Premiery miesiąca - październik 2020


Materdea @ 10:08 29.09.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Ghostrunner (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 27 października


Ghostrunner to nadchodzące dzieło krakowskiej ekipy ze studia One More Level. Przygodowa gra akcji, która podobnie jak nasz jeszcze niewydany „skarb narodowy”, Cyberpunk 2077, osadza swój setting w metropolii przyszłości.

W Ghostrunnerze ludzie są w odwrocie po tajemniczej katastrofie. Wcielamy się w postać buntownika, który po śmierci założyciela miasta, Architekta, musi rozprawić się z Klucznikiem – niego następcą.

Tytuł reprezentuje rozgrywkę mocno zręcznościowo-platformowej konwencji, gdzie akcję obserwujemy pierwszoosobowej perspektywy. Naszym zadaniem jest przemierzanie kolejny etapów i korzystanie z dobrodziejstw nowoczesnej technologii – posiadamy nie tylko super ostrą katanę, ale umiejętność poruszania się po ścianach.

System walki opiera się na tym, że przy pomocy posiadanej broni dosłownie przecinamy wrogów na pół. W trakcie kolejnych etapów musimy jak najsprawniej pokonywać różnego rodzaju platformy i podesty, by nie pozwolić trafić się oponentom – tutaj kula oznacza śmierć.

Watch Dogs: Legion (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 29 października


Firma Ubisoft ma ambitny plan, ponieważ chce w odstępie niecałych trzech tygodni wypuścić na rynek dwie swoje – chyba – najważniejsze marki: nową część Watch Dogs oraz kolejne Assassin’s Creed.

Watch Dogs: Legion jest pierwsze w tej niewielkiej kolejce. Nowe dzieło francuskiego Ubi charakteryzować ma się odmiennym podejściem do dotychczasowej formy rozgrywki – nie tylko w obrębie tego cyklu, ale również w ogólnym tego słowa znaczeniu. Do partyzantki przeciwko orwellowskiemu Londynowi rekrutować mamy dosłownie każdego z mieszkańców metropolii, a dodatkowo nie mamy jednego stałego bohatera tej opowieści.

W Legionie, jak sam tytuł wskazuje, to cywile mają tworzyć oś historii. Na razie oprócz „ficzeru” powoływania do rebelii zwykłych Londyńczyków nie widzieliśmy zbyt wiele z fabuły, co przeszkadza nawet w nakreśleniu ogólnego jej zarysu. Mamy zatem stolicę Anglii, która opanowana została przez wszechwładną korporację kontrolującą każdy ruch dowolnego mieszkańca. Sytuacja oczywiście stanęła na głowie po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co spowodowało dojście do głosu populistów wszelkiej maści.

The Dark Pictures Anthology: Little Hope (PC, Xbox One, PlayStation 4) - 30 października


The Dark Pictures Anthology to cykl od studia Supermassive Games, w przeszłości znanego m.in. dzięki grze Until Dawn na PlayStation 4. Deweloperzy nie odchodzą od doskonale znanej przez siebie formuły, w której historia stawia przede wszystkim na filmowość – podobnie jak od charakterystycznego prowadzenia rozgrywki. Ta nie jest niczym innym jak prostą eksploracyjną przygodówką grozy, gdzie historię oraz tło dla wydarzeń poznajemy dzięki porozrzucanym dookoła znajdźkom.

W The Dark Pictures Anthology: Little Hope poznajemy historię czwórki studentów, którzy zostali uwięzieni w tytułowym miasteczku Little Hope. Wraz z nimi znajduje się ich nauczyciel. Wspólnie będą musieli stawić czoła nawiedzającym ich koszmarnym wizjom. Strach i niepokój wzmagany jest dodatkowo przez bardzo gęstą mgłę, jaka opanowała ponurą mieścinę.

Podróżując przez miasto w poszukiwaniu drogi ucieczki, bohaterowie muszą zrozumieć znaczenie następujących po sobie dziwnych wydarzeń i to, jak są one z nimi powiązane.

Sprawdź także:

Watch Dogs: Legion

Premiera: 29 października 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Watch Dogs Legion to trzecia część serii przygodowych gier akcji od francuskiego koncernu Ubisoft. Po Chicago w pierwszej części i San Francisco w drugiej, "trójka" przen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   11:15, 29.09.2020
W nową Amnesię na pewno zagram. Star Wars: Squadrons też mnie interesuje. I jeszcze ewentualnie Ghostrunner.
0 kudosmrPack   @   12:35, 29.09.2020
Jestem ciekaw jak po udanym wskrzeszeniu oryginalnej trylogii wypadnie nowy Crash.