej ostatnią linią obrony ludzkości. Zdewastowany i postapokaliptyczny świat możemy zwiedzać jako Yuito Sumeragi, energiczny rekrut z bogatej rodziny polityków, lub Kasane Randall, tajemnicza zwiadowczyni, która dzięki swej mocy i umiejętnościom zyskała wielką sławę.

Rozgrywka w Scarlet Nexus to typowe dla gatunku rozwiązania. Kamera umieszczona została za plecami bohatera (lub bohaterki), a do dyspozycji mamy szereg umiejętności zarówno fizycznych, związanych z walką bronią konwencjonalną, jak i psychicznych - z wykorzystaniem psionicznego hormonu.

Sprawdź także:

Griftlands

Premiera: 01 czerwca 2021
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Griftlands to łącząca elementy gry cRPG i karcianki produkcja utrzymana w klimatach pastapokaliptycznego fantasy wymieszanego z cyberpunkiem od studia Klei Entertainment,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMgła   @   10:31, 04.06.2021
Ciekawy miesiąc. Aż trzy nowe IP, które z chęcią sprawdzę. D&D, Scarlet Nexus i przede wszystkim Necromunda to moje typy na czerwiec.
0 kudosmrPack   @   11:00, 04.06.2021
W tym miesiącu najbardziej interesuje mnie premiera Ratchet & Clank: Rift Apart.
0 kudosAleksandra97   @   08:55, 05.06.2021
W sumie w tego Ratcheta chętnie bym zagrała,tym bardziej,że biomutant ostatnio mi podszedł.