Premiery miesiąca - marzec 2020


Materdea @ 18:29 06.03.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Sezon ogórkowy na razie za nami. W tym miesiącu dostaniemy dużo dobrego - NiOh 2, DOOM Eternal, Ori and the Will of the Wisps czy też Half-Life: Alyx. Będzie się działo!

Branża w końcu zaczyna się wybudzać z zimowego snu! I to w całkiem efektowny sposób – Microsoft postanowił zajawić nam, co czeka nas na nowej generacji konsoli (i jednocześnie jesienią), publikując w tym miesiącu dwa swoje „ekskluzywne” tytuły – nowe przygody duszka lasu, Oriego, a także kooperacyjnego slashera od Ninja Theory. Oprócz tego dostaniemy m.in. NiOh 2 czy nowego DOOM-a. A to oczywiście nie wszystko!

Tom Clancy's The Division 2: Warlords of New York (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 3 marca


Warlords of New York to pierwsze rozszerzenie wychodzące poza skład przepustki sezonowej do Tom Clancy’s The Division 2. DLC oferuje nie tylko nowy wątek w historii walki tytułowej Dywizji z antagonistami chcącymi wykorzystać fakt, że Stany Zjednoczone pogrążyły się w chaosie ataku terrorystycznego.

Tom Clancy's The Division 2: Warlords of New York stawia gracza przeciwko Aaronowi Keenowi. Bohater znany jest z pierwszego The Division. Ten zbuntowany agent Dywizji pierwszej fali staje na czele nowo sformowanego oddziału, posiadając też zupełnie nowy szczep wirusa, którym ma zamiar wywołać kolejną apokalipsę. Naszym zadaniem jest powstrzymanie Aarona, jak i również zniszczenie jego czteroosobowej szajki.

Rozgrywka nie przyniesie zbyt wielu nowych elementów. Wracamy na stare środowisko Dolnego Manhattanu (terytorium z „jedynki”), jednak tym razem w letniej scenerii i z nieco lepiej odwzorowanym środowiskiem (ma być 1:1 zgodne z oryginalną topografią). W skład DLC wchodzi pięć rozbudowanych misji fabularnych, osiem zadań pobocznych oraz osiem punktów kontrolnych - do tego oczywiście świeże wyposażenie i możliwość wbicia 40. levelu postaci.

Ori and the Will of the Wisps (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 11 marca


Ori powraca – jedna z najprzyjemniejszych (wizualnie) i najciekawszych (gameplayowo) serii (dopiero rodzącej się) metroidvanii, będącej jednocześnie czymś pomiędzy przygodówką a platformówką – niedługo zadebiutuje wraz z kolejną częścią!

Ori and the Will of the Wisps, bo taki tytuł nosi, zaoferuje zupełnie nowe otoczenie względem poprzedniczki, Ori and the Blind Forest. Nadal wcielamy się w tytułową postać Oriego, ducha lasu, który wyrusza na kolejną przygodę aby odkryć tajemnice, jakie skrywają się poza granicami lasu Nibel.

Rozgrywka nowego projektu Moon Studio, będącego pod skrzydłami szerokiego składu Xbox Game Studios, nie uległa radykalnym zmianom względem poprzedniczki. Gracz nadal porusza się po względnie otwartych (może do nich wracać po ich ukończeniu i odkrywać nowe przejścia ze zdobytymi w późniejszym etapie umiejętnościami), dwuwymiarowych lokacjach i, poszukując wskazówek oraz rozwiązując łamigłówki konieczne do dalszego zwiedzania mapy, odkrywa kolejne karty fabuły.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:50, 06.03.2020
Najważniejsze premiery miesiąca czyli Doom Eternal i Nioh 2 już dawno zamówione Szczęśliwy Z czego na Dooma czekam jednak bardziej Dumny
0 kudosshuwar   @   08:33, 07.03.2020
Doom bezapelacyjnie! Powiedziałem sobie, że przestaję kupować preordery, ale tu się złamałem (zresztą poprzednia wersja wyszła dopracowana).

A to w Half-Life: Alyx bez googli się nie zagra?
0 kudosmrPack   @   10:00, 07.03.2020
Z listy wybrałbym Doom Eternal Cool
Poza tym 31 marca na PS4 wychodzi Persona 5 Royal czyli rozszerzona o nowe wątki, postacie i lokacje wersja jRPG Persona 5 Puszcza oko
0 kudosTheCerbis   @   11:16, 07.03.2020
Cytat: shuwar
A to w Half-Life: Alyx bez googli się nie zagra?
To jest tytuł ekskluzywny dla VR.
0 kudosDirian   @   12:12, 07.03.2020
Na pewno ogram Ori, ale chyba poczekam z tym do końca roku bo wtedy planuje zmianę telewizora - głupio by to przechodzić bez HDR Uśmiech Ciekawi mnie też Animal Crossing, odkąd gram głównie na Switchu to coraz bardziej wkręcam się w różne dziwne gry na które kiedyś bym nawet nie spojrzal Dumny
0 kudosTheCerbis   @   12:49, 07.03.2020
Dirian - to się nazywa poszerzanie horyzontów. Puszcza oko Też grałbym w tego typu gry, gdybym tylko miał przenośną konsolę.
0 kudosDirian   @   00:32, 08.03.2020
Cytat: TheCerbis
Też grałbym w tego typu gry, gdybym tylko miał przenośną konsolę.


Używki Switcha Lite za 7 stówkek latają w stanie idealnym z gwarancją, więc dla chcącego nic trudnego Uśmiech Same gry są trochę drogie, ale przez to że trzymają cenę to w zasadzie wystarczy wydać raz te 150-300 zł na 1-2 używane gry i po przejściu odsprzedajesz bez żadnej straty, odzyskując kasę na kolejny tytuł. Ja tak kupiłem trzy gry i jedną zostawiłem (Zelda) a pozostałe dwie sobie wymieniam / odsprzedaję i kupuję coś nowego. A jakieś platformery czy coś to czekam z reguły na promocje na eShop, gdzie idzie dorwać fajne gierki w stylu Hollow Knight za ~ 35 zł.
Dodaj Odpowiedź
Advertisement
 X