Premiery miesiąca - październik 2019


Materdea @ 18:09 02.10.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Wiedźmin 3: Dziki Gon (Nintendo Switch) – 15 października


Nasz „skarb narodowy” i jedna z najlepszych gier 2015 roku – Wiedźmin 3: Dziki Gon – jeszcze w październiku trafi na Nintendo Switch. Co z tego, zapytacie? Ano niewiele, aczkolwiek sam fakt, że cztery lata po pierwotnej premierze studio CD Projekt RED postanowiło zmierzyć się z technologicznym ograniczeniem pół przenośnej, pół stacjonarnej konsoli japońskiej korporacji i przenieść tak wymagający oraz rozbudowany tytuł na naprawdę średnią specyfikację wzbudza podziw. W konsekwencji oprawa wizualna została bardzo okrojona – zasięg rysowania drastycznie ścięty, jakość tekstur spłaszczona, zaś rozdzielczość sięga maksymalnie 720p (maksymalnie, bowiem tylko w wersji „dockowanej” – mobilnie będzie to 540p).

Dziki Gon na Switchu jest tą samą wersją (pomijając wymienione wyżej ograniczenia wizualne), która wylądowała oryginalnie na dużych sprzętach – komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 – a nawet pełniejszą, bo wzbogaconą o dwa wydane do tej pory fabularne rozszerzenia: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino.

Chernobylite - Steam Early Access (PC) – 16 października


Rodzime studio The Farm 51 to autorzy całkiem nieźle przyjętych Deadfall Adventure z 2013, Get Even z 2017 czy World War 3 z zeszłego roku. Deweloperzy mający swoją siedzibę w Gliwicach pracują właśnie – oprócz rozwijania wspomnianego World War 3, które przebywa w programie Steam Early Access – nad nowym dziełem z podobnymi założeniami, które towarzyszyły im przy Get Even – fotorealistyczna grafika i klimat horroru.

Chernobylite, jak sama nazwa wskazuje, przenosi gracza na teren Ukrainy. Tytuł pozwala wcielić się postać naukowca, którego żona w tajemniczych okolicznościach zaginęła podczas eksplozji czarnobylskiej elektrowni atomowej. Wracamy na miejsce katastrofy 30 lat po pamiętnych wydarzeniach, by odkryć prawdę nie tylko stojącą za zaginięciem ukochanej, ale również samym reaktorem numer 4 oraz decyzjami towarzyszącymi kwietniowej nocy 1986 roku.

Chernobylite łączy ze sobą pierwszoosobową akcję z elementami survival-horroru. Nadal pierwsze skrzypce gra tutaj mechanika zaczerpnięta z FPS-ów, przetykana naleciałościami z RPG-ów – m.in. dostajemy crafting, nieliniowe dialogi, rozgałęziającą się historię, wybory moralne.

W ramach Wczesnego dostępu na Steamie będziemy mogli pozwiedzać kilka ukończonych lokacji, wykonać dziewięć zadań fabularnych, co przekłada się na osiem godzin rozgrywki (fabularnej, wszak eksplorować zaoferowany świat będziemy mogli bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych).

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   08:50, 03.10.2019
Moi faworyci tego miesiąca to The Outer Worlds i Moons of Madness.
0 kudosshuwar   @   09:58, 03.10.2019
No najbardziej wyczekiwana gra (ze względu na ciekawość jak to zostanie odebrane i ocenione), to The Outer Worlds.

Kurcze.. przydałby się jakiś hibernator, przespać z pół roku, obudzić się i wtedy kupować po obniżkach i z patchami... za dużo tego ostatnio. Na Greedfall nadal się nie zdecydowałem. Za drogo.
1 kudosGuilder   @   10:14, 03.10.2019
Cytat: shuwar
(..)
Kurcze.. przydałby się jakiś hibernator, przespać z pół roku, obudzić się i wtedy kupować po obniżkach i z patchami... za dużo tego ostatnio. Na Greedfall nadal się nie zdecydowałem. Za drogo.
To może rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej i teraz jest po niższych cenach? Cool Zanim to ograsz to już dzisiejsze tytuły stanieją. ^^
0 kudosshuwar   @   10:30, 03.10.2019
Cytat: Guilder
rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej
Chyba już nic nie ma, na co bym czekał, a już wyszło jakiś czas temu Smutny
0 kudospetrucci109   @   10:49, 03.10.2019
Cytat: shuwar
Cytat: Guilder
rozejrzyj się za czymś, co wyszło pół roku temu lub rok wcześniej
Chyba już nic nie ma, na co bym czekał, a już wyszło jakiś czas temu Smutny
Zazdroszczę. Ja mam całą listę tytułów do ogrania, której początki sięgają jeszcze przełomu obecnej i poprzedniej generacji. Z drugiej strony plus jest taki, że jak coś kupuje to jest to już solidnie załatane i w dobrej cenie 😊
0 kudosshuwar   @   11:50, 03.10.2019
No w sumie jest taki jeden tytuł... No Man's Sky. Chyba sporo się zmieniło na lepsze przez ten cały czas. Muszę przemyśleć sprawę, bo mimo wszystko z 9 dyszek trzeba by wydać.
0 kudosMicMus123456789   @   14:50, 03.10.2019
No Man's Sky zmieniło się na lepsze. W sumie po chyba każdej aktualizacji na steamie przybywało pozytywnych recenzji.

Ja w październiku biorę MediEvil'a na pewno Szczęśliwy The Outer Worlds mnie też trochę interesuję jako, że nie ma wersji pudełkowej na PC chyba wybiorę na PS4. Nie byłem pewny Breakpoint, ale beta rozwiała moje wątpliwości mimo iż grało się przyjemnie choć nieco inaczej niż w poprzednie strzelanki od Ubi to jednak te wszystkie opcje społecznościowe zbyt mnie irytują. Czułem się jak bym grał w MMO kiedy spojrzałem ilu graczy stoi w kółeczku przy postaci zlecającej questa.
0 kudosshuwar   @   15:59, 03.10.2019
Cytat: MicMus123456789
No Man's Sky zmieniło się na lepsze.
To wiem, obawiam się jedynie monotonni, że nie będzie tam co robić. Chyba jeszcze poczekam chwilę, może Greedfall stanieje.
0 kudosdabi132   @   18:36, 03.10.2019
Preorder MediEvil już złożony. Czekam również na takie tytuły jak nowy CoD czy Grid od Codemasters - jestem ciekaw czy nowa ścigałka od Codies to faktycznie reboot, czy po prostu odcinanie kuponów.
0 kudosshuwar   @   21:33, 03.10.2019
Odpuściłem sobie No Man's Sky. Udało mi się za to kupić okazyjnie na G2A Greedfall (3 tygodnie po premierze) za 153 zeta. Może uda się podobna operacja z The Outer Worlds?
0 kudosDirian   @   21:33, 03.10.2019
Pierwszy raz od czasów Modern Warfare 4 jestem zainteresowany nowym CoD-em, multik wygląda naprawdę świetnie i świeżo - względem tego, co serwowano wcześniej. Na pewno zagram w okolicach premiery.

Ciekawi też The Outer Worlds, podoba mi się wizja świata wykreowanego przez Obsidian - takie to dziwne i abstrakcyjne, mimo że podobne do Falloutów, jednak inne. Poczekam jednak na recenzje i opinie graczy, bo interesuje mnie głównie kwestia fabuły - mechanika już na gameplayach nie wygląda porywająco.
0 kudosIgI123   @   21:42, 03.10.2019
The Outer Worlds, ale nie wiem czy od razu. Zależy jak zabugowane to to będzie w dniu premiery.
0 kudosMaterdea   @   13:11, 04.10.2019
The Outer Worlds będzie w Game Passie, to też sobie chętnie sprawdzę. Cool
Dodaj Odpowiedź