Premiery miesiąca - grudzień 2019


Materdea @ 12:30 04.12.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Zwariowany okres premier gier z segmentu AAA, czyli tych największych, na 2019 rok definitywnie się zakończył. Jednak w grudniu też coś wychodzi!

Grudzień – na spokojnie. Po przebojowych październiku oraz listopadzie, branża gier nieco zwalnia, udając się jakby w zasłużony sen zimowy. W ostatnim miesiącu roku dostajemy co prawda kilka naprawdę ciekawych pozycji, jednak wszystko to, co miało już wyjść – na rynku się ukazało. Reszta, jak np. Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077 czy szereg jeszcze niezapowiedzianych hitów, ruszy dopiero – albo już – w 2020 roku.

Life is Strange 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 3 grudnia


Nowa produkcja studia DONTNOD Entertainment to kontynuacja dobrze znanej przygodówki sprzed kilku lat. Life is Strange odbiło się całkiem szerokim echem, głównie przez wzgląd na bardzo emocjonalną i intymną (bez kontekstu seksualnego) historię dwóch przyjaciółek.

Life is Strange 2 to nie kontynuacja wydarzeń z poprzedniczki, choć akcja obu gier toczy się w tym samym uniwersum. Tym razem poznajemy losy dwóch braci - szesnastoletniego Seana oraz dziewięcioletniego Daniela, którzy zmuszeni są do tego, by uciec ze swojego domu po tragicznych wydarzeniach w Seattle. W obawie przed policją chłopaki starają się dotrzeć do Meksyku.

Wcielamy się w postać starszego rodzeństwa. Kontynuując tradycję związaną z wymieszaniem się realnego świata z nadnaturalnymi mocami, jednym z wątków fabuły jest odkrywanie niezwykłych umiejętności przez Seana.

Rozgrywa nie odbiega od dzisiejszych trendów – całość przypomina przygodową grę akcji w zamkniętych lokacjach ze sporą dozą nieliniowych wyborów i nieco uproszczonym systemem interakcji z przedmiotami (zagadki są raczej mniej skomplikowane, niż w klasycznych grach point & click).

Sprawdź także:

MechWarrior 5: Mercenaries

Premiera: 10 grudnia 2019
PC, PS3, XBOX 360

Zmartwychwstanie stalowych legend odbyć może się za sprawą studia Piranha Games. Gracze, w wieku młodzieńczym będąc, wciąż marzyli o coraz potężniejszych maszynach kroczą...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?