Premiery miesiąca - grudzień 2020


Materdea @ 11:29 01.12.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Mamy to, proszę państwa! Koniec tego nieszczęsnego, 2020 roku. Ale i coś jeszcze - grudniowe premiery gier, a co za tym idzie, wydanie - w końcu! - Cyberpunka 2077. Trudno powiedzieć, by ten miesiąc nie stał pod znakiem gry studia CD Projekt RED, ale uwierzcie mi - w grudniu ukażą się również inne pozycje.

Rok 2020 zmierza ku końcowi – może to i lepiej, nie był zbyt szczęśliwy. Na szczęście grudniowe premiery gier z pewnością pomogą osłodzić ten słodko-gorzki okres, który zgotowała nam pandemia koronawirusa. No i w końcu studio CD Projekt RED urodzi Cyberpunka 2077, czyli zakończy się jedna z ciekawszych melodramatycznych sztuk zaserwowanych nam przez branżę!

Chronos: Before the Ashes (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 1 grudnia


Chronos: Before the Ashes zostało zapowiedziane tuż przed własną premierą, niespełna tydzień wcześniej. Tytuł autorstwa studia Gunfire Games jest prequelem dla wydarzeń, które mogliśmy przeżyć wraz z Remnant: From the Ashes, a jednocześnie jest swoistym remakiem (?) lub rebootem własnej siebie z 2016 roku. Wtedy bowiem zadebiutowało po prostu Chronos – i to jako jedna z pierwszych gier na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus.

W Chronos: Before the Ashes mamy do czynienia z cRPG akcji, w której jako samodzielnie wykreowany bohater mierzymy się w Labiryncie – pełnym zagadek i niebezpieczeństw terytorium, gdzie nie tylko stajemy oko w oko z przeciwnikami, ale również z zagadkami środowiskowym.

Do dyspozycji gracza oddanych zostało kilka technik, dzięki którym efektowniej i skuteczniej rozprawiać się będzie z przeciwnikami – od najrozmaitszych sposobów siekania ich różnymi typami oręży (mieczami, kosami, toporami etc. – dobór wyposażenia, jak to w grze z elementami RPG, jest dość istotny), przez korzystanie z otoczenia, kończąc na magii i zaklęciach. Co ciekawe, z każdą śmiercią naszego bohatera, ten będzie stawać się coraz starszy – wraz ze wszystkimi korzyściami i negatywnymi skutkami tego procesu.

Empire of Sin (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch) – 1 grudnia


Studio Johna i Brandy Romerów, Romero Games, na początku grudnia zadebiutuje swoim pierwszym samodzielnie stworzonym tytułem – Empire of Sin. Po współzałożycielu id Software i współtwórcy takich gier, jak Doom, Quake czy Wolfenstein 3D moglibyśmy spodziewać się pełnej krwi FPS-a. Jednak Empire of Sin poświęcone jest zupełnie innemu gatunkowi – strategii ekonomicznej z elementami turowej walki!

W Empire of Sin przejmujemy kontrolę nad organizacją przestępczą działającą w przedwojennym Chicago, którą budujemy od zera. Zaczynając od zera, przejmujemy pierwsze budynki, tworzymy sieć destylarni i spelun, w których je rozprowadzamy, rekrutujemy kolejnych cyngli, powiększamy terytorium (które z czasem również musimy bronić), zarabiamy coraz więcej pieniędzy. Warstwa ekonomiczna, czyli sprawdzanie tabelek z przychodami, wydatkami, produkcją nielegalnego alkoholu, jego podaży i popytem itd. to jedna z podstawowych mechanik.

Rozgrywka oprócz warstwy strategiczno-ekonomicznej oferuje również turową walkę – ta idzie za przykładem serii XCOM. Każdy z naszych gangsterów, w tym głowa rodziny, którą ciągle kontrolujemy, posiada unikalne umiejętności, a starcia odbywają się w formacie wykorzystywania punktów akcji.

Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   12:08, 01.12.2020
Hm... zaciekawiło mnie Empire of Sin.
Czekam na więcej informacji.
1 kudosMaterdea   @   12:09, 01.12.2020
Cytat: shuwar
Czekam na więcej informacji.
A będą! Cool
0 kudospetrucci109   @   12:13, 01.12.2020
Oprócz Cyberpunka to jeszcze Twin Mirror chętnie ogram.
0 kudosmrPack   @   12:59, 01.12.2020
Twin Mirror zapowiada się ciekawie. Oczywiście C2077 grą tego miesiąca.
0 kudoswojteklog   @   10:28, 02.12.2020
Cyberpunk bedzie najlepsza gra tej generacji konsol - PS4. Oby nie oczekiwac zbyt wiele...
0 kudosMicMus123456789   @   15:28, 02.12.2020
Cyberpunk biorę tylko z powodu pre-ordera na EK inaczej bym sobie odpuścił, a tak to zaszalałem i zamówiłem Immortals: Fenyx Rising na PS4 wersje Gold Edition Dumny
Dodaj Odpowiedź
Advertisement
 X