Premiery miesiąca - styczeń 2020


Materdea @ 18:45 08.01.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Nowy rok, nowy ja. Nie do końca. Branża nie zmienia się na ten noworoczny okres i jak zawsze pozostawała w letargu, tak samo jest i teraz. Chociaż ilość wartościowych premier nie przytłacza, tak tego typu niemrawe starty biorę za dobrą kartę na dalszą część tego roku. Oby się spełniło!

Witamy w nowej dekadzie! Rok 2020 przyniesie wiele dobrego włącznie z nowymi konsolami – Xboksem z serii X oraz PlayStation 5. Oprócz tego dostaniemy też wiele ciekawych, wciągających i – miejmy nadzieję – innowacyjnych produkcji. Niestety, styczeń nie zwiastuje tych wszystkich fajerwerków, o których mówię. Nie szkodzi, po prostu branża nie wybudziła się jeszcze ze snu zimowego.

Dragon Ball Z: Kakarot (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 17 stycznia


Dragon Ball Z: Kakarot to kolejna produkcja z uniwersum popularnego anime, która tym razem skupiać się ma nie tylko na aspekcie bijatyki – dzieło studia CyberConnect2 to połączenie jRPG-a, przygodowej gry akcji, bijatyki oraz otwartego świata. Rdzeniem gameplayu jest wykonywanie zadań głównych oraz pobocznych zlecanych nam przez przeróżne postacie niezależne.

W Dragon Ball Z: Kakarot wcielamy się w postać tytułowego Kakarota, znanego też jako Goku. Historia pozwala na odtworzenie najbardziej ikonicznych wydarzeń z kart komiksów i scen serialu animowanego.

Frostpunk: Ostatnia Jesień (PC) – 21 stycznia


Frostpunk w październiku 2019 roku zaliczyło udany debiut na konsolach Xbox One i PlayStation 4, czego wyraz dałem w specjalnym tekście poświęconym dwóm konwersjom, które w podobnym okresie zagościły na sprzętach Microsoftu i Sony (dzieło studia 11 bit oraz Firaxis GamesSid Meier’s Civilization VI). Pod koniec miesiąca zaś dostaniemy pierwsze z fabularnych rozszerzeń do strategii z 2018 roku – Ostatnia Jesień.

Frostpunk: Ostatnia Jesień zmienia całe tło fabularne oraz klimat. Dodatek rzuca światło na wydarzenia rozgrywające się przed atakiem zimy. W DLC jesteśmy świadkami tytułowej ostatniej jesieni - ostatniej próby, którą podejmuje cywilizacja, by nie przegrać walki z naturą. I chociaż mechanizmy nie zmieniają się, bo chodzi o rozwój osady na zbliżające się mrozy, to rozszerzenie zaoferuje nowe budynki i specjalne technologie, a także nowe księgi praw.

Sprawdź także:

Ash of Gods: Redemption

Premiera: 23 marca 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Ash of Gods: Redemption to produkcja studia Aurum Dust, które zasłynęło wybitną serią The Banner Saga. Ten tytuł również reprezentuje gatunek cRPG - utrzymana w klasyczny...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   19:59, 08.01.2020
Zapomnieliście o jednym, może ie ważnym, ale ciekawym tytule. "Frontiers" Połączenie Minecrafta i Daggerfalla. Co prawda gra nie wyszła jakaś super, sam twórca(gra była robiona przez jedną osobę) nie jest zadowolony ponoć, ale jest to tytuł dość ciekawy.
0 kudospetrucci109   @   21:14, 08.01.2020
Nic ciekawego w tym miesiącu.
1 kudosmrPack   @   11:27, 09.01.2020
Ze styczniowych premier jedynie Dragon Ball Z: Kakarot przykuł moją uwagę.
1 kudosMicMus123456789   @   14:47, 09.01.2020
U mnie również tylko Dragon Ball przykuł uwagę choć nie na tyle bym kupił na premierę Dumny