Premiery miesiąca - październik 2020


Materdea @ 10:08 29.09.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Age of Empires III: Definitive Edition (PC) - 15 października


Seria Age of Empires niebawem – lub też wprost przeciwnie: wreszcie! – ma otrzymać czwartą część. Na razie jednak nic nie zapowiada premiery „czwórki”. Zamiast tego dotychczasowa trylogia niebawem zostanie dopełniona w temacie remake’ów, które sukcesywnie pojawiały się na rynku. Zarówno pierwsze jak i drugie Age of Empires dostały swoje Edycje Ostateczne. W październiku zaś na rynek trafi ostatnia, trzecia.

Age of Empires III: Definitive Edition to jednak nie tylko nowe tekstury oraz wyższe rozdzielczości. Remake zawiera w sobie dwa wydane do oryginału rozszerzenia - The Asian Dynasties oraz The WarChiefs. Łącznie w grze znajduje się czternaście nacji, bowiem specjalnie na potrzeby Edycji Ostatecznej zdecydowano się zaprojektować Szwedów oraz Inków.

Amnesia: Rebirth (PC, PlayStation 4) - 20 października


Cykl Amnesia od Frictional Games wychodzi z piwnicy – chciałoby się rzec. Ale nie na długo, bo w Amnesia: Rebirth, mimo iż akcja rozgrywa się na afrykańskiej pustyni, to dość szybko przenosi się do lokalnych jaskiń.

W grze wcielamy się w postać kobiety o imieniu Tasi Trianon, jednej z pasażerek feralnego lotu, który rozbił się właśnie nad afrykańską pustynią. Na pokładzie zniszczonego statku powietrznego nie ma ani jednego ciała, toteż Tasi rusza w poszukiwaniu śladów innych ocalonych. W ten sposób trafia do tajemniczego systemu jaskiń, wypełnionego po brzegi trupami i niewyjaśnionymi zjawiskami.

Rozgrywka nie będzie znacząco odbiegała od tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach serii. Rebirth oferuje ten sam model straszenia, w którym nie dość, że nie walczymy z przeciwnikami, to przez dość wąskie korytarze i niewielkie groty zagrożenie musimy przeczekiwać w mniej lub bardziej dziwnych "schowkach".

Sprawdź także:

Watch Dogs: Legion

Premiera: 29 października 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Watch Dogs Legion to trzecia część serii przygodowych gier akcji od francuskiego koncernu Ubisoft. Po Chicago w pierwszej części i San Francisco w drugiej, "trójka" przen...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   11:15, 29.09.2020
W nową Amnesię na pewno zagram. Star Wars: Squadrons też mnie interesuje. I jeszcze ewentualnie Ghostrunner.
0 kudosmrPack   @   12:35, 29.09.2020
Jestem ciekaw jak po udanym wskrzeszeniu oryginalnej trylogii wypadnie nowy Crash.