Gry ekskluzywne (i nie tylko) na PlayStation 5 w 2021 (i 2020) roku


bigboy177 @ 15:50 21.03.2021
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Far Cry 6


Far Cry 6 to kolejna odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek, rozwijana od lat przez firmę Ubisoft. Także i w tym przypadku mamy oczywiście do czynienia z dynamicznym FPS-em, którego akcja przenosi nas do pełnego niebezpieczeństw otwartego świata w klimatach kubańskiej Hawany, stolicy tego pięknego kraju.

Miejscem wydarzeń Far Cry 6 jest tropikalna wyspa Yarna, na której stawić czoła musimy niebezpiecznemu dyktatorowi, Antonowi Castillo. Wcielamy się tu w członka ruchu oporu o imieniu Dani Rojas – tubylca, reprezentującego ludność wyspy, która postanowiła się zjednoczyć przeciwko Castillo.

Far Cry 6 będzie prawdopodobnie solidnie dopracowaną strzelanką, pokazującą możliwości konsol nowej generacji. Na razie nie wiemy jednak niestety kiedy dokładnie zaplanowana została jego premiera. Może się ona odbyć pod koniec bieżącego roku, ale Francuzi mogą się też zdecydować na przesunięcie debiutu na rok 2022.

Dying Light 2


Kolejny polski akcent w naszym zestawieniu to Dying Light 2. Dzieło polskiego Techlandu zapowiada się niebywale ciekawie. Będzie to najambitniejszy projekt Wrocławian, a przy okazji – za co trzymamy kciuki – jedna z najlepszych polskich gier!

Dying Light 2 kontynuować ma opowieść z „jedynki”, choć na razie nie wiemy w jakim zakresie. Wirtualny świat pełen ma być niebezpiecznych gangów, a także ludzi starających się po prostu przeżyć w obliczu apokalipsy zombie. W tych dziwnych warunkach realizować będziemy zadania główne i poboczne, starając się oczywiście dożyć kolejnego dnia.

Jak na Dying Light przystało, „dwójka” oferować będzie cykl dnia i nocy, albowiem to właśnie po zmroku na ulice miasta wypełzać będą najniebezpieczniejsze, najbardziej krwiożercze poczwary. Zabawa w zależności od pory dnia będzie się zatem diametralnie różnić, a w jakim stopniu przekonamy się najpewniej jeszcze w tym roku.


Na tym moglibyśmy zakończyć zestawienie (niemal) wszystkich gier ekskluzywnych (i nie tylko ich), jakie zmierzają - lub już są dostępne do kupienia - na konsolę PlayStation 5. Jeśli uważacie, że o czymś zapomnieliśmy, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Musicie przyznać, że najbliższe miesiące zapowiadają się obiecująco!

Sprawdź także:

Biomutant

Premiera: 25 maja 2021
PC, PS4, XBOX ONE

Biomutant to połączenie gry akcji i RPG z antropologicznymi zwierzętami w roli głównej. Za projektem stoi debiutanckie studio Experiment 101.W przedsięwzięciu gracz kieru...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgajda1000   @   15:16, 23.03.2021
Powiem bratu, żeby zaopatrzył się w Remake Finala 7 ;)