Premiery gier w czerwcu 2021 roku


Materdea @ 17:28 03.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

The Elder Scrolls Online: Blackwood (PC) - 1 czerwca; (Xbox One, PlayStation 4) - 8 czerwca


Do The Elder Scrolls Online trafi na początku tego miesiąca nowe rozszerzenie - Blackwood. Tytułowa kraina zabiera rządnych przygód graczy do znanych z The Elder Scrolls IV: Oblivion klimatów i terytoriów. Osią historii The Elder Scrolls Online: Blackwood jest spisek deadrycznego księcia Mehrunesa Dagona, który na szczęście nie jest jeszcze tak potężny, jak we wspomnianej “czwórce” - akcja rozgrywa się na 800 lat przed wydarzeniami z Obliviona.

Choć studio ZeniMax Online nie przewiduje rewolucji w kwestii rozgrywki, to nie oznacza, że DLC pozbawione będzie nowej zawartości. Poza zupełnie nowym regionem i linią fabularną na 20-30 godzin deweloperzy przygotowali też system kompanów - w trakcie zabawy dostaniemy do wypełnienia dwa scenariusze poświęcone postaciom niezależnym, które po nich dołączą do nas i będą wspierały jak normalne, żywe osoby. Pomogą nie tylko z zadaniami, ale również w trakcie eksploracji podziemi, tzw. dungeonów.

Wasteland 3: Battle of Steeltown (PC) - 3 czerwca; (Xbox One, PlayStation 4) - 9 czerwca


Battle of Steeltown to pierwsze fabularne rozszerzenie do niezwykle ciepło przyjętego turowego cRPG-a z elementami strategii od studia inXile Entertainment - Wasteland 3. Pozycja wydana w sierpniu zeszłego roku, całkiem długo musiała czekać na jakąś formę popremierowego wsparcia.

W Wasteland 3: Battle of Steeltown drużynie Strażników kierowanej przez gracza przychodzi rozwiązać kwestię tajemniczego buntu w tytułowym miasteczku. Patriarcha, przywódca ludzkiej enklawy w Kolorado, zleca nam zajęcie się tą sprawą, ponieważ Steeltown to kluczowe dla jego działalności przedsięwzięcie - produkują tam pojazdy, broń i zbroje potrzebne do działań militarnych.

Choć zmian w mechanice raczej nie będzie, to Wasteland 3: Battle of Steeltown zaoferować ma całkiem sporo pod względem nowych lokacji i świeżego wyposażenia dla naszych żołnierzy. Wśród niego znajdziemy m.in. broń ogłuszającą przeciwników, jeśli ktoś preferuje pacyfistyczny sposób na grę.

Sprawdź także:

Griftlands

Premiera: 01 czerwca 2021
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Griftlands to łącząca elementy gry cRPG i karcianki produkcja utrzymana w klimatach pastapokaliptycznego fantasy wymieszanego z cyberpunkiem od studia Klei Entertainment,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMgła   @   10:31, 04.06.2021
Ciekawy miesiąc. Aż trzy nowe IP, które z chęcią sprawdzę. D&D, Scarlet Nexus i przede wszystkim Necromunda to moje typy na czerwiec.
0 kudosmrPack   @   11:00, 04.06.2021
W tym miesiącu najbardziej interesuje mnie premiera Ratchet & Clank: Rift Apart.
0 kudosAleksandra97   @   08:55, 05.06.2021
W sumie w tego Ratcheta chętnie bym zagrała,tym bardziej,że biomutant ostatnio mi podszedł.