Celebrują kulturę wyścigów motocyklowych - wywiad z twórcą RIDE 4, Luigim Crocettim


juve @ 19:06 21.10.2020
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

Ciężko było otrzymać licencję na motocykle zawarte w grze? Który był najtrudniejszy do zdobycia?

Nie powiedziałbym, że jest jakaś trudniejsza do zdobycia licencja. Po trzech częściach mamy teraz silne i skonsolidowane relacje ze wszystkimi producentami. Udało nam się zdobyć licencje na wszystkie modele, które chcieliśmy umieścić w grze i otrzymaliśmy dobre wsparcie od wszystkich marek. Jak powiedziałem, chyba najtrudniejszą częścią pracy było znalezienie modeli do zeskanowania w prawdziwym życiu, zwłaszcza starszych lub rzadszych.

Osobiście widzę serię RIDE jako motocyklową wersję Gran Turismo. Macie wiele licencji na nowe i stare maszyny. Czy myślisz, że w przyszłych odsłonach, jeśli są w planach, mogłoby zostać uwzględnionych jeszcze więcej maszyn?

Jasne, chcemy, aby RIDE było najlepszym doświadczeniem dla wszystkich entuzjastów motocykli. Jest wiele innych dodatków, które chcielibyśmy wprowadzić do gry, a jednym z nich jest na pewno dodanie nowych modeli motocykli. Ważne, aby podkreślić, że teraz, gdy mamy ciągłość produkcji i sprawdzony silnik, możemy tylko już dopracowywać jakość kolejnych odsłon.

Gra ma dobrze wyglądający system pogodowy. Aura zmienia się nagle i może wpłynąć na kierowców, zmienić styl jazdy. Czy trudno było stworzyć tak dynamiczne rozwiązanie do gry z motocyklami?

Posiadanie dynamicznych systemów oświetlenia i pogody oznacza, że Twoje zasoby muszą obsługiwać prawie nieograniczone kombinacje tych dwóch elementów. Tor o północy pod czystym niebem jest zupełnie inny niż w deszczowy dzień w południe, więc bardzo ciężko pracowaliśmy, aby obsługiwać zupełnie inne konfiguracje VFX.

Jeśli chodzi o związek między systemem pogodowym, a motocyklem, wyzwanie polegało na uwzględnieniu wszystkich różnic w przyczepności i sterowaniu, tak aby gra nie była zbyt trudna lub frustrująca. Ściganie się w deszczu lub w ciemności jest z pewnością trudniejsze, ale jeśli czujesz, że masz całkowitą kontrolę nad swoim motocyklem, może to być również niezwykle wciągające. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy i mam nadzieję, że gracze będą mogli cieszyć się swoimi wyścigami w każdych warunkach.

RIDE 4 wygląda świetnie na PS4, ale co z wersją na PlayStation 5? Czy zawiera ray tracing, wyższą rozdzielczość lub płynniejsze animacje?

Zdecydowaliśmy się skupić na maksymalizacji stworzonego przez nas doświadczenia bez obsługi ray tracingu. Poprawimy prawie każdy inny aspekt gry, aby osiągnąć konkretne i widoczne ulepszenia. Na nowych platformach gra będzie działać w 60 fps i rozdzielczości do 4K. Poprawi to ogólne wrażenia graczy dzięki wspaniałym i bardziej szczegółowym motocyklom, płynniejszym animacjom kierowcy i jeszcze bardziej precyzyjnej, intuicyjnej i responsywnej obsłudze. Będziemy również wspierać nowy kontroler PS5, DualSense, z dedykowanymi funkcjami, takimi jak dotykowe sprzężenia zwrotne oparte na danych fizycznych.

Jeśli mam wersję dla PS4/XO, czy to oznacza, że wydanie dla PS5/XSX będzie darmową aktualizacją?

Jeśli posiadasz już kopię RIDE4 na PS4/XONE, możesz bezpłatnie zaktualizować grę do nowej generacji na obu platformach. Na PS5 bezpłatna aktualizacja będzie dostępna do 30.04.2021. Po tej dacie będziesz musiał zapłacić, aby uaktualnić swoją grę.

Jesteś programistą, który pracuje nad grami o mniej popularnych licencjach i gatunkach - RIDE to najlepiej wyglądający przykład, gra dla niektórych fanów sportów motorowych. Co jeszcze masz na myśli na przyszłość? Czy możemy spodziewać się aktualizacji do tej gry?

Nie mogę nic mówić o innych tytułach Milestone, ale z pewnością wesprzemy RIDE4 niesamowitą ilością nowych treści za pośrednictwem DLC, zarówno darmowych, jak i premium.

Oprócz tego stale słuchamy opinii społeczności i planujemy ulepszyć grę o nowe aktualizacje i poprawki.

Sprawdź także:

RIDE 4

Premiera: 08 października 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

RIDE 4 to wyjątkowa gra wyścigowa, w której nie zasiadamy za kierownicą samochodów, ale motocykli. Na potrzeby projektu deweloperzy przygotowali oczywiście wiele pojazdów...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgajda1000   @   09:02, 22.10.2020
Jedyna porównywalna gra motocyklowa, w którą kiedykolwiek grałem to Tourism Trophy. Po opisie i materiałach video zagram też.