Premiery miesiąca - kwiecień 2020


Materdea @ 11:32 03.04.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Kwiecień 2020 roku to pole bitwy tylko dwóch tytanów - Resident Evil 3 Remake oraz Final Fantasy VII Remake.

W kwietniu czekają na nas dwie prawdziwe bomby – i co ciekawe, obie są remake’ami. Mowa tu oczywiście o debiutującym na początku miesiąca Resident Evil 3 Remake oraz Final Fantasy VII Remake. Oprócz tych dwóch pozycji na fanów wysokobudżetowych gier AAA raczej nie będą czekały nowości. W nadchodzących 30 dniach zadebiutują m.in. taktyczne Gearsy pod postacią Gears Tactics, kolejna część MotoGP, a także SnowRunner.

Resident Evil 3 Remake (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 3 kwietnia


W 2019 roku na rynku pojawił się remake Resident Evil 2 i natychmiast podbił serca zarówno graczy, jak i recenzentów (średnia ocen w serwisie Metacritic mówi sama za siebie). Kwestią czasu było ogłoszenie przez Capcom, że na podobnej zasadzie tworzą „nową-starą trójkę” – oprócz klasycznej wymiany oprawy audiowizualnej zmianie uległa również rozgrywka, wszak oryginał ukazał się na rynku w 2000 roku.

Jeśli graliście i pamiętacie oryginał, w Resident Evil 3 Remake nic – poza grafiką – nie powinno Was zaskoczyć. Historia idzie tymi samymi torami, idzie więc równolegle do wydarzeń z RE2. Wcielamy się w postać Jill Valentine, byłą oficer elitarnego oddziału S.T.A.R.S, która znalazła się w samym centrum apokalipsy zombie. Trafiamy do znanego Raccoon City, gdzie swoją siedzibę miała korporacja Umbrella, odpowiedzialna za całe to zamieszanie związane z wypuszczeniem wirusa G. Przez niego też powstał sławny Nemesis – mutant, którego głównym celem jest likwidacja pozostałych przy życiu ludzi.

Rozgrywka z kolei to dobrze znane (albo przy okazji Resident Evil 3: Nemezis, albo Resident Evil 2 Remake) pokonywanie kolejnych lokacji, zbieranie użytecznych przedmiotów (takich jak zioła lecznicze i amunicja) oraz likwidacja – albo i ucieczka – napotykanych oponentów. W tym czasie poznajemy historię i, oglądając kolejne przerywniki filmowe, popychamy fabułę do przodu.

Resident Evil: Resistance (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 3 kwietnia


Resident Evil: Resistance dodawane jest do Resident Evil 3 Remake, lecz jednocześnie stanowi samodzielny produkt. Produkcja to spin-off serii (dawniej znany jako Project Resistance), czerpiący garściami z gier pokroju Dead By Daylight czy Evolve, skupiający się na kooperacyjnej rozgrywce w formule survival horroru.

Rozgrywka skupia się na asynchronicznym multiplayerze, gdzie jeden z graczy wciela się w przeciwnika reszty uczestników – tzw. Masterminda. Antagonista przeprowadza eksperymenty na czterech nastolatkach, w których również wcielają się żywe osoby. W przypadku grupy musimy tak walczyć i kombinować, by uciec ze śmiertelnej pułapki.

Jako Mastermind korzystamy z talii kart, by umieszczać różne rodzaje zombie, sterować wieżyczkami czy zastawiać pułapki - wtedy rozgrywka przypomina formułę tower-defense. Na samym końcu wcielamy się zaś w Tyranta, bezpośrednio kierując jego poczynaniami. W każdej chwili możemy także kontrolować zarażonych, zatem uciekinierzy nigdy nie wiedzą jak zachowa się dany adwersarz.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:57, 04.04.2020
Oprócz RE 3 Remake kusi także FF VII Remake, ale na razie zdecydowałem się na kupno tylko pierwszego tytułu.
0 kudosMicMus123456789   @   15:39, 05.04.2020
Brałbym FF VII Remake gdyby były napisy PL Dumny Demko mi się podobało i to bardzo, ale jednak bez rodzimych napisów przyjemność mniejsza Dumny