Test SPC Gear Viro Plus - dźwięk dorównujący kultowym HyperX Cloud Alpha?


Materdea @ 19:36 14.11.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Polska marka SPC Gear rozpycha się w segmencie gamingowych peryferiów. Czy SPC Gear Viro Plus, czyli słuchawki nauszne z ciekawym brzmieniem, mogą dorównać kultowym HyperX Cloud Alpha?

Wyczytałem gdzieś w sieci komentarz (cytat niedosłowny): „SPC Gear to Xiaomi sprzętu dla graczy”. I coś w tym jest, bowiem rodzimy producent przy jednocześnie akceptowalnej – i nierzadko dużo niższej – cenie oferuje gamingowy sprzęt, często będący na równi z droższymi odpowiednikami od takich gigantów, jak Razer czy SteelSeries. I SPC Gear Viro Plus, czyli słuchawki nauszne, są tego dobrym przykładem.

199 i 249 złotych – pierwszy model bez Plusa, drugi z Plusem. Czymże on jest? To specjalna przejściówka jack-USB z zewnętrzną kartą dźwiękową ukrytą w eleganckiej kosteczce. Różnicą jest również brak dodatkowego, dłuższego kabla (270 cm – w tańszej edycji dostajemy tylko jeden o długości 120 cm) z pilotem, zakończonego z obu stron jackiem. Przynajmniej w droższej wersji bardzo chciałbym dostać również materiałowe, wymienne nauszniki, ponieważ domyślnie są tylko te z ekoskóry, a w nich ucho potrafi się zgrzać.

To, czym SPC Gear Viro Plus zrobiło na mnie duże wrażenie, jest design – moja minimalistyczna dusza uroniła łezkę wzruszenia, gdy po raz pierwszy wyciągnąłem je z pudełka. Słuchawki są całe czarne, niczym moje poczucie humoru, i wykonane w jednakowej, spójnej stylistyce. Lewą oraz prawą słuchawkę ochrania eleganckie, szczotkowane aluminium z ukrytym logiem producenta. Podobnie pałąk, który pokryty jest skóropodobnym materiałem o barwie #00000.

Specyfikacja techniczna

Przetwornik

φ53
Impedancja [Ω]32±20%
Czułość98±4dB na 1KHz
Waga (bez przewodu)307 gram
Częstotliwość20 ~ 20 000 Hz
Wymiary (bez przewodu)172×195×96.5 mm

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:24, 20.11.2020
Nie czaję tego, 2 stówki za sprzęt, który ma przewód długości niewiele ponad metr. Czyli co? Wydaję 200 zł, po czym muszę sztukować przewód kolejnymi przedłużaczami. W którą stronę to zmierza? Czy to tak duży koszt dla producenta dodać drugi, dłuży przewód albo choć montować jeden, za to o rozsądnej długości?

Nie każdy gra na laptopie.