Premiery miesiąca - kwiecień 2020


Materdea @ 11:32 03.04.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Gears Tactics (PC) – 28 kwietnia; Xbox One – 2020 r.


Gears Tactics odwraca serię Gears of War do góry nogami. Oczywiście, że jest to spin-off popularnej serii mięsistych strzelanek trzecioosobowych. Niemniej jednak przyznajcie sami – jeśli kiedykolwiek przeczytalibyście, że Gears of War zamieni się w strategię turową wykonaną na modłę XCOM-a, to też byście nie uwierzyli.

W istocie, Gears Tactics odwaraca model rozgrywki, tak charakterystyczny dla tego cyklu, do górny nogami. Za projekt odpowiada studio Splash Damage, słynące raczej ze strzelanek, szczególnie z legendarnej już gry sieciowej - Wolfenstein: Enemy Territory, ale też eksperymentalnego Brink. Historia przenosi gracza na 12 lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony, gdzie musi ścigać szarańcza niszczące miasta jedno po drugim.

W grze sterujemy oddziałem żołnierzy, podejmując kolejne oddziały Szarańczy w turowym systemie walki – mając do dyspozycji limitowaną ilość punktów akcji musimy tak rozdysponowywać jednostkami w trakcie walki, by jak najefektywniej wykańczać oponentów. Gears Tactics pozwala na modyfikację wyposażenia żołnierzy oraz wręcz wymaga stałego budowania coraz to nowszego uzbrojenia. Wyróżnia się natomiast szybszą rozgrywką, a także większym nastawieniem na ikoniczny element głównej serii - walki z bossami.

SnowRunner (PC, PlayStation 4, Xbox One) – 28 kwietnia


SnowRunner to kontynuacja spuścizny wykreowanej przez Spintires: MudRunner, symulatora przewożenia ciężkich ładunków samochodami ciężarowymi w ekstremalnych warunkach. Za produkcję odpowiada studio Saber Interactive, autorzy poprzedniej części.

Podobnie jak w MudRunnerze, naszym zadaniem jest zasiąść za kierownica jednego z ok. 40 pojazdów ciężarowych (znajdziemy licencjonowane pojazdy takie jak Ford, Chevrolet oraz Freightliner) i zwiedzanie otwartego świata. Naturalnie realizujemy przy tym zlecone zadania związane z przewożeniem rozmaitych towarów. Tytuł stawia na symulacyjny aspekt, nie omijając jednego z najbardziej charakterystycznego z elementów jazdy – ekstremalnych warunków otoczenia.

Środowisko jest zróżnicowane – trafimy zarówno do błotnistych, pełnych gwałtownych deszczów miejsc, ale równie dobrze trafi się zlecenie na Alasce, gdzie śnieg i pokryte lodem jeziora występują całkiem często. Naturalnie pojazdy możemy modyfikować, aby lepiej sprawdzały się w trudnych warunkach – zainstalowanie nowej rury wydechowej przydatnej podczas ulewy lub łańcuchów na koła, które ułatwiają jazdę po śniegu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:57, 04.04.2020
Oprócz RE 3 Remake kusi także FF VII Remake, ale na razie zdecydowałem się na kupno tylko pierwszego tytułu.
0 kudosMicMus123456789   @   15:39, 05.04.2020
Brałbym FF VII Remake gdyby były napisy PL Dumny Demko mi się podobało i to bardzo, ale jednak bez rodzimych napisów przyjemność mniejsza Dumny