Gry ekskluzywne na Xbox One i Xbox Series X|S w 2021 roku


Materdea @ 13:02 08.02.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Microsoft w 2021 roku ma zamiar wypuścić sporo nowych gier na wyłączność konsol Xbox One i Xbox Series X|S. Co prawda jednak, oprócz The Medium i Halo Inifnite, na wysokobudżetowe tytuły AAA - takie jak Avowed, Fable IV czy EVERWILD - będziemy musieli poczekać co najmniej do 2022.

Na blogu Xbox Wire pojawiło się zestawienie gier, które w 2021 roku zadebiutują wyłącznie na konsolach Xbox (One i/lub Series X|S). Oczywiście jako "tytuł ekskluzywny" Microsoft bierze pod uwagę dzieła niedostępne na konkurencyjnej platformie - PlayStation 4/5. Komputery osobiste jak najbardziej wliczają się w definicję ekskluzywności MS. Z listy wynika jedno: dużych, wysokobudżetowych hitów od Xbox Game Studios powinniśmy spodziewać się dopiero w 2022 roku.

Adios


Adios to pierwszoosobowa przygodówka nastawiona na filmowość i narrację. W grze wcielamy się w postać jednego z wielu pracowników organizacji przestępczej. Z tym że bohater postanawia w końcu opuścić szeregi mafii. Jego zadaniem do tej pory było… użyczanie zagrody ze świniami do pozbywania się ciał. W momencie, gdy na farmie pojawia się zabójca (a nasz stary znajomy) z kolejnym ciałem, wyjawiamy mu nasze zamiary. Niestety, z tej branży nie odchodzi się na emeryturę - nasza decyzja podjęta w tamtym momencie zaważy na kolejnych przygodach, które czekają nas w przyszłości.

CrossfireX


Crossfire to strzelanka, która przeszło 14 lat temu ukazała się na komputerach osobistych. CrossfireX jest jej duchowym następcą, a właściwie kontynuacją - poza rozbudowanym multiplayerem, tym razem dostajemy też filmową kampanię dla pojedynczego gracza. Produkcja autorstwa studia Smilegate Entertainment i Remedy (goście od Alana Wake’a oraz Control) to pierwszoosobowy shooter z mocno futurystycznym zacięciem. Konflikt, na którym opiera się historia, rozgorzał pomiędzy dwiema największymi kompaniami najemniczymi na świecie: Black List i Global Risk. Opowiadamy się po jednej ze stron - zarówno w trybie wieloosobowym jak i wariancie fabularnym - by pokonać konkurencję.

Dead Static Drive


Dead Static Drive łączy ze sobą takie gatunki jak typowy survival horror z klasyczną grą wyścigową znaną z popularnych niegdyś konsol pokroju NES - czyli w widoku od góry. Wszystko do tego okraszone jest charakterystyczną, pixelartową oprawą wizualną. Akcja przenosi nas do opanowanych przez dziwne, zmutowane stwory Stanów Zjednoczonych, a wcielamy się w postać jednego z nielicznych ludzi, którzy przeżyli tę apokalipsę.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):