Premiery miesiąca - sierpień 2020


Materdea @ 23:15 04.08.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Sierpień tego roku z pewnością nie zostanie zaliczony do sezonu ogórkowego - na graczy czeka cały przekrój najrozmaitszych premier, począwszy od dodatku do Dying Light, Hellraid, przez nową markę Ubisoftu, Hyper Scape, kończąc takich hitach, jak Wasteland 3 oraz Project CARS 3.

Obrodziło grami, oj, obrodziło! Tegoroczny sierpień naprawdę wygląda na potężny, co najmniej jesienny line-up. Do dyspozycji dostaniemy m.in. nową markę Ubisoftu, Hyper Scape, dodatek do Dying Light o tytule Hellraid, Total War Saga: TROY czy EA Sports UFC 4!

Hyper Scape (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 11 sierpnia


Ubisoft wraca po dłuższej nieobecności z nową marką – Hyper Scape. Tytuł jest mocno osadzony w realiach dzisiejszego gamingu, gdzie o uwagę odbiorcy dominują darmowe gry z gatunku battle royale lub looter shooter. Również francuska korporacja postanowiła uszczknąć coś dla siebie z tego niezwykle kuszącego tortu.

Hyper Scape osadza akcję w dalekiej przyszłości. Trafiamy do roku 2054 – do uniwersum, które niegdyś było Internetem, jednak przekształcone zostało w faktyczny wymiar, gdzie ludzie bawią się, wymieniają się wiadomościami itd. W jednym z miast zwanym Neo Arcadia toczą się pojedynki mogące pomieścić nawet 100 graczy naraz - jednym z uczestników jesteśmy my.

Zgodnie z zasadami rządzonymi gatunkiem battle royal, gramy samodzielnie lub w drużynie (maksymalnie czteroosobowej) o przetrwanie na ciągle zmniejszającej się mapie. Hyper Scape wzorem Titanfalla oferuje nie tylko starcia na ziemi lub dachach budynków (miejski pejzaż jest dla tego rodzaju zabawy ciekawym urozmaiceniem), lecz także na ścianach – na każdej z map roi się od dziwnych skoczni, miejsc z energią wynoszących nas na metry w górę itd. Ciekawostką jest fakt, że tytuł mocno zintegrowano z Twitchem, co pozwala widzom wpływać na rozgrywki, np. poprzez spawnowanie medykamentów.

Dying Light: Hellraid (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 13, 14 sierpnia


Dying Light, polskie dzieło autorstwa Techlandu, na początku tego roku obchodziło swoje piąte urodziny. I mimo swojego podeszłego już wieku, nadal otrzymuje całkiem sporą, popremierową zawartość. Najnowszy dodatek do gry o nazwie Hellraid intryguje tym bardziej, że jest na podstawie jeszcze-nie-anulowanej-ale-chyba-tylko-wstrzymanej innej produkcji Wrocławian – Hellraid.

Dying Light: Hellraid oferuje zupełnie nową lokacje - lochy - do których dostajemy się poprzez tajemniczy automat. Ten pojawił się w piwnicy Wieży tuż po nietypowej awarii zasilania. Do rozszerzenia trafią też, naturalnie, nowi przeciwnicy - i tu znów nawiązujący do pełnoprawnego Hellraid, czyli demony i inne pomioty piekielne we wszelkiej postaci.

Podobnie z walką – broń palna odejdzie w niepamięć, za to do gry wejdzie dużo broni białej nawiązujących do klimatu średniowiecza: pancerzy, młotów, mieczy itd.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:52, 06.08.2020
Tell me why chętnie kiedyś ogram.
0 kudosIgI123   @   09:53, 07.08.2020
Wasteland 3, wreszcie się doczekałem.