Premiery miesiąca - październik 2019


Materdea @ 18:09 02.10.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

MediEvil (PlayStation 4) – 25 października


MediEvil to remake jednej z kultowych przygodowych gier akcji z ery pierwszego PlayStation. Remake pod względem scenariuszowo-koncepcyjnym nie różni się niczym od oryginału, oferując wyłącznie – albo przede wszystkim – zmiany audiowizualne oraz gameplayowe.

Główny bohater to Daniel Fortesque. Postać jest nieboszczykiem i spoczywa w krypcie pod pewnym zamkiem. Po 100 latach zły czarnoksiężnik Zarok powraca i niefortunnie, za pomocą magii, budzi Sir Daniela. Rycerz postanawia zmazać blamaż związany ze śmiercią podczas rajdu na Gallowmere i zemścić się na zabójcach.

W MediEvil rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. W trakcie przygody z dziełem studia Other Ocean Interactive rozgrywamy następujące po sobie, zamknięte poziomy znane z pierwotnej wersji gry, unicestwiając wrogów różnej maści za pomocą wielu dostępnych broni, którą albo odnajdujemy, albo kupujemy w przeznaczonym do tego miejscu. W grze odnosimy obrażenia które możemy podreperować poprzez odnajdywanie butelek z eliksirem życia i uzupełnianie ich w źródłach. Do tego wszystkiego dochodzą naturalnie zagadki środowiskowe, których w produkcji nie brakuje.

Call of Duty: Modern Warfare (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 25 października


Firma Activision zamierza w tegorocznej odsłonie serii Call of Duty zagrać na niewątpliwej nostalgii fanów popularnej serii FPS-ów. Call of Duty: Modern Warfare bowiem nawiązuje do klasycznej odsłony tej marki – Call of Duty 4: Modern Warfare – która ukazała się w 2007 roku i odmieniła w tamtym czasie oblicze pierwszoosobowych srzelanek.

Najnowszy CoD ma duchowo i też fizycznie być bardzo podobny do tamtej części. Świadczy o tym nie tylko podtytuł, ale również powrót jednej z ikonicznych postaci – kapitana Price’a. Fabuła gry znów obraca się wokół napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie. W desperackiej misji kapitan Price i SAS łączą siły z CIA i Siłami Wyzwolenia Urzikstanu, by odzyskać skradzioną broń chemiczną. Historia zabierze was w wyprawę po całym świecie, od Londynu do Bliskiego Wschodu, zaś naszym ultymatywnym celem jest zatrzymanie wojny na globalną skalę.

Rozgrywka zaś jest tym, za co wielu pokochało Call of Duty – zarówno w singlu jak i w multiku. Wartka i dynamiczna akcja bez przekombinowanego ekwipunku, militarny klimat, satysfakcjonujący system progresji w trybach sieciowych, a także znany klimat. Brzmi jak murowany sukces i po beta-testach gry wiele wskazuje, że tak właśnie będzie!

Moons of Madness (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 31 października


Horrorów nigdy za wiele, jak mawia stare porzekadło. Zgodnie z nim podąża studio Rock Pocket Games, które w tegoroczne Halloween ma zamiar wypuścić Moons of Madness – przygodową grę akcji w klimacie Obcego. Dostajemy zatem mocne science-fiction, w którym notorycznie brak prądu, przez co lokacje oglądamy głównie przez pryzmat latarki, a także jakieś kosmiczne istoty – te ewidentnie chcą nas zeżreć.

W Moons of Madness gracz wciela się w Shane'a Neweharta, członka naukowej ekspedycji na Marsa. W pewnym momencie zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy zagrażające stacji Trailbrazer Alpha. Bohater zaczyna popadać w obłęd i nie jest w stanie rozróżniać jawy od snu.

Rozgrywka podąża typowym schematem dla gier tego typu. Eksplorujemy lokacje próbując zrozumieć co się dzieje, a przy tym nękają nas wizje i horrory (w tym wypadki wyjęte wprost z prozy H.P. Lovecrafta). Postać z czasem popada w szaleństwo, przez co ciężko odróżnić halucynacje od rzeczywistości, a z czasem wydarzenia z przeszłości zaczynają mieszać się z przyszłością oraz teraźniejszością. Podobnie jak w Somie od studia Frictional Games zagadki pojawiają się głównie w formie obsługi wszelkiej maści maszyn oraz komputerów.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   08:50, 03.10.2019
Moi faworyci tego miesiąca to The Outer Worlds i Moons of Madness.
0 kudosshuwar   @   09:58, 03.10.2019
No najbardziej wyczekiwana gra (ze względu na ciekawość jak to zostanie odebrane i ocenione), to The Outer Worlds.

Kurcze.. przydałby się jakiś hibernator, przespać z pół roku, obudzić się i wtedy kupować po obniżkach i z patchami... za dużo tego ostatnio. Na Greedfall nadal się nie zdecydowałem. Za drogo.
1 kudosGuilder   @   10:14, 03.10.2019
Cytat: shuwar
(..)
Kurcze.. przydałby się jakiś hibernator, przespać z pół roku, obudzić się i wtedy kupować po obniżkach i z patchami... za dużo tego ostatnio. Na Greedfall nadal się nie zdecydowałem. Za drogo.
To może rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej i teraz jest po niższych cenach? Cool Zanim to ograsz to już dzisiejsze tytuły stanieją. ^^
0 kudosshuwar   @   10:30, 03.10.2019
Cytat: Guilder
rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej
Chyba już nic nie ma, na co bym czekał, a już wyszło jakiś czas temu Smutny
0 kudospetrucci109   @   10:49, 03.10.2019
Cytat: shuwar
Cytat: Guilder
rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej
Chyba już nic nie ma, na co bym czekał, a już wyszło jakiś czas temu Smutny
Zazdroszczę. Ja mam całą listę tytułów do ogrania, której początki sięgają jeszcze przełomu obecnej i poprzedniej generacji. Z drugiej strony plus jest taki, że jak coś kupuje to jest to już solidnie załatane i w dobrej cenie 😊
0 kudosshuwar   @   11:50, 03.10.2019
No w sumie jest taki jeden tytuł... No Man's Sky. Chyba sporo się zmieniło na lepsze przez ten cały czas. Muszę przemyśleć sprawę, bo mimo wszystko z 9 dyszek trzeba by wydać.
0 kudosMicMus123456789   @   14:50, 03.10.2019
No Man's Sky zmieniło się na lepsze. W sumie po chyba każdej aktualizacji na steamie przybywało pozytywnych recenzji.

Ja w październiku biorę MediEvil'a na pewno Szczęśliwy The Outer Worlds mnie też trochę interesuję jako, że nie ma wersji pudełkowej na PC chyba wybiorę na PS4. Nie byłem pewny Breakpoint, ale beta rozwiała moje wątpliwości mimo iż grało się przyjemnie choć nieco inaczej niż w poprzednie strzelanki od Ubi to jednak te wszystkie opcje społecznościowe zbyt mnie irytują. Czułem się jak bym grał w MMO kiedy spojrzałem ilu graczy stoi w kółeczku przy postaci zlecającej questa.
0 kudosshuwar   @   15:59, 03.10.2019
Cytat: MicMus123456789
No Man's Sky zmieniło się na lepsze.
To wiem, obawiam się jedynie monotonni, że nie będzie tam co robić. Chyba jeszcze poczekam chwilę, może Greedfall stanieje.
0 kudosdabi132   @   18:36, 03.10.2019
Preorder MediEvil już złożony. Czekam również na takie tytuły jak nowy CoD czy Grid od Codemasters - jestem ciekaw czy nowa ścigałka od Codies to faktycznie reboot, czy po prostu odcinanie kuponów.
0 kudosshuwar   @   21:33, 03.10.2019
Odpuściłem sobie No Man's Sky. Udało mi się za to kupić okazyjnie na G2A Greedfall (3 tygodnie po premierze) za 153 zeta. Może uda się podobna operacja z The Outer Worlds?
0 kudosDirian   @   21:33, 03.10.2019
Pierwszy raz od czasów Modern Warfare 4 jestem zainteresowany nowym CoD-em, multik wygląda naprawdę świetnie i świeżo - względem tego, co serwowano wcześniej. Na pewno zagram w okolicach premiery.

Ciekawi też The Outer Worlds, podoba mi się wizja świata wykreowanego przez Obsidian - takie to dziwne i abstrakcyjne, mimo że podobne do Falloutów, jednak inne. Poczekam jednak na recenzje i opinie graczy, bo interesuje mnie głównie kwestia fabuły - mechanika już na gameplayach nie wygląda porywająco.
0 kudosIgI123   @   21:42, 03.10.2019
The Outer Worlds, ale nie wiem czy od razu. Zależy jak zabugowane to to będzie w dniu premiery.
0 kudosMaterdea   @   13:11, 04.10.2019
The Outer Worlds będzie w Game Passie, to też sobie chętnie sprawdzę. Cool
Dodaj Odpowiedź