Premiery miesiąca - październik 2020


Materdea @ 10:08 29.09.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Październikowe premiery to doskonały przedsmak nowej generacji konsol. W tym miesiącu dostaniemy m.in. Watch Dogs: Legion, Star Wars: Squadrons czy też rodzime Ghostrunner.

Czujecie to? Tak, to zapach nowej generacji konsol. Niestety, jeszcze nie w październiku, ale tuż za rogiem, na początku listopada będzie dane nam w końcu sprawdź Xboksa oraz PlayStation 5 (w Polsce to tak bardziej w połowie miesiąca, bo premiera dziewiętnastego). Niemniej jednak październikowe premiery dają przedsmak tego, jak obrodzi nam przyszły miesiąc.

Star Wars: Squadrons (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 2 października


Firma Electronic Arts wraca z grami z uniwersum Star Wars. Po niezwykle ciepło przyjętym Star Wars Jedi: Upadły Zakon, EA tym razem zleciło stworzenie nowej produkcji wewnętrznemu studiu EA Motive.

W Star Wars: Squadrons dostajemy zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i wieloosobowy – i to na tym drugim swoją uwagę powinni skupić potencjalni nabywcy. Multiplayer bowiem, według zapewnień wydawcy, ma być tutaj oczkiem w głowie deweloperów, historia zaś wyłącznie przystawką (co w cale nie świadczy o jej kiepskiej jakości!).

W wariancie fabularnym wcielamy się dwóch bohaterów: pilota po stronie Imperium (Case Kassandora) oraz Nowej Republiki (Rao Highmoon). Cała historia, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Powrót Jedi, opowiedziana jest z dwóch perspektyw.

Star Wars: Squadrons w kwestii rozgrywki stawia wyłącznie na pojazdy latające – w odróżnieniu od Upadłego Zakonu, tutaj nie możemy wyjść z kabiny i pokonywać lokacji pieszo czy czegoś w tym rodzaju. Zasiadamy za sterami rozmaitych rodzajów X-Wingów oraz TIE Fighterów, mierząc się z innymi graczami – lub botami – w przestrzeni kosmicznej. Akcję zaś obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej.

Crash Bandicoot 4: It's About Time (Xbox One, PlayStation 4) - 2 października


Crash Bandicoot po zaliczeniu blisko dziesięcioletniej przerwy (pomijając N. Sane Trilogy, czyli remake oryginalnej trylogii) wraca w glorii i chwale pod postacią pełnoprawnej, czwartej odsłony.

Crash Bandicoot 4: It's About Time rozpoczyna nową historię marki, mimo iż fabuła rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z „trójki” z 1998 roku. Neo Cortex, Dr. N. Tropy i Uka Uka uciekli z zamknięcia poprzez kontinuum czasoprzestrzenne i dalej planują oraz realizują swoje niecne plany. Sympatyczny jamraj staje zatem naprzeciw złoczyńcom i stara się ocalić wszechświat, odnajdując cztery Maski Kwantowe, powodujące naginanie reguł rzeczywistości.

W „czwórce” jednak nie jest sam, bowiem tym razem bohatera wspiera Coco, inna reprezentantka gatunku jamrajów. Oboje protagonistów nawzajem się uzupełniają, posiadając różne umiejętności specjalne oraz atrybuty pozwalające przechodzenie kolejnych lokacji.

Crash Bandicoot  4 w warstwie gameplayowej nie będzie odbiegał od tego, co pokazano przez studio Toys for Bob przy okazji zremake’owanej trylogii sprzed dwóch lat. Crash posiada na swoim podorędziu standardowy zestaw skilli (pod postacią uderzeń, skoków itd.) wspomaganych jednak sporą dozą zewnętrznych urządzeń, które pozwolą mu m.in. na bieganie po suficie, spowolnienie czasu itp.

Do dyspozycji dostajemy dziesiątki zróżnicowanych oraz przepełnionych kolorami lokacji, które wypakowane są przeszkodami, pułapkami, znajdźkami oraz zagadkami środowiskowymi, a naszym zadaniem jest ich ukończenie. Historię urozmaicać mają filmowe przerywniki filmowe.

Sprawdź także:

Watch Dogs: Legion

Premiera: 29 października 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Watch Dogs Legion to trzecia część serii przygodowych gier akcji od francuskiego koncernu Ubisoft. Po Chicago w pierwszej części i San Francisco w drugiej, "trójka" przen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   11:15, 29.09.2020
W nową Amnesię na pewno zagram. Star Wars: Squadrons też mnie interesuje. I jeszcze ewentualnie Ghostrunner.
0 kudosmrPack   @   12:35, 29.09.2020
Jestem ciekaw jak po udanym wskrzeszeniu oryginalnej trylogii wypadnie nowy Crash.