Relacja z prezentacji gry Dragon Age: Początek na PGA '09


Redmeer & Kawira @ 23:23 22.10.2009

Na początku małe ostrzeżonko dla tych, którzy uznają gry pokroju Diablo czy Gothica za pełnoprawne RPG. Zaprawdę Wam powiadam, idźcie w pokoju i dalej grajcie w te swoje pseudo RPG, poniższe zaś słowa możecie sobie spokojnie odpuścić.

Na początku małe ostrzeżonko dla tych, którzy uznają gry pokroju Diablo czy Gothica za pełnoprawne RPG. Zaprawdę Wam powiadam, idźcie w pokoju i dalej grajcie w te swoje pseudo RPG, poniższe zaś słowa możecie sobie spokojnie odpuścić. Bo można już teraz obwieścić, że pokaz Dragon Age: Początek to kwintesencja prawdziwego roleplaya dla hardkorowych wymiataczy, mających za sobą całe tygodnie z serią Baldur's Gate czy Icewind Dale. Sądzę, że nasze słowa nie zdołają oddać całości miodu, jaki kapał wręcz litrami z telebimu, na którym prezentowano tytuł. No, ale damy Wam choć skromną zapowiedź tej totalnej burzy w gatunku.


Dupa wraża kupa, kiedy kody wstukam!


Zająwszy wygodne miejsca siedzące w sali, na której to znajdowała się scena główna Poznań Game Arena 2009 (czyli miejsce prezentowania wszelakich pokazów, w którym w dni dla prasy nie było problemów by wygodnie się rozwalić na krześle i wszystko widzieć, a w sobotę niestety nie, gdyż rozwrzeszczana dzieciarnia dzielnie okupowała każdą lokację, gdzie mogła spaść jakakolwiek gra lub gadżet od prowadzącego), przystąpiliśmy do kontemplacji ekranu odliczającego czas do rozpoczęcia show. Był on nieco usypiający i spotęgował to, co stało się chwilę potem. Jako intro do pokazu wyświetlono najnowsze video, nazwane Sacred Ashes. Nie było mi dane oglądać go wcześniej na sieci, toteż dosłownie wgniotło mnie w ziemię (tutaj brawa za dobre nagłośnienie sali). Zademonstrowano kilkominutowy pokaz radosnej sieczki z orkami, zakończonej potyczką z... a jakże inaczej, smokiem. Było szybko, krwiście jak cholera, zaś dynamizm ruchów poszczególnych herosów pieścił zmysł wzroku. Szkoda tylko, że ekipa bohaterów rozpracowała skrzydlatego potwora w 30 sekund. Widać zawodowi z nich byli smokobijcy :) Serdecznie polecam rzucić okiem na trailer, dostępny - rzecz jasna - na naszej stronie.


A mówili, że god mode nie pozostawia skutków ubocznych


Rozgrzani do czerwoności, w napięciu oczekiwaliśmy na pojawienie się głównej - prócz oczywiście samej produkcji - atrakcji, w osobie Jaya Watamaniuka (namówiliśmy go na wywiad, szczegóły tutaj), który przybył na PGA z zimnej Kanady, by opowiedzieć nieco o tym zacnym dziele. Ów pan pracuje, rzecz jasna, dla BioWare. Wcześniej pełnił funkcję community managera społeczności Dragon Age, lecz odkrył w sobie smykałkę do pisania historyjek, toteż wrzucono go na stanowisko scenarzysty. Watamaniuk, wywołany przez prowadzącego całość pokazów Huta, człowieka z redakcji czasopisma CD-Action, wszedł na scenę w towarzystwie tłumacza (właściwie nie wiem po co on przylazł za Jayem, wszak dziennikarz piszący o gamingu i jednocześnie nieznający angielskiego, to zjawisko występujące chyba tylko i wyłącznie na stronach dla fanów Pegasusa. Dodatkowo, mimo, że nawijał po "polsku", to rozumiałem go dużo gorzej niż Watamaniuka, który przemawiał do ogółu bardzo czystą angielszczyzną, którą zrouzumiałby nawet średnio mądry gimnazjalista) i natychmiast przystąpiono do ukazywania nam detali produkcji. Za komputerem z grą zasiadł polski community manager DA z ramienia EA Polska - Tomek Tinc.

Sprawdź także:

Dragon Age: Początek

Premiera: 03 listopada 2009
PC, PS3, XBOX 360

Dragon Age: Początek to nowa marka legendarnego studia BioWare, które ma wielki udział w produkcjach computer role-playing przeznaczonych głównie na komputery osobiste kl...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:21, 23.10.2009
Nie mogę się doczekać ta gra łączy wszystko co ubustwiam w grach grafika fajna i mam nadzieje że będzie pełna polonizacja
0 kudosKawira   @   18:39, 23.10.2009
Wersja językowa będzie do wyboru: PL-PL lub ENG-PL Dumny . Pierwsze to dubbing, drugie napisy, jakby się ktoś nie mógł połapać ;p. No i lux...ja też się jaram piekielnie na ten tytuł ;p. Dawno mnie nic tak nie grzało Szczęśliwy
0 kudospawelr14   @   20:01, 23.10.2009
widzę że gra się zapowiada ciekawie
0 kudosfreddiebulsara   @   21:50, 23.10.2009
Ja tez niemoge sie doczekac tej gry od dobrych paru miechow sledze co sie dzieje w swiecie i naprawde czuje ze zima bedzie mega mroczna Uśmiech )
Advertisement
 X